Sociologija

Apie programą

11. Fiesta PersonæStudijų sritis: Socialiniai mokslai
Studijų kryptis: Sociologija
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų magistras

Sociologijos magistrantūros studijų programa pagilina sociologijos bakalauro studijų metu įgytas žinias, priartindama prie priešakinio tyrimų krašto sociologinės teorijos, metodologijos, šiuolaikinės Lietuvos visuomenės tyrimų srityse, o taip pat keliose „sociologijose per brūkšnelį“ (pvz., žinojimo sociologijoje).

Sociologijos magistrantūros programos tikslas – parengti gebančius visą gyvenimą mokytis specialistus, turinčius šiuolaikinės socialinės teorijos ir metodologijos žinias, pasirengusius dirbti ne tik akademinį tiriamąjį darbą, bet ir turinčius praktinius žinių taikymo įgūdžius. Programa ugdo kūrybinius sociologinės vaizduotės bei nepriklausomo, atviro, kritiško mąstymo gebėjimus, supažindina su sociologinio tyrimo profesine etika, moko suprasti socialinius įvykius ir faktus bei savo tyrimus plačioje kultūrinėje perspektyvoje.

Studijų programos komiteto pirmininkas prof. habil. dr. Zenonas Norkus.

Studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Paskaitos, seminarai, prezentacijos, rašto darbų rašymas, individualus ir grupinis tiriamasis darbas, namų darbai      
 
Vertinimo metodai: Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos