Filosofija

Apie programą

VU FsF filosofaiStudijų sritis: Humanitariniai mokslai    
Studijų kryptis: Filosofija
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Humanitarinių mokslų magistras

Filosofijos magistrantūros programa visų pirma skirta šiuolaikinės filosofijos studijoms. Ši magistrantūra ugdo mokslinio tyrimo, kritinio mąstymo, įžvalgaus apibendrinimo bei problemų sprendimo įgūdžius. Be nūdienių filosofijos klausimų išmanymo neįmanomas ne tik visavertis visuomenės pažinimas, bet ir esmingi proveržiai humanitarinių, socialinių, fizinių ir net technologijos ar biomedicinos mokslų srityse.

Programa orientuoja studentus mokslo tyrimo darbui suteikdama metodologinių, teorinių ir specialiųjų filosofijos mokslo kompetencijų, formuodama mokslinio darbo įgūdžius bei taikydama tarpdalykinį požiūrį. Filosofijos magistrai pasirengia: (a) tęsti studijas filosofijos doktorantūroje; (b) dirbti mokslo tiriamąjį ir analitinį darbą filosofinės žiūros reikalaujančiose srityse; (c) įgyti siauresnę praktinę profesionalizaciją įvairiose humanitarinių ir socialinių mokslų kryptyse maksimalaus kūrybiškumo, tarpdalykiškumo ir šiuolaikinių teorinių diskursų įvaldymo pagrindu.

Programoje numatyta galimybė rinktis vieną iš dviejų specializacijų (šakų):
1. Šiuolaikinė filosofija;
2. Filosofija ir kognityviniai mokslai.

Filosofijos magistrai pasirengia tęsti studijas doktorantūroje bei dirbti mokslo tiriamąjį ir analitinį darbą tiek akademinėse institucijose, tiek ir įvairiose viešojo gyvenimo sferose. Plačiau skaitykite katedros puslapyje.

Studijų programos komiteto pirmininkas prof. Marius Povilas Šaulauskas.

Studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos