Sociologija

Apie programą

SociologijaStudijų sritis: Socialiniai mokslai
Studijų kryptis: Sociologija
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų bakalauras

SOCIOLOGIJA tiria žmonių socialinį elgesį ir visuomenę, nagrinėja kokią įtaką žmonių elgesiui turi socialinė aplinka ir kaip jie savo kasdiene veikla tą socialinę aplinką kuria. Šios studijos padės suprasti šiuolaikinę visuomenę: kaip keičiasi žmonių santykiai atsiradus Facebookui, kaip kuriami skandalai ir kaip jais naudojasi įvairios interesų grupės, kaip formuojasi visuomenės gyvenimą keičiantys socialiniai judėjimai, kaip veikia žiniasklaidos mechanizmai ir pan.  Lavindama kritinį mąstymą, sociologija išmoko atsakyti į tokius ir panašius klausimus.

Programos tikslas – parengti gebančius visą gyvenimą mokytis specialistus, turinčius šiuolaikinės socialinės teorijos ir metodologijos žinių ir praktinius jų taikymo įgūdžius.

Pasirinkę studijuoti sociologiją Vilniaus universitete, galite būti tikri, kad privalomi programos dalykai jums suteiks klasikinį sociologinį išsimokslinimą, atitinkantį vyraujančius tarptautinius sociologų kvalifikacinius reikalavimus, o siūlomas pasirenkamų dalykų sąrašas leis rinktis paklausias darbo rinkoje veiklos specializacijas, tokias kaip viešosios politikos analizė, rinkos tyrimai ir viešieji ryšiai, medijų analizė, ar kitas, reikalaujančias tam tikrų specializuotų visuomenės ir kultūros analizės žinių ir įgūdžių.

Mindaugas Degutis ATSILIEPIMAI„Šiandienos VU Filosofijos fakultetas yra išsaugojęs savo vieną didžiausių privalumų – platų akiratį. Jis išugdė daugybę mokslininkų, kurie gilina žinias ir atlieka tyrimus specializuotose srityse. Tai reiškia, kad studijos paremtos ne tik teorine medžiaga ar užsienio mokslininkų darbais, bet ir tyrimų, atliktų Lietuvoje, patirtimi. Neabejotina ir tai, kad šiandienos sociologijos studentai įgyja gerokai daugiau praktinių įgūdžių reikalingų tolesnėje profesinėje veikloje. Universitetas ir jo žmonės gali duoti labai daug, tereikia norėti tai paimti ir sugebėti priimti“.

Dr. Mindaugas Degutis, UAB „Rinkos tyrimų centras“ įkūrėjas bei vadovas

Programos studentai gali rinktis gretutines studijas – tai suteikia galimybę greta pagrindinės studijų krypties programos studijuoti pagal kitos dominančios krypties programą ir tokiu būdu praplėsti savo pažinimo ribas.

Studijų programos komiteto pirmininkas doc. dr. Liutauras Kraniauskas

Sociologijos studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos