Socialinė politika

Apie programą

Socialine politika VU FsFStudijų sritis: Socialiniai mokslai    
Studijų kryptis: Socialinė politika
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų bakalauras

SOCIALINĖ POLITIKA šiuolaikinėje visuomenėje tapo pagrindine viešosios politikos sritimi. Dėl viešųjų finansų, užimtumo, sveikatos apsaugos, socialinės atskirties, pensijų, studijų ir kitų socialinės politikos dalykų vyksta karšti politiniai debatai. Socialinės gerovės sritys negali būti išmaningai plėtojamos ir valdomos neturint specialių kompetencijų, kurių ugdymui ir yra skirta Socialinės politikos studijų programa.

Socialinė politikos studijų programa parengta vadovaujantis pakankamai turtinga Europine patirtimi. Ji orientuota į tyrimais grįstų socialinės politikos žinių ir principų taikymą praktikoje. Programoje didelis dėmesys skiriamas tyrimo metodams, darbui su duomenimis ir studentų pasirinkimui gilintis į juos dominančią socialinės politikos sritį.

Liutauras Vičkačka ATSILIEPIMAI„Socialinės politikos studijos tinka tiems, kuriems rūpi efektyviai veikianti socialinės gerovės sistema – žmonių gerbūvio ir socialinio teisingumo užtikrinimas švietimo, migracijos, užimtumo, sveikatos ir socialinės apsaugos srityse. Studijų metu įgijau reikiamų teorinių ir praktinių žinių, padedančių ne tik kritiškai analizuoti kylančias socialines problemas, bet ir rasti efektyvius būdus šioms problemoms spręsti. Kaip papildomus šių studijų privalumus įvardinčiau tiesioginį ir artimą santykį su dėstytojais, kurie yra vieni geriausių savo srities ekspertų šalyje ir darbą mažose grupėse, siekiant formuoti reikiamus įgūdžius būsimam darbui įvairiose politikos institucijose, nevyriausybinėse organizacijose“.

Liutauras Vičkačka, 2016 m. įgijo Socialinės politikos bakalauro laipsnį (pirmoji laida), 2018 m. – magistro laipsnį. Šiuo metu dirba Socialines apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėju.

Programos studentai gali rinktis gretutines studijas – tai suteikia galimybę greta pagrindinės studijų krypties programos studijuoti pagal kitos dominančios krypties programą ir tokiu būdu praplėsti savo pažinimo ribas.

Studijų programos komiteto pirmininkas prof. dr. Romas Lazutka.

Socialinės politikos studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos