Instituto įvykiai

Kvietimas į konferenciją „Šiuolaikinės fenomenologijos problemos ir tyrinėjimai“

saulius geniusas 61736439

 Lietuvos fenomenologų asociacija ir Vilniaus universiteto Filosofijos institutas 2018 m. gruodžio 20 d., ketvirtadienį, kviečia į mokslinę konferenciją „Šiuolaikinės fenomenologijos problemos ir tyrinėjimai“.

Lietuvos fenomenologų asociacija kartu su Vilniaus universiteto Filosofijos institutu rengia kasmetinę konferenciją, kurioje pristatomos ir diskutuojamos šiuolaikinės fenomenologinių tyrinėjimų temos. Bus aptariamos jausmų fenomenologijos, erdvės fenomenologijos, bendruomenės fenomenologijos, fenomenologinės psichoterapijos temos. Taip pat bus diskutuojama apie Vosyliaus Sezemano filosofijos sąryšį su fenomenologija. Kviestinis pranešėjas Saulius Geniušas iš Honkongo Kinijos universiteto skaitys paskaitą, kurioje aptars naujausius sapnų fenomenologijos tyrinėjimus.

 Konferencijos programa

 


 

Tarptautinė konferencija „Gamtos transformacijos ir antropologinis skirtumas: ontologija, etika, menas“

vvv

© Damien Hirst and Science Ltd, The Forgiveness, 2008

 

 

2018 metų gruodžio 6–8 dienomis Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyks tarptautinė konferencija „Gamtos transformacijos ir antropologinis skirtumas: ontologija, etika, menas“ (angl. Transformations of Nature and Anthropological Difference: Ontology, Ethics, Art”). Konferencija vyks anglų kalba.

Konferencijoje Lietuvos ir užsienio mokslininkai nagrinės gamtos, gyvūno, gyvybės sampratas, žmogaus apibrėžties ir antropologinio skirtumo pokyčius filosofijoje, antropoceno ir gamtos pabaigos sampratas, šiuolaikines ontologijas santykio su gamta ir gyvūnais aspektu, etinius santykio su gamta ir gyvūnais aspektus, sąveikos su gamtine aplinka ir gyvūnais patirtis, gamtos transformacijų ir antropologinio skirtumo refleksiją mene.

Konferencijos programa

Konferencija yra LMT finansuojamo projekto „Gamtos transformacijos vėlyvojoje modernybėje: ontologiniai ir antropologiniai matmenys“ (S-MOD-17-5) renginys.

Kontaktinis asmuo – Filosofijos instituto doc. Mintautas Gutauskas, el. p.

 Įėjimas laisvas.

 Konferencijoje plenarinį pranešimą skaitys Turino universiteto (Italija) profesorius Maurizio Ferraris – tarptautiniu mastu pripažintas italų filosofas, Ontologijos Laboratorijos (LabOnt) vadovas, Paryžiaus Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales vizituojantis profesorius. Savo tyrimuose jis nagrinėja ontologijos, estetikos, hermeneutikos problematiką, o pastaruoju metu Ferrario vardas siejamas su naujuoju realizmu, sulaukusiu didelio diskusinio atgarsio ne tik Italijoje, bet ypatingai - už jos ribų. Ferraris yra parašęs daugiau nei 50 knygų, kurios išverstos į įvairias Europos ir pasaulio kalbas (anglų kalba publikuoti jo veikalai Documentality or Why it is Necessary to Leave Traces, 2012; Goodbye Kant!, 2013; Where Are You? An Ontology of the Cell Phone, 2014; Manifesto of New Realism, 2014; Introduction to New Realism, 2014; Positive Realism, 2015).

Daugiau informacijos: https://maurizioferraris.it/

https://labont.it/

 


Indian dance performance2018 m. spalio 2 d. 17.10 val. kviečiame į Indijos šokių spektaklį „Bharata Natyam“, kurį atliks Berklee muzikos koledžo profesorė Rekha Menon.

Renginys vyks Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius). Įėjimas laisvas, renginio kalba – anglų.

Prof. R. Menon parodys ir pristatys Bharata Natyam šokių tradiciją, kuri yra viena iš garsiausių klasikinių pietų Indijos šokių formų. Bharata Natyam susideda iš nritta, nritya ir natya derinio. Nritta reiškia gryną šokio formą, apimančią pėdų ir galūnių, kaklo ir galvos judesius. Nitya akcentuoja abhinaya (veido raišką) ir gestus, skirtus perduoti tam tikrą pranešimą ar reikšmę. Abhinaya ir nritta derinys sudaro nritya, o natya nurodo dramos formą.

Nuo 17.40 iki 18.00 val. dalyviai kviečiami pasiklausyti atliekamų lietuvių liaudies dainų. Šis vakaro renginys yra tarptautinės konferencijos „Mito pirmapradiškumas ir instrumentinės sąmonės nuosmukis“ baigiamoji dalis, kurioje maloniai kviečiami dalyvauti visi pageidaujantys.

Renginio prieiga Facebook paskyroje.

Kontaktinis asmuo: Žilvinas Svigaris, , +370 698 25157

 


 time spiral2018 m. spalio 1–2 dienomis Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas organizuoja tarptautinę konferenciją: „Mito pirmapradiškumas ir instrumentinės sąmonės nuosmukis“ (angl. “Preeminence of Myth and the Decline of Instrumental Reason”).

Konferencijoje įvairių sričių Lietuvos ir užsienio mokslininkai nagrinės įvairius mitinės ir instrumentinės sąmonės raidos klausimus: aptars lietuviško mąstymo savitumo, globalios kultūros iššūkius Majų tradicijos savasčiai, „Motinos“ sampratą Indijos mitinėje kultūroje, mūsų amžiuje pasirodžiusias laikiškumo suvokimo galimybes ir daugelį kitų klausimų. Konferencijos programa.

Konferencija bus siekiama skatinti šios daugialypės problematikos tyrimus, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą bei ieškoti bendrų sąlyčio taškų tarp skirtingų metodologinių prieigų.

Konferencija vyks anglų kalba. Įėjimas į konferenciją laisvas, registracija nenumatyta.

Konferencijos prieiga facebook paskyroje.

Kontiktiniai asmenys:
Janina Markevičienė, , +370 5 2667622
Žilvinas Svigaris, , +370 698 25157


5 DSC07436b2018 m. rugsėjo 28 d. 15 val. kviečiame į Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos Instituto rengiamą seminarą „Kasdienybė ir karo trauma“. Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto 301 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).

Seminaro programa:
Nerijus Milerius „Koncentracijos stovykla kaip įkasdienintos karo traumos vieta“
Agne Narušytė „Užsitęsusio karo architektūra kasdienybėje: fotografija ir dvigubas karinio aparato laikas“
Violeta Davoliūtė „Nuo triumfo iki traumos: Antrojo pasaulinio karo etnizacija Sovietų Lietuvoje“

Seminaro prieiga facebook paskyroje.

Seminaras yra LMT finansuojamo projekto „Kasdienybė ir karo traumos reprezentacija vėlyvojoje modernybėje: (S-MOD-17-1) dalis.

 


 

shutterstock766239871 paid sm2018 m. rugsėjo 27-29 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyks erdvės ir laiko temai skirta tarptautinė ir tarpdalykinė konferencija „Laikas ir erdvė: tarpdalykinė prieiga“ (angl. “Space and Time: An Interdisciplinary Approach”). Konferencijos vyks anglų kalba.

Konferencijos metu Lietuvos ir užsienio mokslininkai nagrinės erdvės ir laiko temą iš fizikos, istorijos, meno, filosofijos – logikos, fenomenologijos, analitinės ir mokslo filosofijos – bei kitų perspektyvų. Antrus metus vykstančios konferencijos tikslas – skatinti tarpdalykinius erdvės ir laiko tyrimus, inicijuoti įvairių sričių mokslininkų tarptautinį bendradarbiavimą bei ieškoti bendrų sąlyčio taškų tarp skirtingų disciplinų erdvės ir laiko tematikoje. Konferencijos programa.

Konferencija sulaukė didelio tarptautinio mokslininkų susidomėjimo. Šių metų konferencijoje dalyvaus įvairių sričių specialistai bei jaunieji tyrėjai iš 11 šalių, kurie analizuos ritmikos ir tempo, temporalinės egzistencijos, laiko kalboje, kauzalumo, tapatybės, erdvėlaikio, laiko lėtėjimo, kelionių laike bei erdvės susitraukimo, iškreiptumo ir daugelį kitų klausimų.

Kontaktinis asmuo: Kristina Rinkevičienė, VU Filosofijos instituto administratorė, , +370 5 2667617.

 

Organizing and Scientific Committee:

Prof. Paavo Pylkkanen, Prof. Albinas Plesnys, Prof. Mauricio Suarez, Prof. Jurgis Skilters, Dr. Jonas Ciurlionis, Dr. Riccardo Baratella, Dr. Laimute Jakavonyte, Dr. Arunas Mickevicius, Dr. Julija Tuleikyte, Dr. Naglis Kardelis, Dr. Jonas Dagys, Dr. Kestutis Dubnikas, Kristina Rinkeviciene, Algis Fediajevas, Paulius Rimkevicius, Bozena Ciurlioniene, Virgilijus Petuska.

Organizing Partner Institutions:

Vilnius University (Lithuania), University of Skovde (Sweden), University of Latvia (Latvia), University of Helsinki (Finland), Universidad Complutense de Madrid (Spain).

 


Filosofijos instituto doktorantų seminaras

Filosofijos seminaraiBirželio 13 d. (trečiadienį), 17.00 val., kviečiame į Filosofijos instituto doktorantų seminarą. Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto 306 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).

Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantas Ruslanas Baranovas skaitys pranešimą „Prieigos prie Kanto Realität sampratos problema“ [pranešimo santrauka]. Komentuos doc. N. Kardelis ir doc. M. Gutauskas

Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantas Mindaugas Šulskus skaitys pranešimą „Transcendentalinio subjektiškumo problema Kanto filosofijoje“ [pranešimo santrauka]. Komentuos doc. K. Sabolius ir doc. D. Bacevičiūtė

Seminaro plakatas

Seminaro prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje

Seminaro prieiga VU renginių kalendoriuje

Kontaktinis asmuo:
Kristina Rinkevičienė, VU Filosofijos instituto administratorė, +370 5 266 7617,


FILOSOFIJOS MAGISTRO BAIGIAMŲJŲ DARBŲ GYNIMAI

2018 BIRŽELIO 13 D., TREČIADIENIS, 9:00 VAL., 201 aud.


FILOSOFIJOS BAKALAURO BAIGIAMŲJŲ DARBŲ GYNIMAI

 2018 BIRŽELIO 11 D., PIRMADIENIS, 9:00 VAL., 201 aud.

2018 BIRŽELIO 12 D., ANTRADIENIS, 9:00 VAL., 201 aud.


RELIGIJOS STUDIJŲ MAGISTRO BAIGIAMŲJŲ DARBŲ GYNIMAI

 2018 BIRŽELIO 8 D., PENKTADIENIS, 11:00 VAL., 106 aud.


 FILOSOFIJOS BAKALAURO (GRETUTINĖS STUDIJOS) BAIGIAMŲJŲ DARBŲ GYNIMAI

 2018 BIRŽELIO 5 D., ANTRADIENIS, 10:00 VAL., 201 aud.

 


 Filosofijos instituto doktorantų seminaras

Filosofijos seminaraiGegužės 30 d. (trečiadienį), 15.00 val., kviečiame į Filosofijos instituto doktorantų seminarą. Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto 306 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).

Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedros doktorantas Marius Markuckas skaitys pranešimą „Transhumanizmo prieštaringumas istorinės ontologijos perspektyvoje“ [pranešimo santrauka].
Komentuos doc. N. Kardelis ir dr. M. Radžvilas

Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedros doktorantas Vytautas Sinica skaitys pranešimą „Moderniosios vieningos Europos idėjos ištakos“ [pranešimo santrauka].
Komentuos dr. M. Stoškus ir dr. L. Šopauskas

Seminaro plakatas

Seminaro prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje

Seminamo prieiga VU renginių kalendoriuje

 Kontaktinis asmuo:

Kristina Rinkevičienė, VU Filosofijos instituto administratorė, tel.: +37052667617,

 el. p.:


Konferencija „Polemos: ontologija, kalba, visuomenė“

Be pavadinimo2018 m. gegužės 17-18 dienomis maloniai kviečiame dalyvauti metinėje Filosofų draugijos konferencijoje „Polemos: ontologija, kalba, visuomenė“. Gegužės 17 d. konferencija vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 aud. Universiteto g. 9, Vilnius), gegužės 18 d. – Mykolo Romerio universiteto 102 aud. (Didlaukio g. 55, Vilnius).

Konferencijos programa

Konferencijos priega Facebook paskyroje

Konferenciją organizuoja Lietuvos filosofų draugija drauge su Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų institutu, Vertybių tyrimų laboratorija bei Vilniaus universiteto Filosofijos institutu.

Asmuo kontaktams:
Daina Habdankaitė, Filosofijos instituto doktorantė, tel. +370 5 2667617, el. p.


Filosofijos instituto doktorantų seminaras

Filosofijos seminaraiGegužės 16 d. (trečiadienį), 15.00 val. kviečiame į Filosofijos instituto doktorantų seminarą. Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto 306 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).

Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantė Brigita Gelžinytė skaitys pranešimą „Hegelio smėlio knyga, arba Apie pradžios pradžią ir jos negalimybę“ [pranešimo santrauka]. Komentuos prof. Rita Šerpytytė ir prof. Dalius Jonkus.

Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantė Vaida Kalkauskaitė skaitys pranešimą „Religinės argumentacijos (ne)galimybė liberaliojoje demokratijoje: Habermas vs. Taylor“ [pranešimo santrauka]. Komentuos prof. Alvydas Jokubaitis ir prof. Gintautas Mažeikis.

Seminaro plakatas

Seminaro prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje

Seminamo prieiga VU renginių kalendoriuje

Kontaktinis asmuo:
Kristina Rinkevičienė, VU Filosofijos instituto administratorė,

tel.: +370 5 266 7617, el. p.: 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos