NuotraukaŠ. m. liepos 17-19 dienomis VU Sociologijos katedra, bendradarbiaudama su TSA Šeimos komitetu (angl. ISA RC06), organizavo pasaulinį seminarą „Šeima ir migracija“, skirtą aktualiems tarptautinės migracijos klausimams ir jų poveikiui šeiminiam gyvenimui. Seminaras organizuotas vykdant LMT remiamą projektą „Emigracija ir šeima: iššūkiai, šeiminiai resursai, sunkumų įveikos būdai“ (sutarties Nr. VAT-39/2012).

Po sėkmingai organizuoto seminaro, organizatoriams buvo pasiūlyta parengti prestižinio pasaulinio sociologijos žurnalo „Journal of Comparative Family Studies“ (http://soci.ucalgary.ca/jcfs/) specialų numerį. Plačiau seminaro rezultatai aptarti Tarptautinės sociologų asociacijos Šeimos komiteto (angl. ISA RC06) internetinėje svetainėje (http://www.rc06-isa.org/2013/09/02/guest-blogger-of-september-family-and-migration-by-irena-juozeliuniene/).

Į seminarą buvo atvykę sociologai iš 12 šalių, atstovaujančių Europos, JAV, Azijos, Lotynų Amerikos regionus. Renginyje dalyvavo tokie pasaulyje garsūs sociologai, kaip Tarptautinės sociologų asociacijos Šeimos komiteto prezidentas Rudolf Richter (Austrija), garbės prezidentas Jan Trost (Švedija), Rudy Ray Seward (JAV), Irene Levin (Norvegija), Wilfried Dumon (Belgija) ir kt.

Seminare buvo svarstoma, kaip mobilumas veikia šeiminius darinius, kokios naujos sąvokos vartojamos šių darinių apibūdinimui, analizuojami migracijos reiškinių iššūkiai šeimos sociologijos teorijai ir metodologijai. Šeimos ir migracijos klausimai buvo nagrinėjami tiek migracijos kilmės, tiek ir migracijos tikslo šalių požiūriais. Tyrėjai pristatė migracinių šeimų situacijas Anglijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Prancūzijoje, JAV, Austrijoje bei Taivane. Buvo aptariami mišrių šeimų, vaikų dvikalbystės klausimai, besikeičiančios tėvystės ir motinystės strategijos, socialinių tinklų vaidmuo šeimų migraciniuose procesuose, finansinės paramos organizavimas ir kt. Lietuvos sociologai ir Tarptautinės migracijos organizacijos atstovai analizavo Lietuvos, kaip migracijos kilmės šalies, situaciją – supažindino su emigracijos mastais, sociologinių tyrimų rezultatais, o režisierius Saulius Beržinis pristatė ir komentavo socialinės dokumentikos filmą apie atotolio vaikus „Vieni namuose“.

Renginio internetinis puslapis: www.cfr2013.lt 




Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos