maze 2264 960 7202019 m. lapkričio 13 d. 17 val. VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9), 201 aud. vyks vieša dr. Dalios Staponkutės paskaita „Minotauro gundymas Alphonso Lingio filosofijoje“.

Alphonso Lingis, kaskart išbandydamas save filosofiniame Minotauro labirinte, pritaiko savo filosofijai „kelio“ chronotopą – į jo filosofiją ima skverbtis atsitiktinumas, jusliškumas, jausmingumas, seksualumas, kūniškas kitų kultūrų „vertimas“. Dažnai vartodamas kreipinį „mes“ – „bendruomenė“, „racionali visuomenė“, „mirtingieji kūnai“, „broliai ir seserys“, „žmonija“ ir kt. – Lingis kreipiasi į mišrią auditoriją. Jo filosofija – tai racionalios visuomenės kritika, spalvinga „kultūros vertimų“ paletė, kur žodžiai nebūtinai įsilieja į diskursą, o plaukia kaip mantra, kur svarbiausia ne filosofinė norma, o jos dekonstravimas. Alphonso Lingio vizijos skamba aktualiai ir jų reikės ateities kartoms.

Dalia Staponkutė yra filosofijos mokslų daktarė, rašytoja ir vertėja, LR ŠMSM Mokslo premijos užsienio lietuviams mokslininkams laureatė (2019). Ji yra paskelbusi monografiją „Exultant Forces of Translation in the Philosophy of Travel of Alphonso Lingis“ (2014), išleidusi esė rinkinius „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ (2014), „Lietumi prieš saulę“ (2007), parengusi N. Kazantzakio, K. Kavafio ir kt. literatūrinių vertimų iš graikų kalbos.

Paskaita rengiama kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.