Doc. A. Mickevičius išrinktas VU Senato pirmininkės pavaduotoju

zibintai VUBirželio 27 d. naujos kadencijos Vilniaus universiteto (VU) Senatas rinkosi į pirmąjį posėdį, kurio metu buvo išrinktas Senato pirmininkas ir jo pavaduotojai. Posėdyje dalyvavusių Senato narių balsų dauguma vadovavimą naujos sudėties Senatui nuspręsta vėl patikėti prieš tai šias pareigas ėjusiai prof. dr. Dainorai Pociūtei-Abukevičienei. Senato pirmininkės pavaduotojais išrinkti ir slaptu balsavimu patvirtinti prof. Darius Abramavičius (VU Fizikos fakultetas) ir doc. Arūnas Mickevičius (VU Filosofijos fakultetas).

Renkant VU Senato pirmininką iš viso balsavo 35 posėdyje dalyvavę Senato nariai. Už prof. D. Pociūtės-Abukevičienės kandidatūrą balsavo 27 naujieji Senato nariai. Du biuleteniai buvo sugadinti, po tris balsus gavo į šias pareigas taip pat kandidatavę dr. Nerija Putinaitė (VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas) ir prof. Rimantas Vaicekauskas (VU Matematikos ir informatikos fakultetas).

Pasak naujai perrinktos Senato pirmininkės, jai šios pareigos anksčiau buvo netikėtas iššūkis, suteikęs daug patirties, o antrą kartą išreikštas Senato narių pasitikėjimas – dar labiau įkvepia darniai siekti bendrų tikslų.

„Senatas yra ta vieta, kur visiems Vilniaus universiteto padaliniams turi būti užtikrinamos vienodos teisės ir pareigos. Universiteto vertę kuriame bendrai – joje negali būti „prestižinių“ ir „neprestižinių“ sričių atskirties, įtampos tarp humanitarinių ir gamtos bei tiksliųjų mokslų sričių. Naujojo Senato tikslas bus darniai siekti strateginiame veiklos plane numatytų trijų prioritetų – europinis, Lietuvą stiprinantis ir savo bendruomenę motyvuojantis universitetas“,  – sakė antrą kartą pirmininke išrinkta prof. D. Pociūtė-Abukevičienė.

VU Senato pirmininkas renkamas slaptu balsavimu iš Senato narių daugiau kaip pusės posėdyje dalyvaujančių Senato narių balsų dauguma.

Kandidatus į Senato pirmininko pareigas siūlė naujos kadencijos Senato nariai. Tam, kad pasiūlytas narys būtų įtrauktas į kandidatų sąrašą, tam pritarti turėjo dar bent vienas Senato narys ir savo sutikimą kandidatuoti patvirtinti į pareigas siūlomas atstovas.

Pirmajame naujos kadencijos Senato posėdyje jis išrenkamas visam naujo VU Senato įgaliojimų laikui – ketveriems metams.

Parengta pagal portalo VU Naujienos informaciją

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos