Barbara Franz2017 m. gegužės 9–11 dienomis VU Filosofijos fakultete viešės politikos mokslų profesorė Barbara Franz (Rider university, JAV), kuri skaitys paskaitas, skirtas pabėgėlių integracijos klausimams. Paskaitose kviečiami dalyvauti studentai ir visi kiti, besidomintys paskaitų tematikomis. Paskaitos vyks anglų kalba.

Gegužės 9 d. (antradienis) – paskaita ir seminaras Sociologijos bakalauro programos studentams:

• 13.00 – 14.30 paskaita „Europos pabėgėlių krizė ir pabėgėlių integracija: problemiško jaunimo integracijos metodai“ (306 aud.);
  • 15.00 – 16.30 seminaras: „Darbas su neprivilegijuoto jaunimo grupėmis: jaunų migrantų ir pabėgėlių patirtis: alternatyvūs dalyvavimo metodai“ (306 aud.).

Gegužės 10 d. (trečiadienis) – paskaitos ir seminarai Socialinės politikos bakalauro ir magistro programų studentams:

• 09.00 – 10.30 paskaita „Europos pabėgėlių krizė ir pabėgėlių integracija: problemiško jaunimo integracijos metodai“ (307 aud.);
  • 11.00 – 12.30 seminaras: „Jaunimo integracija: dilemos, su kuriomis susiduria jaunimas integracijos procese, netradiciniai jaunimo integracijos metodai“(307 aud.);
  • 17.00 – 19.00 paskaita magistrams: „Integracija ir socialinės gerovės politika ir jų įtaka pabėgėlių integracijai, dilemos, su kuriomis susiduria moterys integracijos procese“(308 aud.).

Gegužės 11 d. (ketvirtadienis) – vieša paskaita:

• 13.00 – 14.30 „Pabėgėlių krizės – istorinė ir globali perspektyva. Pabėgėlių priėmimas ir integracija“ (201 aud.).

Paskaitų prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje

Profesorę Barbara Franz vizitui į Lietuvą pakvietė JAV ambasados ir Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus skyriaus pagal Fulbraito programą. Profesorė turi didelę patirtį pabėgėlių tyrimų srityje. Šią mokslininkę ypač domino pabėgėlių iš Bosnijos integracijos JAV ir Vidurio Europoje patirtys, taip pat klausimai, kokią įtaką socialinės gerovės politika turi pabėgėlių integracijai. Profesorė yra parengusi ne vieną straipsnį, skirtą JAV integracijos politikai ir jos kritikai. Jos naujausia, 2015 metais išleista knyga Imigrantų jaunimas, Hiphopas ir internetiniai žaidimai: alternatyvūs požiūriai į darbininkų klasės ir antros kartos migrantų paauglius (Immigration Youth, Hip Hop and Online Games: Alternative Approaches to the Incorporation of Working-class and Second Generation Migrant Teens) yra skirta atskleisti nerimastingo antros kartos turkų ir čėcėnų jaunimo, bei pirmos kartos jaunų žmonių iš Sirijos, Afganistano, Eritrėjos integracijos problemas ir tapatybės formavimą, pasitelkiant Hiphopą ir internetinius žaidimus kaip būdus išreikšti nepasitenkinimą ir frustraciją dėl rasizmo ir ksenofobijos, su kuria jie susiduria kiekvieną dieną. Šioje knygoje Barbara Franz atkreipia dėmesį, kad jos tyrime dalyvavusio jaunimo iš pabėgėlių šeimų patirtys yra daugeliu aspektų panašios į patirtis jaunų žmonių, gyvenančių vidurio Europos miestuose ir priklausančių neprivilegijuotai darbininkų klasei. Daugiau informacijos apie prof. B. Franz.

Kontaktinis asmuo:
doc. Rūta Žiliukaitė