Vasaros mokykla int

VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas 2019 m. rugpjūčio 19–25 dienomis organizuoja Tarptautinę šiuolaikinių Pietų Azijos studijų vasaros mokyklą. Tai yra pirmoji regiono studijoms skirta vasaros mokykla Vilniaus universitete.

Pietų Azijos regiono matomumas, žinomumas ir supratimas, lyginant su kitais Azijos regionais, yra palyginti menkas, nors Pietų Azijos regiono politinė, ekonominė, kultūrinė bei ekologinė įtaka sparčiai didėja. Hindi kalba yra ketvirtoji pasaulyje pagal kalbančiųjų skaičių. Indija baigia pasivyti Kiniją populiacijos ir ekonomikos augimu. Saugumo situacija regione ir pasaulyje priklauso nuo tarptautinių santykių tarp Indijos ir Pakistano – dviejų branduolinių valstybių. Pietų Azijos migracijos srautai keičia ne tik regioninę, bet ir pasaulinę demografiją. Pietų Azijos gyventojai ir vyriausybės turi lemiamos įtakos pasaulinei aplinkosaugos situacijai. Augant Pietų Azijos regiono politinei, ekonominei, kultūrinei bei ekologinei įtakai, yra svarbu suprasti regiono specifiką bei jame vykstančius procesus, nes tai, kas vyksta Pietų Azijoje šiandien turės lemiamos įtakos tam, kaip pasaulis atrodys rytoj.

Vasaros mokykloje teorines paskaitas ir praktinius mokymus ves VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojai bei Pietų Azijos tyrimų specialistai iš Aarhus universiteto (Danija), Uppsalos universiteto (Švedija), Sapienza universiteto (Italija) bei Adomo Mickevičius universiteto (Lenkija). Joje bus aptariamos tokios temos kaip politinė bei socialinių tinklų hindi kalba, moterų ir adivasių literatūra, dalitų ir moterų judėjimai, nacionalizmo, pop kultūros, filmų, performatyvių tradicijų, seksualumo bei socialinių lyčių studijos.

Registruotis į vasaros mokyklą kviečiami bakalauro ir magistro studentai. 

Programa / Renginio afiša

Daugiau informacijos: https://sasummerschool2019.wordpress.com/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos