Europos jaunimo parlamento Tarptautinė sesija [2018 07 14-22]

EJP L2018 m. liepos 14-22 dienomis Europos jaunimo parlamentas susirinks Tarptautinei sesijai, vyksiančiai Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete. Tarptautinė sesija – tai didžiausias Europos jaunimo parlamento tinklo renginys, paremtas Europos parlamento diskusijų principu. Tarptautinės sesijos organizuojamos nuo 1988 m. ir vyksta tris kartus per metus vienoje iš 40-ies tinklo valstybių.

Tarptautinėje sesijoje susirinks 300 ambicingų 16-29 metų jaunuolių, kurie 9 dienas anglų kalba diskutuos apie Europai aktualias problemas. Per 9 dienas jie parengs 15 rezoliucijų, kurios vėliau bus pateiktos Europos Komisijai ir Europos Parlamento nariams. Prie renginio prisidės Vilniaus, Lietuvos, Europos Sąjungos institucijų ir verslo atstovai bei politikai.

2018 metai – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtosios metinės. Norint pabrėžti sąsają tarp istorinio įvykio ir EJP Lietuvoje organizuojamos Tarptautinės sesijos pasirinkta  tema: „Vertiname praeitį. Kuriame ateitį.”. Ši tema atsispindės komitetų nagrinėjamose temose, o dalyviai su Lietuvos istorija bus supažindinti ir turiningos kultūrinės programos metu.

Vilnius – miestas, garsėjantis istorinio paveldo bei modernių pokyčių gausa. Miestas, turintis didžiausią viduramžių senamiestį Centrinėje ir Rytų Europoje,  taip pat yra įvertintas ir kaip vienas iš penkių geriausių verslumo centrų Europoje (“Forbes”, 2015). Šis istorinio paveldo ir inovacijų derinys atspindi renginio temą – „Vertiname praeitį. Kuriame ateitį.“.

Tarptautinės sesijos tikslai:

• Pristatyti Lietuvą kaip atvirą, inovatyvią, verslą skatinančią valstybę;
  • Supažindinti jaunimą iš visos Europos su Lietuvos istoriniu ir kultūriniu palikimu;
  • Skatinti dalyvių supratimą apie Europos kultūrinę ir politinę įvairovę;
  • Tobulinti dalyvių bendradarbiavimo, lyderystės ir strateginio mąstymo įgūdžius.

Kontaktai: Nacionalinė valdyba