Mokslinė stažuotė Mongolijoje

Projektas „Mokslinė stažuotė Mongolijoje (Nacionalinis Mongolijos Universitetas, Ulan Batoras)“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-07-0034)

Projekto dalyvis: asist. Renatas BerniūnasES VU logo

Projekto tikslas: Kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje Mongolijoje (Ulan Batoras)

Projekto santrauka: Projekto tikslas — kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje Mongolijoje, kurios metu bus atliekamas kognityvinis antropologinis lauko tyrimas. Stažuotės metu bus siekiama surinkti preliminarius etnografinius duomenis apie Mongolų budistų kasdienius karmos termino vartoseną. Taip pat, naudojantis eksperimentiniais psichologiniais metodais bus parengtas bandomasis tyrimo dizainas, siekiant patikrinti kaip karmos kasdienė sąvoka įtakoja kasdienį pro-socialų elgesį. Taip pat, gretutinis stažuotės tikslas bus tobulinti mongolų kalbos įgūdžius. Intensyvios kalbos pamokos bei buvimas mongolų kultūrinėje/kalbinėje aplinkoje padės greičiau atgaminti bei patobulinti kasdienės kalbos žinias, kurios bus naudingos atliekant vėlesnius tyrimus. Stažuotės metu surinkti duomenis bus panaudoti kaip pagrindas vystant didesnį projektą, kurio tikslas bus (a) panagrinėti iš kognityvinės perspektyvos kaip religiniai įsitikinimai užtikrina sąžiningą kooperaciją didesnių anonimiškų grupių tarpe ir (b) kaip galimai prisideda prie tarp-grupinių konfliktų. Tyrimo aktualumą atskleidžia ir galimas įnašas į teorines diskusijas religijos kognityviniuose moksluose, kur šiuo metu karštai diskutuojama apie religijos ir moralės santykį.

Projekto rezultatai: išvyka į mokslinę stažuotę Mongolijoje.

Finansavimo šaltinis: Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonė „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“