VU Raidos psichopatologijos tyrimų grupė

VU Raidos psichopatologijos tyrimų grupė yra VU Klinikinės ir organizacinės psichologijos mokslininkų grupė, kuri tyrinėja vaikystės ir paauglystės raidos procesus ir sunkumus, elgesio ir emocines problemas bei įvairius rizikos bei apsauginius veiksnius (vaiko individualių ypatumų, šeimos ir tėvystės, bendraamžių ir mokyklos konteksto) ir jų sąveikas, veikiančius normalios raidos ir neadaptyvaus prisitaikymo aspektus.

Remdamiesi raidos psichopatologijos perspektyva, psichologinius sunkumus suprantame kaip besiformuojančius laike ir veikiamus daugybės persipynusių veiksnių. Mus domina ir normalios raidos trajektorijos, ir keliai, vedantys į prisitaikymo sunkumus ir iš jų. Atsakymams į šiuos klausimus pasitelkiame tiek skerspjūvio, tiek tęstinių tyrimų metodologiją, o tyrimuose kviečiame dalyvauti tiek įprastos raidos, tiek įvairių sunkumų turinčius vaikus ir paauglius.

Nariai

2017/2018 metais tyrimus atliekantys studentai:

Klinikinės psichologijos magistrantės: Karolina Brasaitė, Gintalija Budraitytė, Jonė Piekuraitė, Milda Tumenienė, Rūta Urbaitytė, Roberta Dirgėlaitė, Akvilina Jurkšaitė, Gabrielė Nemanytė.

Psichologijos bakalaurantė Svetlana Puronienė.

2016/2017 metais tyrimus atliekę studentai ir kiti tyrėjai:

Klinikinės psichologijos magistrės Giedrė Dovydaitytė, Arnita Gineikaitė, Gabrielė Skabeikytė.

Psichologijos bakalaurantės Greta Blažauskaitė, Ligita Žebelovičiūtė, klinikinės psichologijos magistrantė Evelina Campbell, psichologė Julija Davidonienė.

Jaun. gydytojos rezidentės Austėja Marija Baškytė, Lina Matutytė, medicinos studentės Neringa Čėnaitė, Marija Šiaučiūnaitė.

2015/2016 tyrimus atlikę studentai:

Morta Mona Gaivenytė (Klinikinės psichologijos magistrė), Agnė Libikaitė (Klinikinės psichologijos magistrė), Neringa Raudytė (Psichologijos bakalaurė), Indrė Baltrušaitytė (Psichologijos bakalaurė).