20160908 Shankara copyVilniaus universiteto Filosofijos fakulteto ir Orientalistikos centro studentai maloniai kviečia visus besidominčius Indijos filosofija dalyvauti jų organizuojamuose Indijos filosofijos seminaruose.

Laikas: pirmadieniais, 18:00 val. nuo 2016 09 19 iki 2016 12 19.

Vieta: VU Orientalistikos centras, J. Kovalevskio auditorija*.

Seminaro metu bus skaitomi įvairūs Indijos filosofijos tekstai anglų / lietuvių kalbomis (pagal pageidavimą originalo ir kitomis). Savaitę iki kiekvieno seminaro pradžios, visiems seminaro dalyviams el. paštu bus išsiųstas seminaro tekstas. Susitikimo metu bus pristatoma filosofinė mokykla / doktrina bei nagrinėjamas atitinkamas tekstas.

Seminarus veda Rytų filosofijos tyrinėtojas, VU Filosofijos fakulteto filosofijos magistrantas Tadas Snuviškis.

Numatomos seminarų temos:

1) Kas yra Indijos filosofija? Požiūriai ir klasifikacijos
2) Vedų (Ṛgveda, Atharvaveda) laikotarpio filosofija
3) Upanišados ir jų doktrinos
4) Sāṃkhya
5) Yoga
6) Nyāya
7) Vaiśeṣika
8) Mīmāṃsā
9) Vedānta (advaita)
10) Vedānta (viśiṣṭādvaita, dvaita)
11) Vedānta (bhedābheda)
12) Ankstyvojo budizmo filosofija
13) Mādhyamaka
14) Yogācāra
15) Jainų filosofija
16) Śaivų filosofija
17) Cārvāka, Ājīvika
18) Indų estetikos teorijos (Nāṭya Śāstra)
19) Naujoji Nyāya
20) Šiuolaikinė Indijos filosofija

Seminaras nemokamas, dalyvavimui registracija nebūtina. Dėl seminaro tekstų rašykite el. paštu . Jūsų pateiktu el. paštu bus siunčiami seminaro tekstai.

* J. Kovalevskio auditoriją galima rasti: eiti iš Bibliotekos kiemo į M. K. Sarbievijaus kiemą, tuomet tiesiai iki galo ir pasukti kairėn į S. Daukanto kiemą. Įėjimas „Domus filologia“ (užrašas virš durų), II aukšte iš karto pasukti į kairę, eiti koridoriumi tiesiai beveik iki galo. Prieš pat laiptus pasukti į dešinę.