Ar svajoji apie prasmingą darbą, kuriuo prisidėtum prie teisingesnės, lygesnės visuomenės kūrimo? Ar nori gilintis į socialines problemas, formuoti sprendimus ir kurti politiką, keičiančią žmonių gyvenimus? Jei atsakymas „taip“ – socialinės politikos studijos Filosofijos fakultete yra tavo kelias.
Jau daugiau nei dešimtmetį čia rengiami socialinės politikos specialistai, kurie šiandien dirba svarbiose valstybės, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų ar tarptautinėse institucijose. Jie analizuoja duomenis, kuria programas socialinei apsaugai, koordinuoja pokyčius švietimo, sveikatos, būsto ar užimtumo srityse. Socialinės politikos studijos ugdo kritiškai mąstančius, kūrybiškus ir atsakingus lyderius, o įgytos kompetencijos plačiai pritaikomos įvairiose srityse.
Per šį laiką subrendo ne viena socialinės politikos specialistų karta – jų kompetencijos šiandien svarbios tiek valstybės institucijose, tiek nevyriausybinėse organizacijose ar privačiose įmonėse. Atsižvelgiant į šią augančią profesionalų bendruomenę, prieš metus kilo iniciatyva – įkurti socialinės politikos alumnų klubą, jungiantį įvairias profesines patirtis turinčius buvusius studentus. Šis klubas sugalvotas kaip erdvė profesiniams ryšiams megzti ir stiprinti, o taip pat kaip forumas socialinės politikos ir jos idėjų plėtrai bei tobulinimui Lietuvoje.
„Socialinių politikų bendruomenė nėra didelė, todėl puiki idėja juos vienyti tokio klubo pagalba. Taip geriau pažįstame vieni kitus, sužinome kur dirba mūsų kursiokai. Ši iniciatyva padeda stiprinti net ir tarpinstitucinius ryšius, nes, pavyzdžiui, padeda bendradarbiauti savivaldoje, nevyriausybinėse organizacijose ir kitose valstybės institucijoje dirbantiems alumnams“, – dalinasi Tautvydas Vencius, kuris magistro studijas baigė 2019 m., o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pradėjo dirbti bakalauro praktikos metu. Taip pat įgijęs daktaro laipsnį ir pats pradėjo dėstyti socialinės politikos bakalauro ir magistro studentams.
Alumnų klubas tampa svarbia erdve ne tik profesinių ryšių palaikymui, bet ir socialinės politikos idėjų plėtrai Lietuvoje. Pirmosios bakalauro kartos alumnas Liutauras Vičkačka pabrėžia, kad toks klubas padeda parodyti, jog alumnai yra bendruomenė, turinti ekspertinių žinių:
„Tai ypač svarbu šiais laikais, kai įvairių komentatorių ir nuomonės formuotojų yra labai daug, tačiau jų informacija nėra paremta žiniomis, o dažnai remiasi tik asmenine patirtimi“. Liutauro profesinė patirtis – solidus alumnų sėkmės pavyzdys. Jis dirbo Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėju, vadovavo iniciatyvai „Socialinis taksi“, o šiuo metu pataria Seimo pirmininkui socialiniais klausimais.
Sėkmingai darbo rinkoje įsitvirtino bei alumnų klubo veikloje dalyvauja ir Danske Bank projektų vadovas Lukas Vildžiūnas, kurio teigimu, studijos ne tik suteikė gilesnį suvokimą apie viešąją politiką, bet ir suformavo tvirtus praktinius įgūdžius:
„Socialinės politikos studijos suteikė galimybę gilintis į aktualias problemas ir suprasti priežastinius ryšius, viešąją politiką bei finansus. Be to, duomenų analizė, viešas kalbėjimas, diskusijos ir argumentavimas buvo neatsiejama studijų dalis. Šios ir kitos įgytos kompetencijos tapo itin vertingos dirbant tokiose srityse kaip projektų valdymas (įskaitant finansus, apskaitą ir IT procesus) bei vadovavimas komandoms. Todėl studijų metu sukauptos žinios ir įgūdžiai buvo tvirtas pagrindas, padedantis sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje“.
Tad visus, kurie baigė socialinės politikos bakalauro ar magistro studijas kviečiame parašyti el. paštu ir prisijungti prie alumnų klubo veiklos. O jeigu svarstote, kur studijuoti kviečiame pasirinkti socialinės politikos studijas ir tapti pokyčių kūrėju, ekspertų bendruomenės dalimi bei aktyviai prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo.