Azijos studijos (Artimųjų Rytų studijos)

ATSI arbist 900

 
Artimųjų Rytų regionas yra ne tik senųjų civilizacijų lopšys, bet ir aktualių politinių įvykių bei įtampų epicentras. Programoje šis regionas studijuojamas iš istorinės ir šiandienos aktualijų (migracijos, pabėgėlių ir kt.) perspektyvos, derinant skirtingas disciplinas (kultūros studijas, istoriją, antropologiją, filosofiją, politiką, religijų, literatūros ir meno studijas ir kt.). Didelis dėmesys skiriamas regiono kalbų studijoms: studentai gali rinktis bent dvi regiono kalbas (arabų, turkų, persų (farsi)); pabaigus studijas pasiekiamas B2 pagrindinės regiono kalbos lygis. Programoje dėsto ne tik vieni geriausių regiono specialistų iš Lietuvos, bet ir užsienio mokslininkai; siekiama ugdyti aukštas tarpkultūriškumo ir tarptautiškumo kompetencijas demonstruojančius Artimųjų Rytų regiono specialistus. Iki 50 proc. studijų trukmės galima studijuoti užsienio universitetuose, taip pat yra galimybė rinktis gretutines studijas Vilniaus universitete.

Apie programą

Krypciu grupe2x Krypčių grupė Humanitarinių mokslų bakalauras Application2x Studijų trukmė 4 metai
Kryptis2x Studijų kryptis Regiono studijos Scope2x Programos kreditai 240 kreditų
Qualification2x

Kvalifikacinis laipsnis
baneriukas

Humanitarinių mokslų bakalauras Tuition2x Valstybės nefinansuojamos vietos
metinė studijų kaina

(2024 m. priėmimas)
3 836 EUR

Priėmimas vykdomas į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas.

Studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Kristina Garalytė, el. p. 

Studijuoti verta

Kodėl ši programa?

• tai vienintelė Artimųjų Rytų regiono studijoms skirta programa Lietuvoje;

• studijuosi Artimųjų Rytų regiono kultūrą ir visuomenę iš istorijos, politikos, literatūros ir kitų akademinių disciplinų perspektyvos;

• dalyvausi vienų geriausių regiono specialistų iš Lietuvos ir užsienio universitetų paskaitose;

• išmoksi turkų, arabų arba farsi kalbą B2 lygiu, o nuo trečio kurso galėsi rinktis antrą regiono kalbą;

• galėsi studijuoti Turkijos, Jordanijos ir kituose užsienio universitetuose;

• atliksi praktiką Lietuvos arba užsienio organizacijose, įstaigose ir įmonėse, dirbančiose su Artimųjų Rytų šalimis.

Absolventai dirba

• diplomatinėse atstovybėse;

• vyriausybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose;

• verslo, turizmo ir kultūros įstaigose;

• žiniasklaidoje;

• švietimo sektoriuje;

• viešųjų ryšių ir komunikacijos srityse.

Programos planai

2024 m. priėmimas

Azijos studijos (Artimųjų Rytų studijos)

2023 m. priėmimas

Azijos studijos (Artimųjų Rytų studijos)

2022 m. priėmimas

Azijos studijos (Artimųjų Rytų studijos)

2021 m. priėmimas

Azijos studijos (Artimųjų Rytų studijos)

Sužinokite daugiau

Artimųjų Rytų studijas (pdf)

Islamas ir arabų kalba: Artimieji Rytai priartėjo, tik ar dėl to reikia baimintis?

Artimųjų Rytų studijos – Tu sprendi, ką studijuosi! (vaizdo įrašas)

Kodėl verta rinktis Artimųjų Rytų studijas Vilniaus universitete? (vaizdo įrašas)

Gintarė Sereikaitė apie Artimųjų rytų studijas (vaizdo įrašas)

Arabų kultūros dienos 2020 (vaizdo įrašas)

Absolventai apie studijas

Gintare Sereikaite internetineGintarė Sereikaitė, Vilniaus universiteto etnologijos doktorantė ir arabų kalbos dėstytoja

Arabistikos studijos savo unikaliu turiniu išsiskyrė iš visų kitų programų Lietuvos mastu. Baigusi bakalauro, o vėliau ir magistrantūros studijas, sėkmingai tęsiu savo profesinį kelią dėstydama arabų kalbą Vilniaus universitete ir gilindama kompetencijas etnologijos doktorantūroje, kur atlieku tyrimus apie tai, kaip žmonės Lietuvoje suvokia migracijos ir terorizmo problemas. Taip pat esu įsitraukusi į „Arabų kultūros forumo“ veiklą ir prisidedu prie tarptautinių projektų, kurių dėka aktyviai plėtojame santykius su Artimųjų Rytų meno, kultūros, politikos ir mokslo atstovais.

Dalia Sabaliauskiene internetineDalia Sabaliauskienė, Vilniaus universiteto etnologijos doktorantė

Iranistikos studijose įgijau ne tik geras farsi kalbos kompetencijas, susipažinau su Vidurio Rytų regionu, jo istorija bei kultūra, bet galėjau įsigilinti ir į Artimųjų Rytų regioną, o taip pat išmokti arabų kalbos pagrindų. Buvau išvykusi studijuoti į Teherano universitetą Irane ir tuo metu šiaurinėje Teherano dalyje atlikau lauko tyrimus, kuriuos vėliau panaudojau savo baigiamajam darbui. Studijos man atvėrė kelią į diplomatijos bei turizmo sritis, o šiuo metu toliau tęsiu mokslus ir atlieku tyrimus etnologijos doktorantūroje Vilniaus universitete.
 

Sarunas Rinkevicius internetineŠarūnas Rinkevičius, Vilniaus universiteto etnologijos doktorantas ir dėstytojas

Turkologijos studijos Vilniaus universitete, stažuotė Ankaros universitete, kelionės po Turkiją, o vėliau ir kitas aplinkines Artimųjų Rytų valstybes buvo nuostabi galimybė ne tik tobulėti, bet ir geriau pažinti patį save. Smalsumas atvedė mane į doktorantūros studijas, kur analizuoju tapatybių konstravimo problematiką Artimuosiuose Rytuose. Šiandien dirbu vertėjo darbą, rašau straipsnius, paskaitų metu dalinuosi su studentais kelionių metu regione įgyta patirtimi. Kiekviena išmokta kalba atvėrė naujų galimybių – studijos tapo vartais į pasaulį.
 

Dovile Zemaityte internetineDovilė Žemaitaitytė, Turkijos Respublikos ambasados Lietuvoje darbuotoja

Turkologijos studijas visada prisimenu su šypsena – paskaitos niekuomet nebūdavo nuobodžios, nes auditorijose tvyrojo Azijos nuotaikos ir kvapai. Įdomus bendravimas su iš studijuojamo regiono atvykusiais dėstytojais, tradicinių šokių dirbtuvės, įvairūs kultūriniai renginiai. Baigusi studijas dirbau vertėja tarptautinėse kompanijose Turkijoje, taip pat gilinausi į reklamos agentūrų veiklos subtilybes. Šiuo metu veiklą tęsiu Turkijos Respublikos ambasadoje Vilniuje, taip pat dėstau turkų kalbą. Galiu teigti, jog esu įgijusi visapusišką išsilavinimą, leidžiantį lengvai prisitaikyti skirtingose aplinkose. 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos