FSF įvykiai

seminaras copy„Aš labai norėčiau bent vieną dieną į mokyklą nueiti ir nestresuoti, ir būti laisva, be jokio nerimo. Tiesiog būti ir atlikti savo pareigą mokytis“ (ištrauka iš pokalbio su vienuoliktoke Akvile Korsakaite, LRT.lt portalas).

Šių metų balandžio 30 d., 15 val. Ugdymo mokslų institutas kviečia į nacionalinį mokslininkų ir praktikų seminarą „Mokinių emocinė sveikata ir patiriamas stresas: mokyklos, šeimos ar visuomenės rūpestis? “.

Seminaras skirtas permąstyti mokinių emocinės sveikatos ir patiriamo streso problematiką, ypatingai išryškėjusią didelio atgarsio sulaukusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų kontekste. Seminaro metu remiantis skirtingais tyrimais bus siekiama išryškinti veiksnius, trukdančius ir padedančius užtikrinti mokinių emocinę sveikatą ir psichologinį atsparumą mokykloje ir už jos ribų. Taip pat bus kviečiama diskutuoti, kieno rūpestis yra mokinių emocinė sveikata ir patiriamas stresas. Pranešimus skaitys psichologė doc. dr. Paulina Želvienė ir edukologas doc. dr. Stanislav Sabaliauskas.

Skaityti daugiau

Chris 1Kokią įtaką kriminologija daro politinių sprendimų priėmėjams? Kodėl Amerikoje masinės šaudynės – gana dažnas reiškinys? Kas suplanuoja, o gal – spontaniškai įvykdo – masines žmogžudystes? Šias ir kitas kriminologijos ir kriminalinės justicijos mokslo aktualijas kviečia drauge aptarti Amerikos kriminologų asociacijos vykdomasis direktorius, Nebraskos universiteto profesorius Chris W. Eskridge.

Skaityti daugiau

Kudijanovas tyrimas Indijoje12024 m. kovo mėnesį Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Indijos tyrimų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas, Lietuvos istorijos instituto doktorantas Laurynas Kudijanovas buvo išvykęs komandiruotei į Indiją. Jos metu L. Kudijanovas vykdė lauko tyrimą projektui „Heritage and Cultural Memory of Lithuanian Jesuit Missionary Fr. Donatas Slapšys in India“.

Kvietimas Jaunųjų Kriminologų Konferencija 2024

Ar domitės nusikaltimais, deviacijomis, baudžiamojo teisingumo sistema ar socialine kontrole? Ar atlikote šiomis temomis tyrimų? Tuomet maloniai kviečiame skaityti pranešimus 4–oje mokslinėje jaunųjų kriminologų konferencijoje! Konferencija vyks gyvai 2024 m. gegužės 17 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, Vilnius). Renginio tikslas – kartu susipažinti su įvairiomis kriminologinių tyrimų kryptimis, skatinti mokslines diskusijas, puoselėti ryšius tarp disciplinų.

Skaityti daugiau

Graham Brooklyn Bridge 1 copy22024 m. gegužės 23 d. į Filosofijos fakultetą atvyksta vienas žymiausių pasaulio logikų, Niujorko miesto universiteto (CUNY) profesorius Graham Priest. Profesorius atvyksta į II-ąją tarptautinę logikos konferenciją ir ta proga kviečia į atvirą paskaitą Social Atomism and its Problems—Metaphysical and Political.

Paskaita vyks 2024 m. gegužės 23 d. 15 val. 209 auditorijoje (Universiteto g. 9, Vilnius)

Skaityti daugiau

sochak colage2024 gegužės 13-17 dienomis VU Filosofijos fakultete vyksta tarptautinis socialinis hakatonas, kuris vainikuos ERASMUS+ (KA220-HED) projektą SOHACK (Social Hacking of Higher Education for Sustainability). Studentai iš Graikijos, Portugalijos ir Lietuvos sudarys tarptautines komandas, kuriose bus derinamos įvairios patirtys ir kompetencijos ir padedami ekspertų, ieškos konkrečių būdų, kaip spręsti tvarumo problemas Filosofijos fakultete. Susitikimas Vilniuje užbaigia trijų hakatonų ciklą, kovo mėnesį hakatonas vyko Salonikuose, balandžio mėnesį - Lisabonoje. Kaip parodė įvykusių hakatonų patirtys, tai ir galimybė patiems studentams suplanuoti apčiuopiamą poveikį, ir puiki proga užmegzti naujas pažintis.

sochak eu

Skaityti daugiau

J P Mendes FsFĮ VU FsF Filosofijos institutą atvyksta svečias iš Universidade do Minho - João Ribeiro Mendes.

Svečias visiems besidomintiems skaitys tris atviras paskaitas skirtas antropocenui!

Pasižymėtike kalendoriuje:

2024 05 21 (antradienis) 13 val. paskaita "What is this thing called the Anthropocene?" 209 aud. Filosofijos fakultetas (Universiteto g. 9)
2024 05 21 (antradienis) 15 val. paskaita "The human condition in the Anthropocene". 209 aud. Filosofijos fakultetas (Universiteto g. 9)

“Terpių seminare”
2024 05 23 (ketvirtadienis) 18 val. paskaita „The (un)sustainability of the anthropocenic technosphere”. Medūza - LDS šiuolaikinės kultūros ir meno erdvė, Šv. Jono g. 11.

Puslapis 1 iš 260