2016 m. spalio 29 d. Lietuvos kultūros tyrimo instituto Komparatyvistinių kultūros tyrimų skyrius rengia penkioliktą respublikinę konferenciją „Rytai–Vakarai  ir  dabartinės civilizacinės komparatyvistikos slinktys“

Konferencija vyks Lietuvos kultūros tyrimų institute (Vilnius, Saltoniškių g. 58).

Konferencijos organizacinis komitetas:

Pirmininkas –  prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas
Nariai - prof. (h.p.) Audrius Beinorius, dr. Žilvinė Gaižutytė, dr. Valdas Jaskūnas, dr. Naglis Kardelis, prof. habil. dr. Bronius Kuzmickas, prof. dr. Algis Mickūnas, dr. Stasys Mostauskis,  dr. Loreta Poškaitė, dr. Vytautas Rubavičius, prof. (h.p.), dr. Aivaras Stepukonis, dr. Odeta Žukauskienė

Konferencijoje numatomos šios sesijos:

1. Dabartinės civilizacinės komparatyvistikos slinktys
2. Civilizacinės komparatyvistikos santykiai su geopolitika ir geoistorija
3. Mezooamerikos, Andų ir Juodosios subsacharinės Afrikos civilizacijos
4. Užmirštos ir marginalinės civilizacijos
5. Kolonijinės transformacijos ir pokolonijinis diskursas
6. Kultūrologiniai, filosofiniai, religiniai, psichologiniai, antropologiniai, etnologiniai, etiniai, estetiniai, menotyriniai Rytų ir Vakarų civilizacijų sąveikos aspektai
7. Glokalizacija ir naujos civilizacijų sąveikų sistemos
8. Rytų tautų kultūrinių įtakų apraiškos Lietuvos kultūroje
9. Žydų, karaimų ir totorių įnašas į Lietuvos kultūros raidą

Už renginį atsakingas prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Komparatyvistinių kultūros tyrimų skyriaus vadovas:
tel. 8~ 683 49 171
El. paštas:

Konferencijos koordinatorė Ernesta Pauplienė, tel. 8698 13 124
el. paštas:

Paraiškas su pranešimų pavadinimais prašome siųsti Organizaciniam komitetui iki 2016 m. spalio 20 dienos.

Iš konferencijoje perskaitytų pranešimų bus atrenkami geriausi penkioliktam „Rytai-Vakarai: komparatyvistinės studijos“ tomui, kurį numatoma išleisti 2017-2018 metais.