Moksleivių akademijos ir mokyklos

Psichologijos mokykla

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centras (PKMC) jau nuo 2008 metų sėkmingai organizuoja Psichologijos mokyklą, skirtą 10-12 klasių moksleiviams.

Psichologijos mokyklos pagrindiniai tikslai – patenkinti psichologija susidomėjusių jaunuolių smalsumą, padėti suprasti save ir kitus bei paruošti psichologijos ar kitų dalykų studijoms Vilniaus universitete.

Psichologijos mokykla2Psichologijos mokyklos seminarai, kurių yra aštuoni, prasideda spalį ir vyksta kartą per mėnesį, šeštadieniais, nuo 10 iki 16 val. Kiekvieno seminaro metu nagrinėjama vis kita psichologijos mokslui aktuali tema – atmintis, stresas, psichikos sutrikimai, žmogaus raida ir kt., tad seminarų dalyviai galės išmokti valdyti stresą, pritaikyti psichologijos žinias mokymo(si) procese, laikydami egzaminus ir planuodami karjerą.

Psichologijos mokyklos paskaitas skaito Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto psichologijos dėstytojai, o praktinius užsiėmimus veda psichologijos absolventai ir magistrantai.

Psichologijos mokykla1Psichologijos mokyklos užsiėmimų temų pavyzdžiai:

Sėkmingai baigusiems Psichologijos mokyklą (lankiusiems 80% užsiėmimų, atlikusiems namų užduotis ir išlaikiusiems baigiamąjį testą), išduodami VU Filosofijos fakulteto pažymėjimai.

Vieno šeštadieninio seminaro kaina – 20 Eur, mokant už visus aštuonis seminarus iš karto – 120 Eur.

Daugiau informacijos: el. paštu , tel.8 5 2687254.

Sociologijos akademija

Sociologu akademijos studentaiSociologijos akademija: Žiūrėti pro rakto skylutę yra įvairių pakopų sociologijos studenčių, kurioms labai patinka sociologija ir kurios norėtų šio mokslo žavesiu pasidalinti su kitais žmonėmis, kūrinys.

Ar Jums yra tekę žiūrėti pro rakto skylutę? Jei taip, tuomet tikėtina, jog stebėjote ką nors uždrausto, tai, kas jus domino, gal prajuokino, nustebino, o vėliau neleido užmigti naktimis...

Sociologai pro „rakto skylutes“ žiūri labai dažnai – jie stebi visuomenę, atskiras jos grupes ar individus ir jais stebisi, bandydami suprasti, kas ir kodėl vyksta socialiniame pasaulyje.

sociologu akademija 2015Pagrindinis akademijos tikslas yra supažindinti moksleivius su socialiniais mokslais ir jų problematika, skatinti socialinės vaizduotės lavinimą bei praktiškai nagrinėti kasdieniame gyvenime iškylančius klausimus apie mus supantį socialinį pasaulį. Rudenį ir pavasarį susitinkame Filosofijos fakultete ir visi kartu dalinamės kasdienio pasaulio įžvalgomis, diskutuojame apie visuomenės problemas, su kuriomis susiduriame kiekvienas iš mūsų, laviname socialinę vaizduotę įdomių paskaitų, seminarų, filmų peržiūrų ir praktinių užsiėmimų metu. O vasarą susitinkame Sociologijos akademijos stovykloje, kurios metu gyvai prisiliečiame prie sociologinių tyrimų tikrovės. Visa tai ir vaišės – jums nemokamai.

Sociologijos akademijos užsiėmimų temų pavyzdžiai:

Moksleiviams siūlome:

Daugiau informacijos apie akademiją ir sociologiją apskritai rasite Filosofijos fakulteto Sociologijos studentų kuriamame intelektualiai provokuojančiame ir visiškai nenuobodžiame tinklaraštyje Sociali Sociologija.

Vaizduotės Laboratorija

Vaizduotes Labs Raganosis10-12 klasių moksleiviams skirtose dr. Kristupo Saboliaus Vaizduotės laboratorijose pristatomi menininkai bei teoretikai,  skiriantys išskirtinį dėmesį įvairioms vaizduotės praktikoms (iš tarpdisciplininių mokslų perspektyvos). Remiantis menininkų atradimais ir pasitelkus mokslines studijas, pateikiama praktinė metodika, kuri leidžia vaizduotę taikyti kūrybingumo lavinimui plačiausia prasme.

Vaizduotės Laboratorijos skirtos padėti moksleiviams susidaryti platesnį požiūrį į mokslą, jo galimybes bei praktinį pritaikomumą kūrybingumo lavinimo srityje. Gilinantis į šiuolaikines vaizduotės praktikas įvairiose meno sferose, jų supratimui pagilinti pasitelkiama teorinių disciplinų – menotyros, psichologijos, psichoanalizės, estetikos, filosofijos, neuromokslo – požiūrių įvairovė, o moksleiviams skiriamos praktinės užduotys padeda pažinti savo gebėjimus, kas tuo pačiu leistų ir pasirinkti gabumus atitinkančią specialybę.

KADA?

E Kurausko foto 24 smallVaizduotės laboratorijos vyko 2016-2017 mokslo metų rudens ir pavasario semestruose, po tris susitikimus šeštadieniais:

Vaizduotės laboratorijos akimirkos.
Moksleivių atsiliepimai.
Informacinis pranešimas.

KUR?

Vaizduotės Laboratorijos vyksta Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, Vilnius).

Apie Vaizduotės laboratorijų lektorių:
Kristupas Sabolius, rašytojas ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas, tyrinėja tradicines ir alternatyvias kūrybingumo formas bei analizuoja prieštaringą vaizduotės vaidmenį Vakarų mąstymo teorijose. Jis yra trijų mokslinių monografijų autorius Proteus and the Radical Imaginary (2016); Įsivaizduojamybė (2013); Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija (2012). Dėsto estetikos, šiuolaikinės meno filosofijos ir vaizduotės teorijų kursus, bendradarbiavo kuruojant keletą parodų. 2006 m. išleido debiutinį romaną Bloga knyga, parašė keletą pjesių bei scenarijų kino filmui Lošėjas (bendraautoris rež. Ignas Jonynas), kuris tapo pirmuoju Baltijos šalių filmu įtrauktu į San Sebastiano kino festivalio programą, o Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose Sidabrinė gervė 2014 buvo pripažintas geriausiu metų filmu. Kartu su Tomu Ramanausku išleido kūrybingumo provokacijų knygą Žmogus, kuris žinojo viską (2014) bei rengia įvarius kūrybingumo skatinimo mokymus.

3 logo LMA VU kuriame LT ateitiVaizduotės Laboratorijos vykdomos pagal projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-02-0001