2024-04-16

Filosofijos institutas kviečia į konferenciją „Nihilizmas ir tikrovė“

Prof. Maurizio Ferraris paskaita Filosofijos fakultete

2024-04-16

Raidos psichopatologijos tyrimų centro konferencija

2024-04-10

Diskusija su pasauline sporto ikona ir kovos už lygybę simboliu

2024-04-09

Socionomų forumas „AI Meets Social Services“

2024-04-09

Prof. dr. Tomasz Mróz paskaita

Visos naujienos

Sunkių traumų ir socialinių transformacijų psichologiniai padariniai ir jų įveika

Socialinis fondas GERAS      LMT New logo     Vilniaus universitetas

Mokslinis tyrimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis
pagal visuotinės dotacijos priemonę

2012 m. spalio mėn. – 2015 rugsėjo mėn.

Projekto vadovė prof. habil. dr. Danutė Gailienė
Vilniaus universitetas, Filosofijos fakultetas, Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedra

Projekto tikslas – išanalizuoti įvairių visuomenės grupių trauminės patirties, psichologinės sveikatos ir įveikos veiksnius socialinių transformacijų kontekste.

Tikslui įgyvendinti keliami trys uždaviniai:

1.  Išanalizuoti trijų amžiaus grupių (vyresnio amžiaus asmenų, kurie ilgą laiką gyveno sovietų okupuotoje Lietuvoje, vidurinio amžiaus asmenų ir jaunų suaugusiųjų, kurie gimė ir užaugo nepriklausomoje šalyje) populiacinės imties trauminės patirties, psichologinės sveikatos ir įveikos veiksnius.
  2.  Analizuoti psichologiškai neįveiktų traumų ir suicidinės rizikos sąsajas. Siekiama įvertinti suicidinių ketinimų sąsajas su traumine patirtimi bei nustatyti nusižudžiusiųjų artimųjų gedulo ir įveikos reakcijas ir šių reakcijų sąsajas su traumine patirtimi.
  3.  Įvertinti specifinių socialinių ir etninių grupių asmenų trauminės patirties ir įveikos veiksnius. Tiriamųjų grupes sudaro:
    o    Černobylio avarijos likvidatoriai,
    o    1991 m. sausio 13 d. sovietų agresijos aukos ir artimieji,
    o    etninės grupės gyvenančios Lietuvoje (lenkų ir žydų tautybės asmenys).