Ikimokyklinio ugdymo pedagogikos modulis

Apie programą

Ikimokyklinio ugdymo modulio programa suteikia psichologinius vaiko fizinės, socialinės-emocinės ir kultūrinės raidos pagrindus, pažinimo ir kognityvinių gebėjimų raidos aspektų ir ankstyvojo ugdymo didaktikos specifikos supratimą. Šia programa siekiama pedagogams padėti pažinti vaiko vystymosi poreikių ir galių, savireguliacijos ir žaidimo aspektus, išmokyti kūrybiškai ugdyti vaikus, pritaikyti įvairiapusio ankstyvojo ugdymo pradmenis. Studijas grindžiamos naujausiais tyrimais, inovatyviomis švietimo technologijomis ir aktyviomis besimokančiojo veiklomis.

Ikimokyklinio ugdymo modulio programos turinys

Studijų organizavimas

Ikimokyklinio ugdymo modulio programos trukmė – 1,5 metų, apimtis – 90 kreditų.

Studijos organizuojamos pagal sesijinį tvarkaraštį – penktadieniais ir šeštadieniais kas kelias savaites arba ilgesnėmis sesijomis kas keletą mėnesiu. Dėl konkretaus organizavimo būdo bus sprendžiama atsižvelgus į daugumos studijuojančiųjų poreikius.

Programa bus vykdoma natūraliose ir virtualiose ugdymo aplinkose.
Studjuojantieji naudos virtualią mokymosi aplinką: taikys interaktyvius mokymosi objektus, skaitmeninio mokymosi portalus; kurs interaktyvias užduotis išmaniosiomis priemonėmis ir kt. Natūralios studijų aplinkos laukas – universitetas, tyrimų laboratorijos, žaliosios ugdymo aplinkos, kultūros institucijos ir kt.

Informacija stojantiesiems

Reikalavimai stojantiesiems

Stojantieji į modulio studijas privalo turėti aukštąjį ar jam prilygintą išsilavinimą bei pedagogo kvalifikaciją.

Prašymų studijuoti pateikimas

Stojantieji į modulio studijas turi pateikti šiuos dokumentus:

  • prašymą priimti į modulio studijas;
  • asmens dokumento kopiją;
  • pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio išsilavinimo dokumento (diplomo ir jo priedėlio) kopiją;
  • bakalauro diplomo ir priedėlio kopiją (jei turite kelis, tuomet siųskite tą, kuriame aukštesnis svertinis vidurkis. Atkreipkite dėmesį, kad bakalauro diplomas gali sutapti su pedagogo kvalifikaciją patvirtinančiu dokumentu);
  • motyvacinį laišką (150-250 žodžių), kuriame suformuluoti esminiai motyvai dalyvauti studijose ir įgyti papildomą dalykinę kompetenciją;
  • dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde.

Prašymus studijuoti, kartu su nurodytais dokumentais prašome siųsti el. paštu iki rugsėjo 15 d.

Jei matote, kad dokumentai laiške užims daugiau nei 2MB vietos, prašome kopijas siųsti pasinaudojus https://wetransfer.com/ didelių failų siuntimo programa.

Vieno semestro studijų kaina – 1137 EUR.


Stojantieji į Ikimokyklinio ugdymo modulio programą turi galimybę gauti finansavimą iš „Tęsk“ projekto, kurį įgyvendina Ugdymo plėtotės centras. Stojantieji į projekto lėšomis finansuojamą studijų vietą iki 2018 m. birželio 8 d. privalo užpildyti paraišką ir ją pateikti Ugdymo plėtotės centrui. Išsami informacija apie paraiškos pateikimą.

Kontaktai

Kilus klausimams dėl studijų proceso prašome kreiptis į Ugdymo mokslų instituto administratorę Rūtą Bružienę, , tel. +370 5 268 7099.

Kilus klausimams dėl studijų programos turinio prašome kreiptis į Ikimokyklinio ugdymo modulio programos vadovę doc. dr. Aušrą Žemgulienę, el. p. .

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos