Filosofijos istorijos ir logikos katedra

mpsFilosofijos istorijos ir logikos katedros vedėjas

prof. Marius Povilas Šaulauskas

Adresas: Universiteto g. 9/1, 311 k.

Telefonas: +370 5 2667617

El. paštas: marius.saulauskas@fsf.vu.lt

 

J. RapalaviciuteVyresnioji specialistė

Jūratė Rapalavičiūtė

Telefonas: +370 5 2667617

El. paštas: filosofijos_katedros@fsf.vu.lt

 

Katedros darbo laikas: pirmadieniais-ketvirtadieniais 830-1300, 1400-1730, penktadieniais iki 1615


 

VU Filosofijos istorijos ir logikos katedra įkurta 1982-aisiais, prof. R. Pavilionio ir kitų mokslininkų iniciatyva iki tol veikusią Mokslinio ateizmo ir filosofijos istorijos katedrą padalinus į Filosofijos istorijos ir logikos katedrą bei Mokslinio ateizmo katedrą. Pirmuoju katedros vedėju tapo prof. Rolandas Pavilionis. Tuo metu katedroje taip pat dirbo profesoriai Romanas Plečkaitis ir Bronislovas Genzelis, docentai Kristina Rickevičiūtė ir Nikodemas Juršėnas, dėstytojai Romualdas Ozolas ir Romualdas Kacevičius bei laborantė Vida Valatkaitė. Katedroje taip pat yra dirbę dėstytojai Adolfas Poška ir Petras Butkus.

1989-aisiais Filosofijos bei Filosofijos istorijos ir logikos katedros priskirtos tais pačiais metais atkurtam Filosofijos fakultetui. 1991-aisiais, prof. Pavilioniui tapus universiteto rektoriumi, katedros vedėju išrinktas prof. Romanas Plečkaitis, vadovavęs katedrai iki 1996-ųjų. Šiuo metu katedrai vadovauja prof. Marius Povilas Šaulauskas (vedėju išrinktas 1996-aisiais). Katedroje dirba profesoriai Alvydas Jokubaitis ir Vytautas Radžvilas, docentai Jonas Dagys, Kęstutis Dubnikas, Naglis Kardelis, Kęstutis Kirtiklis, Nijolė Radavičienė, Lidija Šabajevaitė, lektoriai Andrius Navickas, Vilius Dranseika, Mindaugas Kubilius bei vyresnioji specialistė Jūratė Rapalavičiūtė. Katedroje disertacijas rengia doktorantai Laurynas Adomaitis, Justas Bujokas, Milda Burnytė, Dovydas Caturianas, Mindaugas Gilaitis, Gintarė Kurlavičiūtė, Domantas Markevičius, Marius Markuckas, Tomas Nemunas Mickevičius, Virgilijus Petuška.

Katedra kuruoja Filosofijos magistrantūros programą, o specializuotais kursais ir vadovavimu studentų moksliniams darbams taipogi vykdo ir Filosofijos bakalauro studijas. Be to, katedros siūlomi kursai yra sudėtinė įvairių humanitarinių, socialinių, gamtos ir tiksliųjų mokslų studijų programų, vykdomų Vilniaus universitete, dalis.