Sociologija ir kriminologija

Apie programą

8. Facultas PhilosopiæStudijų sritis: Socialiniai mokslai
Studijų kryptis: Sociologija (kriminologija)
Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų magistras

Sociologijos ir kriminologijos magistrantūros programa – tarpkryptinė plečiamoji programa, kuri suteikia studentams šiuolaikinės sociologijos teorijos ir metodologijos, baudžiamosios teisės ir kriminologijos žinias, suformuoja kriminologinius analitinius ir praktinius įgūdžius, supažindina su kriminologo profesine etika bei moraliniais kriminologinio tyrimo principais, išmoko studentus suprasti socialinės kontrolės ir deviacijos problemas plačioje kultūrinėje perspektyvoje, o taip pat parengia studentus akademinei tyrimo veiklai bei ugdo studentų kūrybinius tiriamuosius gebėjimus, nepriklausomą, atvirą bei kritišką mąstymą.

Studijų programos komiteto pirmininkas prof. dr. Aleksandras Dobryninas.

Studijų programos aprašas ir planas skelbiami Vilniaus Universiteto Studijų Programų Kataloge.

Mokymosi ypatumai

Dobrynino paskaitaStudijų trukmė: 2 metų
Studijų apimtis:
120 kreditų
Studijų forma:
nuolatinė

Privalomieji ir pasirenkamieji studijų programų dalykai skirstomi į tris grupes: sociologiniai ir kriminologiniai, teisiniai, psichologiniai. Programa numato profesinę ir kriminologinę praktiką bei tiriamąjį darbą (Rašto ir Magistro darbams). Savarankiškam darbui skiriama daugiau nei 60 proc. kiekvienos studijų programos apimties. Kiekvieną semestrą studentas privalo studijuoti ne daugiau nei 5 studijų dalykus.

Studijų metodai: paskaitos, seminarai, konsultacijos, rašto darbai, kriminologinė praktika.

Vertinimo metodai: pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1 (labai blogai) iki 10 (puikiai) balų, o per įskaitas – įskaityta arba neįskaityta.

Studijų programos aprašas ir planas (žr. Magistrantūros studijos --> Filosofijos fakultetas --> Sociologija ir kriminologija --> Aprašymas arba Studijų dalykai).

Studijų programos tvarkaraštis.

Norinčius pasiteirauti dabartinių sociologijos studentų apie studijas, kviečiame jungtis į VU sociologų bendruomenę, kurią rasite Facebook'e, naršyti Fakulteto sociologų tinklaraštyje Sociali Sociologija.

Galimybės studentams

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir kriminologijos studentai turi šias papildomas galimybes:

Dalinės studijos ir praktika užsienyje

Sociologu akademijos studentaiStudentai turi galimybę laimėti Europos Sąjungos skiriamą stipendiją ir išvykti dalinėms studijoms ir/ar praktikai užsienyje.

Kiekvienoje studijų pakopoje mobilumo veiklose  dalinėse studijose arba praktikoje užsienyje studentai gali praleisti iki 12 mėn. Absolventai taip pat turi galimybę atlikti praktiką įmonėse tais atvejais, kai praeina atranką paskutiniaisiais studijų metais, o išvyksta praktikai per pirmuosius metus po studijų baigimo.

Fakultetas turi daugiau negu 60 bendradarbiavimo sutarčių su įvairiais Europos universitetais – populiariausi jų: Umea, Ciūricho, Liuveno, Saragosos, Barselonos, Tartu, Rostoko, Čarlso ir kt.

Taip pat populiarėja dvišalių sutarčių pagrindu vykstantys mainai, kurie suteikia galimybę studijuoti Amerikoje, Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Japonijoje, Korėjoje, Kinijoje, Rusijoje, Singapūre, Tailande, Taivane ir kt.

Norite sužinoti daugiau? Informacijos ieškokite fakulteto tinklalapio skyrelyje TARPTAUTINIAI RYŠIAI.

Prieiga prie Vilniaus universiteto ir Filosofijos fakulteto infrastruktūros

VU MKICStudentai gali naudotis Universiteto ir Filosofijos fakulteto infrastruktūra:

VU Filosofijos fakulteto mokslinių tyrimų įranga (2015 m. vasarą Fakultete buvo sumontuota profesionali ir šiuolaikiška daugiau nei 1 mln. Eur kainavusi žmogaus elgesio stebėjimo, įrašymo ir analizės aparatūra bei programinė įranga);

Bibliotekomis;

Integruotais mokslo, studijų ir verslo centrais;

Laboratorijomis ir jose turima įranga;

Mokslinių duomenų bazėmis;

Kompiuterių klasėmis ir kt.

Prisidėti prie Socialios Sociologijos tinklaraščio kūrimo

Sociali sociologijaSocialios sociologijos tinklaraštis gali tapti ne tik jūsų saviraiškos, nuomonės išsakymo, diskusijos inicijavimo, bet ir rašymo įgūdžių mankštinimo ar formos palaikymo buveine, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, lyties, išsilavinimo, seksualinės orientacijos, barzdos tankumo, šlaunų apimties ir t. t. Tiesa, sociologijos studentams praktikuotis rašyti turėtų būti ypač aktualu, kadangi nuo rašymo nepabėgsit. Kaip sakė L. Kraniauskas: „Be rašymo sociologija būtų tik besaikis lėbavimas, užstalės pamokslavimas, senos rytietiškos patarlės bei anekdotai, už kuriuos mokami nemaži pinigai“.

Dalyvauti Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete veikloje

VU SA FSFVilniaus Universiteto Studentų Atstovybė Filosofijos fakultete (VU SA Filosofijos fakultete) yra vienas iš VU Studentų atstovybės padalinių, kuris veikia tam, kad:

• Atstovautų Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto studentus Universiteto valdymo organuose;
• Išklausytų studentų problemas ir padėtų rasti sprendimo būdus;
• Tobulintų studijų procesą;
• Konsultuotų ir atsakytų į visus rūpimus socialinius ir akademinius klausimus;
• Organizuotų renginius, apjungiančius visus VU Filosofijos fakulteto bendruomenės narius;
• Informuotų tam, kad visos naujienos studentus pasiektų laiku.

Užsiimti menine saviugda

Norėdamas užsiimti menine saviugda, junkis prie Vilniaus universiteto meninių kolektyvų:

VU orkestras• Teatro trupė „Minimum“

• Kinetinė teatro trupė

• Pučiamųjų orkestras „Oktava“

• Kamerinis orkestras

• Liaudies muzikos ansamblis „Jaunimėlis“

VU teatras• Folkloro ansamblis „Ratilio“

• Dainų ir šokių ansamblis

• Merginų choras „Virgo“

• Akademinis mišrus choras „Gaudeamus“

• Mišrus choras „Pro musica“

Užsiimti fiziniu lavinimusi

VU gimnastikaNorėdamas užsiimti fiziniu lavinimusi, dalyvauk šiose Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro veiklose:

• Bendrieji kūno kultūros užsiėmimai

• Įvairių sporto šakų treniruotės

• Savarankiškos pratybos

• Tarpfakultetinės Rektoriaus taurės varžybos

• Dalyvavimas VU rinktinės čempionatuose

Dalyvauti VU Žygeivių klubo veiklose

vu zygeiviu klubasVilniaus universiteto žygeivių klubas (VUŽK) yra nepelno organizacija, burianti aktyvų poilsį ir keliones mėgstančius VU studentus. Kiekvieną savaitgalį klubas organizuoja žygius pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, slidėmis (priklausomai nuo sezono). Keliaujama po gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas. Žiemą dažniausiai nakvojama kaimo sodybose, vasarą – palapinėse. Žygeiviai ne tik ištvermingi keliautojai, bet ir geri dainininkai, smarkūs šokėjai, draugiški ir smagūs žmonės, tad dažniausiai po žygio prie laužo vakaronė ir linksmybės tęsiasi iki paryčių. Klubo nariai kartu švenčia Kalėdas, Naujuosius metus, Užgavėnes, Rasas ir kitas šventes.

Dalyvauti VU Kendo klubo veiklose

VU Kendo klubasVilniaus Universiteto kendo klubas įkurtas 2008 m. keleto VU studentų, siekiančių populiarinti kendo  – japonų kardo meno – discipliną, kuria susižavėjo bei iki tol aktyviai praktikavo kelerius metus. Tarptautiniuose seminaruose bei varžybose sutinkant kitų universitetų klubų atstovus kilo idėja skatinti ir Lietuvos studentų įsitraukimą į neretam iš jų nepažįstamą, iš pirmo žvilgsnio gal net kiek keistą, japoniško kovos meno pasaulį.

Kendo – japonų kardo menas – už tekančios saulės šalies ribų žinomas kaip japoniškas fechtavimas.

Poilsiauti prie jūros Universiteto poilsio namuose

Vilniaus universiteto studentai turi galimybę poilsiauti prie Baltijos jūros:

Perspektyvos

SOCIOLOGIJOS IR KRIMINOLOGIJOS MAGISTRAS:

SOCIOLOGIJOS IR KRIMINOLOGIJOS MAGISTRAS GALI:

STOJANTIESIEMS

Į Sociologijos ir kriminologijos magistrantūrą konkurso tvarka priimami asmenys, įgiję bet kurios studijų krypties universitetinį bakalauro ar aukštesnį laipsnį. 

Stojantiesiems, atitinkantiems nustatytus reikalavimus (žr. 3 psl.), skiriami papildomi balai.

Išsami informacija apie 2017 metų priėmimą į Vilniaus universiteto antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programas – pateiktoje nuorodoje rasite šią aktualią informaciją:

Mokamų studijų metinė kaina – 2265 Eur.