Kriminologija

Apie programą

Aleksandras Dobryninas VU FsFStudijų sritis: Socialiniai mokslai
Studijų kryptis: Sociologija
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų bakalauras

KRIMINOLOGIJA nagrinėja nusikaltimus kaip socialinius reiškinius, analizuoja veiksnius, turinčius įtakos nusikalstamam ir deviaciniam elgesiui, tiria socialines reakcijas į visuomenės normų pažeidimus bei nustato negatyvių socialinių reiškinių kontrolės  ir prevencijos gaires.

Kriminologijos bakalauro studijos vykdomos Europos valstybių – tokių kaip Didžioji Britanija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Lenkija, Nyderlandai, Belgija, Norvegija, Švedija – taip pat JAV, Kanados, Australijos ir kitų šalių universitetuose. Nei Lietuvoje, nei kitose Baltijos šalyse tarpdalykinių Kriminologijos bakalauro studijų iki šiol nebuvo, nors kriminologijos žinių poreikis yra nuolatos akcentuojamas įvairiuose LR nacionaliniuose teisės aktuose, o Lietuvos kriminologijos mokslo ekspertai ir policijos specialistai pabrėžia itin svarbų kriminologijos mokslo pritaikymą praktikoje, formuojant baudžiamosios justicijos politiką, analizuojant veiksnius, darančius įtaką nusikaltimų darymui, kuriant nusikaltimų prevencijos programas ir kitus strateginius dokumentus. Siekdamas užpildyti šią spragą, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas nuo 2017 m. pradeda vykdyti priėmimą į Kriminologijos studijų programą. Studijų metu studentai įgis ne tik kriminologijos, bet ir artimų jai dalykų – sociologijos, teisės, psichologijos ir kitų mokslų žinių pagrindus ir gebės įgytas žinias pritaikyti negatyvių socialinių reiškinių analizės, kontrolės ir prevencijos srityje.

DUK apie Kriminologijos studijų programą

Interviu su kriminologe dr. Jolanta Aleknevičiene.

Pokalbis su dr. J. Aleknevičiene LRT radijo laidoje Manasis aš.

Dėl sutrumpintos studijų programos trukmės (3,5 metų) programa nenumato gretutinių studijų pasirinkimo galimybės.

Studijų programos komiteto pirmininkas prof. Aleksandras Dobryninas

Kriminologijos studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos