Sociologija

Apie programą

Sociologija VU FsFStudijų sritis: Socialiniai mokslai
Studijų kryptis: Sociologija
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų bakalauras

SOCIOLOGIJA tiria žmonių socialinį elgesį ir visuomenę, nagrinėja kokią įtaką žmonių elgesiui turi socialinė aplinka ir kaip jie savo kasdiene veikla tą socialinę aplinką kuria. Šios studijos padės suprasti šiuolaikinę visuomenę: kaip keičiasi žmonių santykiai atsiradus Facebookui, kaip kuriami skandalai ir kaip jais naudojasi įvairios interesų grupės, kaip formuojasi visuomenės gyvenimą keičiantys socialiniai judėjimai, kaip veikia žiniasklaidos mechanizmai ir pan.  Lavindama kritinį mąstymą, sociologija išmoko atsakyti į tokius ir panašius klausimus.

Programos tikslas – parengti gebančius visą gyvenimą mokytis specialistus, turinčius šiuolaikinės socialinės teorijos ir metodologijos žinių ir praktinius jų taikymo įgūdžius.

Pasirinkę studijuoti sociologiją Vilniaus universitete, galite būti tikri, kad privalomi programos dalykai jums suteiks klasikinį sociologinį išsimokslinimą, atitinkantį vyraujančius tarptautinius sociologų kvalifikacinius reikalavimus, o siūlomas pasirenkamų dalykų sąrašas leis rinktis paklausias darbo rinkoje veiklos specializacijas, tokias kaip viešosios politikos analizė, rinkos tyrimai ir viešieji ryšiai, medijų analizė, ar kitas, reikalaujančias tam tikrų specializuotų visuomenės ir kultūros analizės žinių ir įgūdžių.

Mindaugas Degutis ATSILIEPIMAI„Šiandienos VU Filosofijos fakultetas yra išsaugojęs savo vieną didžiausių privalumų – platų akiratį. Jis išugdė daugybę mokslininkų, kurie gilina žinias ir atlieka tyrimus specializuotose srityse. Tai reiškia, kad studijos paremtos ne tik teorine medžiaga ar užsienio mokslininkų darbais, bet ir tyrimų, atliktų Lietuvoje, patirtimi. Neabejotina ir tai, kad šiandienos sociologijos studentai įgyja gerokai daugiau praktinių įgūdžių reikalingų tolesnėje profesinėje veikloje. Universitetas ir jo žmonės gali duoti labai daug, tereikia norėti tai paimti ir sugebėti priimti“.

Dr. Mindaugas Degutis, UAB „Rinkos tyrimų centras“ įkūrėjas bei vadovas

Programos studentai gali rinktis gretutines studijas – tai suteikia galimybę greta pagrindinės studijų krypties programos studijuoti pagal kitos dominančios krypties programą ir tokiu būdu praplėsti savo pažinimo ribas.

Studijų programos komiteto pirmininkė doc. dr. Rūta Žiliukaitė

Sociologijos studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Mokymosi ypatumai

Zenonas Norkus paskaitojeStudijų trukmė: 4 metai
Studijų apimtis
: 240 kreditų
Studijų forma:
nuolatinė

Sociologijos studijų programą sudaro trys dalys. Dvi jų yra skirtos sociologijos pagrindams: tai klasikinės ir šiuolaikinės sociologijos teorijos bei kokybiniai ir kiekybiniai sociologinių tyrimų metodai. Trečioji studijų programos dalis yra skirta  įvairių visuomenės institutų ir reiškinių (šeimos, lyčių, švietimo, miesto, ekonomikos, religijos, politikos, medijų, tapatumo, deviacijų ir kt.) analizei. Ši dalis leidžia studentams atrasti tas socialinio gyvenimo sritis ar socialinius reiškinius ir procesus, kurie jiems yra patys įdomiausi ar su kuriais jie norėtų sieti savo profesinę veiklą. Studijų metu daug dėmesio yra skiriama studentų gebėjimo taikyti žinias praktiškai ugdymui: paskutiniais studijų metais studentai turi galimybę atlikti praktiką įvairiose valstybinėse, verslo ir nevyriausybinėse organizacijose.

Programos studentai gali rinktis gretutines studijas – tai suteikia galimybę greta pagrindinės studijų krypties programos studijuoti pagal kitos dominančios krypties programą ir tokiu būdu praplėsti savo pažinimo ribas. Registruotis į gretutines studijas reikia pirmojo kurso antrojo semestro pradžioje. Šios studijos prasideda nuo antrojo kurso trečiojo semestro.

Studijų programos planas (žr. Bakalauro studijos --> Filosofijos fakultetas --> Sociologija --> Studijų dalykai).

Studijų programos tvarkaraštis.

Galimybės studentams

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos studentai turi šias papildomas galimybes:

Dalinės studijos ir praktika užsienyje

Sociologu akademijos studentaiStudentai turi galimybę laimėti Europos Sąjungos skiriamą stipendiją ir išvykti dalinėms studijoms ir/ar praktikai užsienyje.

Kiekvienoje studijų pakopoje mobilumo veiklose  dalinėse studijose arba praktikoje užsienyje studentai gali praleisti iki 12 mėn. Absolventai taip pat turi galimybę atlikti praktiką įmonėse tais atvejais, kai praeina atranką paskutiniaisiais studijų metais, o išvyksta praktikai per pirmuosius metus po studijų baigimo.

Fakultetas turi daugiau negu 60 bendradarbiavimo sutarčių su įvairiais Europos universitetais – populiariausi jų: Umea, Ciūricho, Liuveno, Saragosos, Barselonos, Tartu, Rostoko, Čarlso ir kt.

Taip pat populiarėja dvišalių sutarčių pagrindu vykstantys mainai, kurie suteikia galimybę studijuoti Amerikoje, Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Japonijoje, Korėjoje, Kinijoje, Rusijoje, Singapūre, Tailande, Taivane ir kt.

Norite sužinoti daugiau? Informacijos ieškokite fakulteto tinklalapio skyrelyje TARPTAUTINIAI RYŠIAI.

Prieiga prie Vilniaus universiteto ir Filosofijos fakulteto infrastruktūros

VU MKICStudentai gali naudotis Universiteto ir Filosofijos fakulteto infrastruktūra:

VU Filosofijos fakulteto mokslinių tyrimų įranga (2015 m. vasarą Fakultete buvo sumontuota profesionali ir šiuolaikiška daugiau nei 1 mln. Eur kainavusi žmogaus elgesio stebėjimo, įrašymo ir analizės aparatūra bei programinė įranga);

Bibliotekomis;

Integruotais mokslo, studijų ir verslo centrais;

Laboratorijomis ir jose turima įranga;

Mokslinių duomenų bazėmis;

Kompiuterių klasėmis ir kt.

Prisidėti prie Socialios Sociologijos tinklaraščio kūrimo

Sociali sociologijaSocialios sociologijos tinklaraštis gali tapti ne tik jūsų saviraiškos, nuomonės išsakymo, diskusijos inicijavimo, bet ir rašymo įgūdžių mankštinimo ar formos palaikymo buveine, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, lyties, išsilavinimo, seksualinės orientacijos, barzdos tankumo, šlaunų apimties ir t. t. Tiesa, sociologijos studentams praktikuotis rašyti turėtų būti ypač aktualu, kadangi nuo rašymo nepabėgsit. Kaip sakė L. Kraniauskas: „Be rašymo sociologija būtų tik besaikis lėbavimas, užstalės pamokslavimas, senos rytietiškos patarlės bei anekdotai, už kuriuos mokami nemaži pinigai“.

Dalyvauti Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete veikloje

VU SA FSFVilniaus Universiteto Studentų Atstovybė Filosofijos fakultete (VU SA Filosofijos fakultete) yra vienas iš VU Studentų atstovybės padalinių, kuris veikia tam, kad:

• Atstovautų Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto studentus Universiteto valdymo organuose;
• Išklausytų studentų problemas ir padėtų rasti sprendimo būdus;
• Tobulintų studijų procesą;
• Konsultuotų ir atsakytų į visus rūpimus socialinius ir akademinius klausimus;
• Organizuotų renginius, apjungiančius visus VU Filosofijos fakulteto bendruomenės narius;
• Informuotų tam, kad visos naujienos studentus pasiektų laiku.

Užsiimti menine saviugda

Norėdamas užsiimti menine saviugda, junkis prie Vilniaus universiteto meninių kolektyvų:

VU orkestras• Teatro trupė „Minimum“

• Kinetinė teatro trupė

• Pučiamųjų orkestras „Oktava“

• Kamerinis orkestras

• Liaudies muzikos ansamblis „Jaunimėlis“

VU teatras• Folkloro ansamblis „Ratilio“

• Dainų ir šokių ansamblis

• Merginų choras „Virgo“

• Akademinis mišrus choras „Gaudeamus“

• Mišrus choras „Pro musica“

Užsiimti fiziniu lavinimusi

VU gimnastikaNorėdamas užsiimti fiziniu lavinimusi, dalyvauk šiose Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro veiklose:

• Bendrieji kūno kultūros užsiėmimai

• Įvairių sporto šakų treniruotės

• Savarankiškos pratybos

• Tarpfakultetinės Rektoriaus taurės varžybos

• Dalyvavimas VU rinktinės čempionatuose

Dalyvauti VU Žygeivių klubo veiklose

vu zygeiviu klubasVilniaus universiteto žygeivių klubas (VUŽK) yra nepelno organizacija, burianti aktyvų poilsį ir keliones mėgstančius VU studentus. Kiekvieną savaitgalį klubas organizuoja žygius pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, slidėmis (priklausomai nuo sezono). Keliaujama po gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas. Žiemą dažniausiai nakvojama kaimo sodybose, vasarą – palapinėse. Žygeiviai ne tik ištvermingi keliautojai, bet ir geri dainininkai, smarkūs šokėjai, draugiški ir smagūs žmonės, tad dažniausiai po žygio prie laužo vakaronė ir linksmybės tęsiasi iki paryčių. Klubo nariai kartu švenčia Kalėdas, Naujuosius metus, Užgavėnes, Rasas ir kitas šventes.

Dalyvauti VU Kendo klubo veiklose

VU Kendo klubasVilniaus Universiteto kendo klubas įkurtas 2008 m. keleto VU studentų, siekiančių populiarinti kendo  – japonų kardo meno – discipliną, kuria susižavėjo bei iki tol aktyviai praktikavo kelerius metus. Tarptautiniuose seminaruose bei varžybose sutinkant kitų universitetų klubų atstovus kilo idėja skatinti ir Lietuvos studentų įsitraukimą į neretam iš jų nepažįstamą, iš pirmo žvilgsnio gal net kiek keistą, japoniško kovos meno pasaulį.

Kendo – japonų kardo menas – už tekančios saulės šalies ribų žinomas kaip japoniškas fechtavimas.

Poilsiauti prie jūros Universiteto poilsio namuose

Vilniaus universiteto studentai turi galimybę poilsiauti prie Baltijos jūros:

Perspektyvos

VU FsF veliavaS ė k mi n g a i    b a i g ę s    s t u d i j a s
T u   g e b ė s i :

•Taikydamas įvairias sociologijos teorijas analizuoti ir vertinti visuomenės gyvenimo reiškinius;
•Organizuoti ir įgyvendinti sociologinių tyrimų projektus, skirtus nustatyti bei spręsti visuomenės funkcionavimo problemas;
•Analizuoti, vertinti ir spręsti socialinių struktūrų funkcionavimo ir kaitos problemas, suprasti šias problemas vietinių, tarptautinių ir globalių procesų perspektyvoje;
•Numatyti visuomenės pokyčius bei kurti jų valdymo strategijas.

T u   g a l ė s i :

Dirbti visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų kompanijose, socialinių tyrimų centruose, vadybos, marketingo, reklamos ir viešųjų ryšių agentūrose, žiniasklaidos srityje, valstybės valdymo institucijose, projektų rengimo konsultacinėse įmonėse, mokymo bei švietimo įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose;

Tęsti studijas pagal sociologijos, sociologijos ir kriminologijos bei kitų socialinių mokslų (išskyrus psichologiją) magistrantūros studijų programas.

Stojantiesiems

Priėmimas į visas Vilniaus universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programas vyksta Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje.

Vilniaus universiteto informacija apie priėmimą.

Stojantiesiems 2018 ir 2019 metais:

Sociologijos studijų programos aprašas

Konkursinio balo sandara Absolventų įsidarbinimo statistika
Sociologija KB 2018 Sociologija ST 2017

Verta stoti, nes:

Mokamų studijų metinė kaina – 1268 Eur.

Besidomintiems Sociologijos studijomis rekomenduojame:

FsF studentai