Filosofijos istorijos ir logikos katedra

mps

Filosofijos istorijos ir logikos katedros vedėjas

prof. Marius Povilas Šaulauskas

Telefonas: +370 5 2667617

El. paštas:

 

Kristina Rinkevičienė

Telefonas: +370 5 2667617, +370 5 2687189

El. paštas

Katedra dirba pirmadieniais-ketvirtadieniais 830-1300, 1400-1730, penktadieniais iki 1630 Universiteto g. 9/1, 105 kab.

 


 VU Filosofijos istorijos ir logikos katedra įkurta 1982-aisiais, prof. R. Pavilionio ir kitų mokslininkų iniciatyva iki tol veikusią Mokslinio ateizmo ir filosofijos istorijos katedrą padalinus į Filosofijos istorijos ir logikos katedrą bei Mokslinio ateizmo katedrą. Pirmuoju katedros vedėju tapo prof. Rolandas Pavilionis. Tuo metu katedroje taip pat dirbo profesoriai Romanas Plečkaitis ir Bronislovas Genzelis, docentai Kristina Rickevičiūtė ir Nikodemas Juršėnas, dėstytojai Romualdas Ozolas ir Romualdas Kacevičius bei laborantė Vida Valatkaitė. Katedroje taip pat yra dirbę dėstytojai Adolfas Poška ir Petras Butkus.

1989-aisiais Filosofijos bei Filosofijos istorijos ir logikos katedros priskirtos tais pačiais metais atkurtam Filosofijos fakultetui. 1991-aisiais, prof. Pavilioniui tapus universiteto rektoriumi, katedros vedėju išrinktas prof. Romanas Plečkaitis, vadovavęs katedrai iki 1996-ųjų. Šiuo metu katedrai vadovauja prof. Marius Povilas Šaulauskas (vedėju išrinktas 1996-aisiais). Katedroje dirba profesoriai Alvydas Jokubaitis, Vytautas Radžvilas ir Jūratė Rubavičienė (Baranova), docentai Jonas Dagys, Kęstutis Dubnikas, Naglis Kardelis, Kęstutis Kirtiklis, Nijolė Radavičienė, Lidija Šabajevaitė, asistentas Mindaugas Gilaitis, lektorė Renata Bikauskaitė, jaunesnysis mokslo darbuotojas Vilius Dranseika bei vyresnioji specialistė Gintarė Kurlavičiūtė. Katedroje disertacijas rengia doktorantai Milda Baltrimienė, Justas Bujokas, Dovydas Caturianas, Simas Čelutka, Gintarė Kurlavičiūtė, Domantas Markevičius, Marius Markuckas, Aistė Noreikaitė, Živilė Pabijutaitė, Virgilijus Petuška, Albinas Plėšnys, Vytautas Sinica, Tadas Snuviškis.

Katedra kuruoja Filosofijos magistrantūros programą, o specializuotais kursais ir vadovavimu studentų moksliniams darbams taipogi vykdo ir Filosofijos bakalauro studijas. Be to, katedros siūlomi kursai yra sudėtinė įvairių humanitarinių, socialinių, gamtos ir tiksliųjų mokslų studijų programų, vykdomų Vilniaus universitete, dalis.