Fiesta Personæ2018.jpg2018 m. kovo 12-15 dienomis maloniai kviečiame dalyvauti Fiesta Personæ 2018 renginiuose! Fiesta Personæ – Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete jau 16 metų organizuojami kasmetiniai pavasariniai renginiai, suburiantys fakulteto bendruomenę kartu su dideliu būriu Vilniaus universiteto studentų bei miesto svečių.

Šiais metais „Fiesta Personæ“ siūlo daug ryškių spalvų ir dar daugiau ryškesnių renginių.

„Fiesta Personæ“ 2018 programa

Kovo 12 d.

19.00 val. „Protų kovos“, „Crazy Bull“ (Didžioji g. 28);

Kovo 13 d.

13.00–19.00 val. „Psichologų Pavasaris“, VU Filosofijos fakultetas (Universiteto g. 9, Vilnius);

„Psichologų pavasaris“ kvies pažvelgti į psichologijos discipliną iš dar neatrastų perspektyvų. Įvairios psichologų vedamos paskaitos bei įtraukiantys užsiėmimai garantuos smagiai ir naudingai praleistą laiką.

„Psichologų pavasario“ 2018 programa:

13.00–14.30 val. Laima Bulotaitė „Ar visiems gresia priklausomybės?“, VU Filosofijos fakultetas, 201 aud.
13.00–14.30 val. Grytė Ruzgė „Pažintis su egzistencine terapija“, VU J. Kovalevskio aud.
15.00–17.00 val. Vida Lipskytė „Sapnai scenoje“, VU Japonų kalbos aud. (būtina registracija)
15.00–16.30 val. Vitoldas Masalskis „Koučingas kaip pagalbos forma ir kaip profesija?“, VU Filosofijos fakultetas, 201 aud.
17.00–19.00 val. LiPSA mokymų komanda „Komunikacija: kaip likti išgirstam?“ (būtina registracija)
17.00-18.00 val. Eglė Mažulytė-Rašytinė „Iš kartos į kartą: ar gali praeities skauduliai virsti ateities stiprybe?“, VU Filosofijos fakultetas, 201 aud.
Kovo 16 d.
13.00–14.30 val. Lina Gervinskaitė-Paulaitienė „Mentalizacija ir gera savijauta: nuo tyrimų iki kasdienybės“, VU Filosofijos fakultetas, 201 aud.
Taip pat pertraukų metu, tarp paskaitų, vyks įvairūs užsiėmimai, tad nepamiršk sudalyvauti ir juose.

Kovo 14 d.

10.30–18.30 val.Toli iš arti“, VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas (Universiteto g. 5, Vilnius);

Renginių ciklas „Toli iš arti“ šiuo pavadinimu pasirodo pirmąjį kartą. Prasidėjęs kaip OrDi (Orientalistų dienos), šis renginys siekia supažindinti tiek Vilniaus universiteto bendruomenę, tiek miesto svečius su stulbinančia Azijos kultūra. Naujoviška ir spalvota orientalistų šventė atgimsta ir kviečia visus susipažinti su kitokia „Fiesta Personæ“ puse. Anonsas.

10.30–11.00 val. Liang Wenming, Atidaromasis kovos menų pasirodymas, VU M. K. Sarbievijaus kiemas;
11.00–12.30 val. Nomeda Gabija Vosyliūtė, „Henna dirbtuvės“, VU Hindi auditorija;
11.00–12.30 val. Liang Wenming, paskaita „Tradicinės kinų sveikatinimo praktikos“, VU A. Binderio auditorija;
13.00–14.30 val. Kaligrafijos dirbtuvės „Tušo kelias“, VU A. Binderio auditorija;
13.00–14.30 val. Diskusija „Kokia ta Azija?“, VU Hindi auditorija;
15.00–16.30 val. Maritana Larbi, paskaita „Pažink Arabų kalbą“, VU Hindi auditorija;
17.00–18.30 val. Ričardas Anusauskas, paskaita „Kalbančios nuotraukos“, VU Kovalevskio auditorija.

Kovo 15 d.

13.00 val.Iš pirmų lūpų“, VU Filosofijos fakultetas, 201 aud.;
Renginio „Iš pirmų lūpų“ tikslas – supažindinti interesantus su socialinio darbuotojo veiklos sritimis bei darbo pobūdžiu. Šiais metais į renginį pasikvietėme keturis svečius iš skirtingų darbo sričių:
- Dinatą Oną Čepulionytę, dirbančią su priklausomybių turinčiais asmenimis;
- Aną Urbanavičienę, dirbačią su kaliniais;
- Dovilę Maleckienę, dirbančią su žmonėmis, turinčiais protinę ir fizinę negalią;
- Modestą Balčiūnaitę, dirbančią su socialinės rizikos šeimomis.
Renginio metu klausytojai galės išgirsti kiekvienos specialistės asmenines patirtis, įspūdžius, iššūkius, su kuriais tenka susidurti darbe, linksmas akimirkas, motyvuojančius darbo aspektus ir daugybę kitų dalykų. Be to, renginio metu galėsite gauti atsakymus į Jums rūpimus klausimus. Šiuo renginiu taip pat siekiame, kad studentai geriau suprastų šių darbo sričių skirtumus ar panašumus. Numatoma renginio trukmė – 1 val. 30 min.

15.00 val.Disputas“, VU Mažoji aula;

„Disputas“ – dviejų žmonių ginčas mokslo, meno ar literatūros tema. Kaip ir kasmet intelektualiniame ringe susirungs du universiteto eruditai – proponentas, kuris pradės diskusiją besiremdamas savo tezėmis, ir oponentas, kuris jas užginčys. Fakulteto koridoriuose kuždamasi, kad šių metų protų dvikovos metu Mažojoje auloje nuo įtampos pakils temperatūra.

Šiemet kovos ringe pasirodys du eruditai – Aušra Kaziliūnaitė ir Šarūnas Rinkevičius.

Aršios dvikovos laimėtoją kasmet garsiais aplodismentais išrenka vis gausesnė publika, todėl laukiame Tavęs, nes Tavo balsas gali būti lemtingas!

20.00 val. Uždaromasis vakaras „Bardakas“, „Brodvėjus“ (Vokiečių g. 4).

„Bardakas“ – Filosofijos fakulteto dienų „Fiesta Personæ“ uždaromasis vakaras, kuriame ant scenos pasirodo gerai žinomi atlikėjai, o žmones jungianti muzika skamba iki ryto. Tai renginys, gimęs kartu su fakulteto dienomis, koridoriuose grojančių studentų dėka. Tradicijos tęsiasi, o šių metų „Bardakas“ pristatys blizgesio ir geros nuotaikos pilną vakarą!
Bilietus galima įsigyti VU Filosofijos fakulteto Studentų atstovybėje (Universiteto g. 9, 005 aud.).

Bursų kiemas ir Sin Cera

Kasmet „Fiesta Personæ“ proga tradiciškai yra leidžiamas laikraštis „Bursų kiemas“ bei fakulteto kūrybinė knyga „Sin Cera“.

Daugiau informacijos

Pirmą kartą fakulteto dienos buvo surengtos 2002 m., kelių studentų entuziazmo ir ką tik susikūrusios Studentų atstovybės dėka. Pradžioje fakulteto dienos vadintos FilosDi (kaip ir kitų VU fakultetų dienos - FiDi, Midi, GaDi ir t.t.), tačiau buvo nuspęsta ieškoti kiek lengviau ištariamo pavadinimo. Todėl 2008m. FilosDi tapo „Fiesta Persona“, o 2012m. „Fiesta Personæ“. Prasidėjusios nuo dainuojamosios poezijos vakaro „Bard‘ako“, Disputo bei kūrybos knygos, kiekvienais metais dienos darėsi vis rimtesnės, solidesnės, pritraukiančios vis daugiau žmonių iš Universiteto ir viso miesto. Dabar tai didžiausia Fakulteto šventė, kurios tikslas - skatinti Vilniaus universiteto ir miesto bendruomenės kūrybiškumą ir asmeninį tobulėjimą visuomenėje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos