Švietimo politikos centras

rimantas zelvys

Prof. Rimantas Želvys

Švietimo politikos centro vadovas

Adresas: Universiteto g. 9, 411 kab.

Telefonas: +370 5 266 76 24

El. paštas:

Švietimo politikos centras savo veiklą pradėjo 2001 metais Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete, remiamas Atviros Lietuvos fondo. Centre iki šiol veikia biblioteka, kurios didesniąją fondų dalį sudaro ALF Švietimo studijų centre 1996-2000 metais sukauptos knygos.

Steigiant Švietimo politikos centrą, Lietuvoje beveik nebuvo išsamesnių švietimo politikos tyrimų, studijų programų, švietimo politikos problemų analizės. Iki tol dauguma tokių analitinių studijų buvo atlikta ALF Švietimo studijų centro užsakymu, dažniausiai dalyvaujant Vilniaus universiteto edukologams. VU Filosofijos fakulteto Švietimo politikos centras tapo šios besiformuojančios švietimo politikos tyrimų ir analizės tradicijos perėmėju. Pirmuoju Švietimo politikos centro direktoriumi 2001-2003 metais buvo doc. dr. Algirdas Zabulionis, o 2005-2009 metais centrui vadovavo Virginija Būdienė. Nuo 2010 m. centro veiklas koordinavo prof. Lilija Duoblienė.

Švietimo politikos centras veikia projektų pagrindu. Projektai vykdomi kartu su VU Edukologijos katedra, asocijuotais ekspertais, nacionaliniais bei tarptautiniais partneriais. Įgyvendinami projektai dažniausiai turi išorinius rėmėjus - Lietuvos ar tarptautinius. Pagrindinės Švietimo politikos centro veiklos: Lietuvos švietimo politikos kaitos analizė ir viešųjų diskusijų skatinimas; teoriniai ir taikomieji švietimo politikos tyrimai; švietimo vadybos ir politikos kursų, studijų modulių rengimas.

Daugiau informacijos