Filosofija

Apie programą

Filosofija VU FsFStudijų sritis: Humanitariniai mokslai    
Studijų kryptis: Filosofija
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Humanitarinių mokslų bakalauras

FILOSOFIJAI rūpi tiesa ir prasmė – būties, žmogaus gyvenimo, pažinimo ir išpažįstamų vertybių. Filosofijos studijos supažindina su pasaulio raidą paveikusiomis idėjomis bei lavina mąstymo meną, kurį įvaldęs filosofas gali ne tik analizuoti, bet ir kreipti pasaulį tiesos, gėrio, teisingumo ir laisvės linkme.

Filosofijos studijų programos tikslas – rengti plataus humanitarinio profilio specialistus, gebančius dirbti visur, kur iš darbuotojo reikalaujama universalaus universitetinio išsilavinimo, mąstymo, analitinių gebėjimų, kūrybiškumo, sugebėjimo greitai ir kvalifikuotai priimti strateginio pobūdžio sprendimus, formuojančius ateitį.

Vilius Bartninkas ATSILIEPIMAIFilosofijos studijos Vilniaus universitete prilygsta kruopščiam intelektualinio žemėlapio kūrimui. Tai ne tik reiškia, kad po keturių studijų metų nepaklysi minties istorijoje ar filosofiniuose debatuose. Tai pirmiausia reiškia, kad studijuodamas įgysi tokiam darbui reikalingų asmeninių gebėjimų. Atsakingumas, kruopštumas ir tikslumas, koncepcijų rekonstravimo, analizės ir vertinimo įgūdžiai pravers visur – studijose, darbe ir apskritai gyvenime. Be to, studijų metų suteikiama pakankamai daug laisvės pačiam rinktis savo kelią: studijų programa turi gana platų spektrą alternatyvių kursų, individualus planas įgalina rinktis studijų dalykus iš kitų programų. Ši laisvė yra būtinas pagrindas tolimesnei akademinei kelionei, leidžiantis tikėtis sėkmės ne vien Lietuvoje, bet ir prestižiniuose užsienio universitetuose“.

– Vilius Bartninkas, Kembridžo universiteto doktorantas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete baigęs bakalauro pakopos filosofijos studijas.

Programos studentai gali rinktis gretutines studijas – tai suteikia galimybę greta pagrindinės studijų krypties programos studijuoti pagal kitos dominančios krypties programą ir tokiu būdu praplėsti savo pažinimo ribas.

Studijų programos komiteto pirmininkas doc. dr. Kęstutis Dubnikas.

Filosofijos studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

DALINĖS STUDIJOS IR PRAKTIKA UŽSIENYJE

Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos