Psichofiziologijos ir kognityvinės psichologijos laboratorija

Laboratorijoje atliekami psichofizikiniai žmogaus regos sistemos ir regimosios informacijos suvokimo tyrimai. Naudojant neuroninius tinklus modeliuojami regos sistemos mechanizmai.Pateikiant įvairius jutiminius dirgiklius registruojamos žmogaus fiziologinės reakcijos. Atliekama poligrafija (melo detekcija), atsipalaidavimo tyrimai, taikant biologinį atgalinį ryšį, nagrinėjama kvėpavimo pratimų ir emocijų įtaka fiziologinėms reakcijoms.

Laboratorija organizuoja ir atlieka mokslinius tyrimus, teikia užsakomas paslaugas psichofiziologijos, kognityviosios ir eksperimentinės psichologijos srityse:  spalvų matavimus, vartotojų elgesio analizę sekant akių judesius, konsultuoja duomenų statistinės analizės klausimais ir kt.

Laboratorija kelis dešimtmečius artimai bendradarbiauja su Anglijos Mančesterio universiteto prof. J. J. Kulikowski ir I. J. Murray, kolegomis iš Leipcigo universiteto, vadovaujamiems prof. Hans-George Geissler, JAV mokslininkų grupe, kuriai vadovauja prof. R. Blake (Vanderbilto universitetas, JAV).

Kontaktai:

Vilniaus universitetas, Filosofijos fakultetas, Psichofiziologijos ir kognityvinės psichologijos laboratorija

Universiteto g. 9,  01513 Vilnius, 405 kab., tel. +370 5 266 7619,  el. paštas