FSF įvykiai

VU mokymaiTurbūt esate girdėję apie socialinį verslą ir socialines inovacijas? Galbūt norėtumėte išmokti patys kurti socialinį verslą ar iš arčiau pažinti tokias iniciatyvas?

Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykla ir VU Filosofijos fakultetas siūlo studentams ir dėstytojams tapti socialiniais inovatoriais!

VU studentai ir dėstytojai kviečiami dalyvauti projekto „Pagauk verslumo vėją“ mokymuose, kuriuose bus mokoma kūrybiškai įžvelgti galimus socialinių problemų sprendimus ir galės praktiškai pritaikyti savo įgūdžius dirbdami kartu su kuriančiais socialinį verslą.

Kvietimas ir mokymų programa.

Skaityti daugiau

jaunimas E Kurausko foto smKviečiame jaunimo padėtį nagrinėjančius įvairių sričių mokslininkus, su jaunimu dirbančius praktikus ir sprendimus priimančius politikus teikti pranešimų santraukas jau ketvirtajai jaunimo tyrėjų tarpdalykinei mokslinei praktinei konferencijai „Kodas: Jaunimas“. Konferencija vyks 2018 m. lapkričio 15 d.

Konferencijos tikslas – pristatyti įvairių sričių mokslinius jaunimo tyrimus, plėtoti tarpdalykinį mokslinį diskursą jaunimo tyrimų temomis ir vystyti mokslininkų, jaunimo politiką formuojančių bei su jaunimu dirbančių praktikų dialogą rengiantis naujam Nacionalinės jaunimo politikos programavimo 2020–2029 metų laikotarpiui.

Skaityti daugiau

EK 171118 00085smAr esate girdėję pasakymus „tai savaime suprantama“, „taip ir turi būti“, „o tai kaip kitaip“? Dažniausia po šiais žodžiais slepiasi tai, ką suprasti išties sudėtinga. Lytis, atrodytų, savaime suprantamas „dalykas“, gali virsti įtemptų politinių diskusijų objektu. Religija, rodos, tokia tradicinė, gali parodyti visuomenės atsinaujinimo tendencijas. Kalba – svyruoti tarp žmonių naudojamos ir institucijų konstruojamos. (Ne)paprasti pasirinkimai gali įgauti visai kitas prasmes, o siekiamiausias dalykas – laimė – išliekantis tapatus kaip siekis, įgyja vis naujas formas kintančioje visuomenėje. Šiomis temomis suabejosime, jomis diskutuosime ir jas praktikuosime Vilniaus universiteto (VU) Socialinių mokslų laboratorijoje, skirtoje 10-12 klasių moksleiviams.

Skaityti daugiau

Eoin GalavanVilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe šių metų rudenį Vilniuje organizuoja CAMS metodo mokymus „Bendradarbiavimu grįstas savižudybės rizikos vertinimas ir valdymas“. Mokymai skirti Vilniaus miesto psichikos sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems psichologams ir psichiatrams.

Bendradarbiavimu grįsto savižudybės rizikos vertinimo ir valdymo (CAMS) metodas – tai mokslo įrodymais grįstas pagalbos būdas asmenims, galvojantiems apie savižudybę. Jis padeda specialistui įvertinti savižudybės riziką ir planuoti tolimesnę pagalbą bei stebėti pagalbos teikimo efektyvumą. Tyrimai rodo, kad šis metodas yra lankstus ir lengvai pritaikomas, o jo naudojimas ženkliai sumažina savižudybės riziką. Šis metodas tinkamas naudoti tiek suaugusiems, tiek paaugliams.

Skaityti daugiau

Rektoriaus taure20182018 m. rugsėjo 26 d. Vilniaus universiteto (VU) Saulėtekio stadione vyko pirmosios šių mokslo metų tarpfakultetinės Rektoriaus taurės kroso varžybos.

VU greičiausieji susirinko startuoti trijose distancijose: merginos varžėsi 800 m. distancijoje, vaikinai 1600 m., o visi norintys galėjo išbandyti jėgas ir 3000 m. ilgio nuotolyje.

Iš vaikinų laimėtoju tapo triatlonininkas, daugkartinis Rektoriaus taurės varžybų čempionas, Filosofijos fakulteto filosofijos bakalaurantas, ketvirtakursis Jaunius Strazdas – jis pelnė aukso medalį.

Skaityti daugiau

Ruta Ziliukaite foto K.CSovietmečiu visi žinojo – universiteto profesorius uždirba daug mažiau už fabriko darbininką, sako sociologė Rūta Žiliukaitė, įsitikinusi, kad paniekinamas požiūris į mokslą atėjo iš okupacijos metų.

Pasak Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto direktorės R. Žiliukaitės, niekuo negalima paaiškinti situacijos, kada aukštesnę kvalifikaciją turintys dėstytojai uždirba mažiau už mokytojus. Kartais jai susidaro įspūdis, kad šioje valstybėje norima turėti verslininkams palankią darbo koloniją su daug menkai išsimokslinusios darbo jėgos. Juk, ironizuoja pašnekovė, verslininkai ir valdininkai savo vaikus gali išsiųsti į mokyklas užsienyje.

– Mokytojai diskutuoja dėl etatinio darbo apmokėjimo, bando suprasti, išloš iš to ar praloš. O kokiomis mintimis rugsėjį pasitinka dėstytojai?

– Mūsų fronte visiškai nieko naujo. Lietuvoje susiklosčiusi situacija, kad viešajame sektoriuje dėstytojai yra vieni mažiausiai uždirbančių, nesikeičia. Visi pakeitimai, atlyginimų padidinimai dėstytojų atlyginimo problemos nesprendžia.

Skaityti daugiau

Teacher TrainingNaujasis Pedagogų rengimo reglamentas (2018-05-29) įvedė naują privalomą pedagogo profesinio augimo etapą – pedagoginę stažuotę, kuri turi būti atliekama pirmaisiais pedagogo darbo metais švietimo įstaigoje.

Stažuotės tikslas – plėtoti ir gilinti studijų metu įgytas kompetencijas, sklandžiai integruotis į švietimo bendruomenę. Pradedančio pedagogo stažuotę koordinuoja universitetas ir mokykla, kurioje pedagogas įsidarbina. Stažuotės vadovas, paskirtas universiteto, ir mentorius, paskirtas mokyklos, kurioje įsidarbina pradedantysis pedagogas, teikia pedagogui tikslinę metodinę, dalykinę pagalbą, konsultuoja ir pataria kuriant santykius su ugdytiniais ir kolegomis, reflektuojant savąjį profesinį augimą ir formuojant savąjį profesinį identitetą.

Skaityti daugiau

DDG2018 m. spalio 12 d. kviečiame į tarptautinę konferenciją „Migracija, darnus vystymasis, švietimas: kelias pirmyn“ (angl. “International Migration, Sustainable Development and Development Education: Ways Forward”. Konferencija vyks Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje (Universiteto g. 3).

Pastaruoju metu visame pasaulyje smarkiai išaugus terorizmo ir ekstremistinių ideologijų keliamam pavojui saugumui, ėmė kisti visuomenės nuostatos apie tarptautinės migracijos ir prieglobsčio procesus. Konferencijoje bus nagrinėjama kaip kintantis visuomenės požiūris į (ne)saugumą ir grėsmes daro įtaką tarptautinei migracijai, o taip pat – kaip jis gali kurti nedraugišką visuomeninį ir politinį diskursą prieglobsčio, migracijos ir integracijos klausimais.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 103
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos