Kviečiame aplankyti fotografijos parodą „Dviejų grupė“

Rytis Umbrasas DvejetasMaloniai kviečiame apsilankyti VU Filosofijos fakulteto antrojo aukšto foje įsikūrusioje fotografo Ryčio Umbraso darbų parodoje „Dviejų grupė“.

Kaip teigia parodos autorius, „Žodis „dvejetas“ nebūtinai reiškia blogą pažymį. Žodyne sakoma, kad „dvejetas“ dar reiškia dviejų grupę. Fizikai ir filosofai žino, kad du objektai gali veikti vienas kitą. Kartais objektyviai – traukia, stumia, suka, veržia, deformuoja... Dar dažniau dvejetai sąveikauja mūsų sąmonėje – dera, papildo, kalbasi, priešgyniauja, pasakoja...“

R. Umbrasas kviečia prodos lankytojus peržvelkti čia pateikiamas „dviejų grupes“, suprasti fotografo pastebėtas sąveikas, sugalvoti vaizdo pavadinimą, pasidalinti mintimis su kitais, galbūt kitaip matančiais ir pratęsti šį foto žaidimą ieškant tokių dvejetų savo aplinkoje. Darbų autorius mano, kad fotografija yra puiki priemonė lavinti pastabumą ir galimybė džiaugtis regėjimu, kurį praturtina mūsų mintys.

Fotografijos parodos autoriaus prisistatymas:
Gimiau 1962 metais Kaune. Vienas pirmų mano žaislų buvo tėčio fotoaparatas „Fed“. Vaikas būdamas, supratau, kad tai Tikras Daiktas, kurį įdomiau tyrinėti už plastmasinius barškučius. Perpratau ratukus, stikliukus, atstumo nustatymą ir įdomiai dūzgiantį uždelsto veikimo užraktą. Prisijaukinau aparatą labai anksti. Vėliau, kai jau buvau moksleivis, išmokau ryškinti foto juosteles ir nuotraukas. Ir po daugelio metų, kai atsirado skaitmeninė fotografija, pomėgis fotografuoti vėl sugrįžo. Pagal išsilavinimą fizikos mokytojas, pagal darbus kompiuterininkas, o pagal hobį fotografuojantis žmogus, radau sau mėgstamą darbinę nišą – „Adobe Photoshop“ ir „Adobe Lightroom“  programų mokytojas, Adobe sertifikuotas instruktorius. Dalyvavimas Kauno Fotodraugijos veikloje leidžia susipažinti su kitais fotografais ir betarpiškai pažinti daugiau įvairių požiūrių į fotografiją. Fotografuoti galima viską ir visaip. Smagu, kad  šiandien tai gali kiekvienas. Kviečiu  peržvelgti šių metų mano fotografinį sumanymą.

Draugiškai
Rytis Umbrasas

Moksleiviams – Studentas vienai dienai VU Filosofijos fakultete [2018 04 23-27]

18Kviečiame mOKsleivius pasimatuoti būsimas studijas Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete! Balandžio 23-27 dienomis siūlome 30+ atvirų Studentas vienai dienai paskaitų: Artimųjų Rytų studijų, Azijos studijų, Filosofijos, Kriminologijos, Psichologijos, Socialinės politikos, Socialinio darbo ir Sociologijos srityse.

VU Filosofijos fakulteto Studentas vienai dienai PASKAITŲ TVARKARAŠTIS (jame rasite aktyvias nuorodas į registraciją)

Studentas vienai dienai prieiga socialiniame tinkle Facebook.

Kodėl verta dalyvauti atvirose „Studento vienai dienai“ paskaitose?

  • Galėsite išgirsti dėstytojų – geriausių savo sričių specialistų Lietuvoje – jus dominančios srities paskaitas;
  • Jums bus lengviau apsispręsti renkantis studijas;
  • Pamatysite aplinką, kurioje (įstoję) praleisite 4 kupinus atradimų, visaip šaunius ir nepamirštamus studijų metus;
  • praplėsite turimas žinias ir kt.

Rinkitės jus dominančias paskaitas, registruokitės ir nurodytu laiku atvykite į VU Filosofijos fakultetą (Universiteto g. 9, Vilnius). Atkreipiame dėmesį į tai, kad paskaitų trukmė – 90 minučių, jos bus skaitomos laikantis nustatyto plano.

Jeigu mokykla reikalauja pateisinti praleistas pamokas, kviečiame atsispausdinti šią pažymą , ją užpildyti ir paskaitos pabaigoje paprašyti dėstytojo pasirašyti (dėmesio, dėstytojai pasirašys tik užpildytas pažymas!).

Read more: Moksleiviams – Studentas vienai dienai VU Filosofijos fakultete [2018 04 23-27]

Socionomų forumas „Socialinio darbo profesijos plėtra kuriant socialinį verslą“ [2018 04 23]

VU FsF koridorius 2a smallBalandžio 23 d. maloniai kviečiame į Socionomų forumą „Socialinio darbo profesijos plėtra kuriant socialinį verslą“.

Forumas vyks nuo 18.00 iki 20.00 val. VU Filosofijos fakulteto 302 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Forumo plakatas

Pagrindiniai forumo klausimai:
- Socialinis verslas: labiau socialinis ar labiau verslas? Pranešėjas. A. Survila.
- Socialinio darbo profesijos plėtros galimybės kuriant socialinį verslą ir diegiant socialines inovacijas. Kokį socialinį darbą mes matome po 5, 10 metų? Pranešėjos: socialinio darbo magistro programos studentės.
- Socialinio verslo poveikio vertinimo iššūkiai. Kaip gali padėti universitetas?
- Socialinio darbo studentų praktikų organizavimo ir baigiamųjų darbų rengimas padedant auginti socialinius verslus. Demola modelio pavyzdys. Pranešėja: socialinio darbo programos lektorė, socialinio verslo konsultantė Ieva Adomaitytė-Subačienė.

Read more: Socionomų forumas „Socialinio darbo profesijos plėtra kuriant socialinį verslą“ [2018 04 23]

Filosofijos instituto seminaras [2018 04 25]

Filosofijos seminaraiBalandžio 25 d. (trečiadienį), 17.00 val., kviečiame į Filosofijos instituto seminarą:

  • Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantas Andrius Dovydėnas skaitys pranešimą „Hėgeliškos kūno sampratos transformacijos J. Butler ir C. Malabou filosofijose“ [pranešimo santrauka]. Komentuos prof. Gintautas Mažeikis ir prof. Rita Šerpytytė.
  • Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantas Algirdas Fediajevas skaitys pranešimą „Miguelio de Unamuno religijos filosofija kaip „numitinimas“: transcendencijos problema“ [pranešimo santrauka]. Komentuos doc. Mintautas Gutauskas ir prof. Dalius Jonkus.

Seminaras vyks Filosofijos fakulteto 306 aud.

Seminaro plakatas

Seminaro prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje

Kontaktinis asmuo:
Kristina Rinkevičienė
VU Filosofijos instituto administratorė
Tel.: (8-5) 266 7617
El. p.:  

Senato rinkimai: debatai [2018 05 02]

Vilniaus universiteto (VU) Centrinė rinkimų komisija patvirtino iškeltų kandidatų į Senato narius sąrašą. VU Filosofijos fakultete buvo iškelti du kandidatai:

  1. dr. Antanas Kairys
  2. dr. Arūnas Mickevičius

Bendrą kandidatų sąrašą rasite VU naujienose Senato rinkimai (2018) 

Kandidatų debatai vyks gegužės 2 d. (trečiadienį) 17 val. Filosofijos fakulteto 201 aud. Kviečiame dalyvauti. 

Read more: Senato rinkimai: debatai [2018 05 02]

Norintys tapti mokytojais kviečiami rinktis VU studijas

VU Vaikų universitetas Alytuje 2017 11 08Visuomenei pripažįstant, kad artimoje ateityje mokytojo profesija privalo tapti prestižine, daugėja gabių ir motyvuotų jaunuolių, norinčių ne tik tapti dalyko žinovais, bet ir ieškoti kelių, įgalinančių įgytomis žiniomis kūrybiškai pasidalyti su augančia karta.

Vienas tokių kelių – Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institute siūloma gretutinių studijų programa Dalyko pedagogika. Ją renkasi VU bakalauro pakopos studentai, norintys greta savo universitetinio išsilavinimo įgyti profesinę pedagogo kvalifikaciją, suteikiančią teisę dirbti mokyklose dalyko mokytojais. Šių studijų populiarumą liudija augantys studentų skaičiai: 2016 m. studijas pasirinko 28 studentai, 2017 m. – 38 studentai, o 2018 m. į studijas užsiregistravo 59 studentai.

Read more: Norintys tapti mokytojais kviečiami rinktis VU studijas

VU Psichologijos laboratorijoje moksleiviai semiasi psichologijos žinių

VU Psichologijos laboratorija 2018. E.Kurausko nuotrauka1 642x336Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto „Psichologijos laboratorija“ sulaukė didelio moksleivių susidomėjimo. Šeštadieniais būrys 10–12 klasių moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų renkasi į paskaitas ir seminarus, kuriuose yra supažindinami su psichologijos mokslo pagrindais, naujausiais ir aktualiausiais Lietuvos bei pasaulio psichologijos mokslo pasiekimais.

Siekiant, kad moksleiviai susidarytų visuminį vaizdą apie psichologijos mokslą, apimantį labai skirtingas psichologijos sritis, kiekviena iš 5 paskaitų skiriama gilintis vis į kitą psichologijos sritį, kurią moksleiviams pristato vieni geriausių jos žinovų.

Pirmoji „Psichologijos laboratorijos“ paskaita buvo skirta raidos psichologijai, nagrinėjančiai žmogaus elgesį, psichikos procesus, tai, kaip paveldimumas ir ugdymas lemia asmens būdo bruožus ar santykius su kitais žmonėmis. Paskaitoje doc. dr. Lauryna Rakickienė moksleivius supažindino su įvairaus amžiaus tarpsniams būdingais pažintiniais, psichosocialiniais ir kitais bruožais.

„Psichologija man visada asocijuodavosi su kabinetu. Tas „paciento–gydytojo“ vaizdinys mane atbaidydavo nuo psichologijos. Bet jaučiau, kad psichologija gali būti kažkas daugiau. Facebook’e pamačiusi kvietimą, iškart užsiregistravau į Psichologijos laboratoriją ir tai buvo nuostabus sprendimas! Čia sužinojau, kiek įvairių sričių nagrinėja psichologija, susipažinau su atvirais ir šiltais žmonėmis. Kaskart labai laukiu šeštadienių! Tai puiki patirtis, akiračio praplėtimas ir maloniai praleistas laikas. Dėl paskaitų ir seminarų į įvairias situacijas pradėjau žiūrėti kitu kampu“, – džiaugiasi Karolina Banytė, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokinė.

Read more: VU Psichologijos laboratorijoje moksleiviai semiasi psichologijos žinių

Constructionism 2018 [2018 08 21-25]

Constructionism header web

Dear Constructionist Friends and Colleagues,

We are very excited to invite you all to join us in Vilnius, Lithuania for Constructionism 2018 in August 21 to 25. This is an especially important time for us and we want to share our enthusiasm with all of you.

2018 marks the Centennial of the Restoration of an independent democratically-run state of Lithuania. The 16 of February 2018 links the old Lithuania, born on 6 July 1253, with a newly independent Lithuania, restored on the 11 of March 1990. Please come and help us celebrate!

Constructionism 2018 is a conference where both academic and practitioners of the constructionist philosophy will gather to share their experiences. The conference will be held at Vilnius University, founded 1579, one of the oldest universities in North Europe.

The following researchers are going to contribute as plenary speakers: T. Bell (U. Canterbury, New Zealand), P. Blikstein (Stanford U., USA), J. Clayson (American U. Paris, France), G. Futschek (Vienna U. Technology, Austria), P. Goldenberg (Education Development Center, USA), B. Harvey (U. California, USA), A. Hjorth (Northwestern U., USA), C. Hoyles (UCL, UK), I. Kalaš (Comenius U., Slovakia), J. Mönig (SAP, Germany), R. Noss (UCL, UK), M. Resnick (MIT Media Lab, USA), J. Sendova (Inst. Mathematics, Bulgaria), W. Slany (Graz U. Technology, Austria), G. Stager (Constructing Modern Knowledge Torrance, USA), U. Wilensky (Northwestern U., USA).

The following are some resources to help you to plan your involvement. We need your contribution at Constructionism 2018!

Read more: Constructionism 2018 [2018 08 21-25]