Rusu teologija КижиBalandžio 9–10 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros kvietimu viešės Jono Pauliaus II popiežiškojo universiteto Krokuvoje Filosofijos fakulteto profesorė habil. dr. sesuo Teresa Obolevitch. Mokslininkė skaitys paskaitas, skirtas XX a. rusų teologijos krypčiai – neopatristinės sintezės mokyklai.

• Balandžio 9 d., 401 aud.
    13.00 val. G. Florovskio neopatristinės sintezės projektas ir „Nouvelle Théologie“
    15.00 val. Mirra Lot-Borodine, Vladimiras Loskis ir jų reikšmė Vakarų mąstymui
  • Balandžio 10 d., 209 aud.
    11.30 val. Vasilijus Krivošeinas ir kiti neopatristinės sintezės atstovai

Paskaitos bus skaitomos lenkų kalba ir verčiamos į lietuvių kalbą.

Skelbimas

Paskaitų prieiga socialiniame tinkle Facebook

Sesuo prof. dr. habil. Teresa Obolevitch yra knygų Nuo onomatodoksijos iki estetikos. Aleksiejaus Losevo simbolio samprata (2011), Simbolis rusų kultūroje (2011), Rusų mintis Europoje. Recepcija, polemika, raida (2013), Rusų patristinio renesanso filosofija (2014), Tikėjimas ir protas rusų filosofijoje (2015) ir kt. autorė bei sudarytoja.

Kontaktinis asmuo:
Tomas Sodeika