Tarptautinė antropologijos konferencija Vilniaus universitete

Victor confe 01 int2022 metų birželio 16–18 d. Vilniaus universitete vyks mokslinė konferencija „Old Discipline, New Trajectories: Theories, Methods and Practices in Anthropology“. Renginį organizuoja VU Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas kartu su JAV Antrolopologijos mokslų draugija (The Society for the Anthropological Sciences).

Šios konferencijos tikslas – suburti sociokultūrinės, lingvistinės, bioevoliucinės ir archeologinės antropologijos atstovus siekiant užmegzti dialogą tarp skirtingų antropologijos šakų bei inicijuoti diskusiją apie antropologijos mokslo ateitį.

Konferencijoje bus keliami šie klausimai:    

     - Ar vis dar galima antropologiją laikyti „pačia moksliškiausia“ iš humanitarinių mokslų ir „pačia humaniškiausia“ iš socialinių mokslų disciplina?
     - Kokia yra mokslinių metodų taikymo kultūros tyrimams nauda?
     - Ar etnografija vis dar vaidina centrinį vaidmenį antropologijos disciplinoje?
     - Kaip žmonių, kultūros bei kalbos evoliucijos tyrimai prisideda prie dabartinio žmonių būvio suvokimo?
     - Kokį poveikį kultūrai daro sparti šiuolaikinių technologijų kaita?
     - Kaip antropologija gali prisidėti prie šiuolaikinių problemų, tokių kaip pandemijos, auganti ekonominė nelygybė, politinis radikalizmas, demografiniai pokyčiai, klimato kaita ir kt., sprendimo?

Daugiau informacijos: www.sasciconf2021.fsf.vu.lt

Santraukų knygą rasite čia

Finansinę paramą suteikė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sut. nr. S-MOR-22-5 ir Vilniaus universitetas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos