Instituto įvykiai

Informacija pradedantiems pedagogams

Nauja priedermė – pedagoginė stažuotė, projektas „Tęsk“ – nauja galimybė

Tesk flat 01Naujasis Pedagogų rengimo reglamentas (2018-05-29) įvedė naują privalomą pedagogo profesinio augimo etapą – pedagoginę stažuotę, kuri turi būti atliekama pirmaisiais pedagogo darbo metais švietimo įstaigoje.

Su Reglamento nuostatomis išsamiau susipažinti galite čia.

Stažuotės tikslas – plėtoti ir gilinti studijų metu įgytas kompetencijas, sklandžiai integruotis į švietimo bendruomenę. Stažuotę koordinuoja pradedančio pedagogo pasirinktas universitetas ir mokykla, kurioje pedagogas įsidarbina. Stažuotės vadovas, paskirtas universiteto, ir mentorius, paskirtas mokyklos, kurioje įsidarbina pradedantysis pedagogas, teikia pedagogui tikslinę metodinę, dalykinę pagalbą, konsultuoja ir pataria kuriant žmogiškuosius santykius su ugdytiniais ir kolegomis, reflektuojant savąjį profesinį augimą ir formuojant savąjį profesinį identitetą.  

Vilniaus universitetas dalyvauja kaip partneris Ugdymo plėtotės centro (UPC) vykdomame pedagoginės stažuotės išbandymo projekte (2018–2022), kurio metu bus tobulinamas numatytas pedagoginės stažuotės modelis ir jos įgyvendinimo mechanizmas. Pradedantysis pedagogas stažuotojas tobulins profesines kompetencijas mokymuose, dalyvaus grupinėse supervizijose, refleksijose. Detalesnė informacija apie pedagoginės stažuotės išbandymą pateikiama UPC tinklalapyje.

Jei šiemet įsidarbinote mokykloje arba jei mokytojo darbą jau esate pradėjęs anksčiau, bet darbo trukmė nesiekia pilnų mokslo metų, ir jeigu norėtumėte, kad jūsų pedagoginės stažuotės koordinatoriumi būtų Vilniaus universitetas, susisiekite su VU Ugdymo mokslų instituto Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centru žemiau nurodytais kontaktais:

Doc. Asta Meškauskienė, projekto „Tęsk“ ekspertė, telefonas +370 5 268 70 99, el. paštas 

Bus reikalinga ši informacija: jūsų vardas, pavardė, telefonas, el. pašto adresas; mokykla, kurioje įsidarbinote; aukštoji mokykla, kurią baigėte ir jos baigimo metai; įgytas laipsnis ir profesinė kvalifikacija; mokomasis dalykas/ai.


 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos