2024-04-16

Filosofijos institutas kviečia į konferenciją „Nihilizmas ir tikrovė“

Prof. Maurizio Ferraris paskaita Filosofijos fakultete

2024-04-16

Raidos psichopatologijos tyrimų centro konferencija

2024-04-10

Diskusija su pasauline sporto ikona ir kovos už lygybę simboliu

2024-04-09

Socionomų forumas „AI Meets Social Services“

2024-04-09

Prof. dr. Tomasz Mróz paskaita

Visos naujienos

Kompetencijos ugdymas migracijos šeimų sociologinio tyrimo klausimais

Projektas „Kompetencijos ugdymas migracijos šeimų sociologinio tyrimo klausimais, dalyvaujant sociologų kongrese Kanadoje“ (Nr. 09.3.3-LMT-K-712-06-0075)

Projekto dalyvis: prof. Irena Emilija JuozeliūnienėES VU logo

Projekto tikslas: Projektu keliamas tikslas 2018 m. Tarptautinės sociologų asociacijos (TSA) XIX-ame pasauliniame kongrese Toronto, Kanadoje ugdyti mokslinę kompetenciją migracijos šeimų sociologinio tyrimo klausimais, dalyvaujant tarptautinėse teminėse diskusijose ir dalinantis empirinių tyrimų rezultatais.

Projekto santrauka: Projektu keliamas tikslas 2018 m. vyksiančiame Tarptautinės sociologų asociacijos (TSA) XIX-ame pasauliniame kongrese Toronto, Kanadoje ugdyti mokslinę kompetenciją migracijos šeimų sociologinio tyrimo klausimais, dalyvaujant tarptautinėse teminėse diskusijose ir dalinantis empirinių tyrimų rezultatais. Siekiant ugdyti mokslinę kompetenciją per dalyvavimą tarptautinėse diskusijose apie migracijos šeimas, I. Juozeliūnienė sutelkia pasaulinio lygio mokslininkus iš 9 pasaulio šalių ir XIX-ame TSA Sociologų kongreso metu organizuoja mokslinę sekciją „Testing concepts, methods and methodologies to study families across borders and cultures: new/ classical tools and mobility discourses“ (kartu su prof. Ria Smit iš Johanesburgo universiteto, P. Afrikos). Siekiant ugdyti mokslinę kompetenciją per empirinių duomenų aptarimą tarptautiniu mastu, I. Juozeliūnienė su bendraautoriais skaitys pranešimus „Bridging Goffman’s Ideas with ‘Family Display’ in Analysing Stigmatization of Transnational Mothering“ ,   „Intergenerational Solidarity and Transnational Familial Care: The Case of Migrant Families in Lithuania“ ir aptars LMT finansuojamų projektų (2012-2014; 2017-2019) duomenis apie migracijos šeimų patirtis: stigmatizavimo įveiką, kartų solidarumą ir vyresnio amžiaus šeimos narių globos organizavimą migracijos sąlygomis.

Projekto rezultatai: mokslinė išvyka į Tarptautinės sociologų asociacijos (TSA) XIX pasaulinį kongresą

Finansavimo šaltinis: Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonė „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“