FSF įvykiai

Teacher TrainingNaujasis Pedagogų rengimo reglamentas (2018-05-29) įvedė naują privalomą pedagogo profesinio augimo etapą – pedagoginę stažuotę, kuri turi būti atliekama pirmaisiais pedagogo darbo metais švietimo įstaigoje.

Stažuotės tikslas – plėtoti ir gilinti studijų metu įgytas kompetencijas, sklandžiai integruotis į švietimo bendruomenę. Pradedančio pedagogo stažuotę koordinuoja universitetas ir mokykla, kurioje pedagogas įsidarbina. Stažuotės vadovas, paskirtas universiteto, ir mentorius, paskirtas mokyklos, kurioje įsidarbina pradedantysis pedagogas, teikia pedagogui tikslinę metodinę, dalykinę pagalbą, konsultuoja ir pataria kuriant santykius su ugdytiniais ir kolegomis, reflektuojant savąjį profesinį augimą ir formuojant savąjį profesinį identitetą.

Skaityti daugiau

shutterstock766239871 paid sm2018 m. rugsėjo 27-29 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyks erdvės ir laiko temai skirta tarptautinė ir tarpdalykinė konferencija „Laikas ir erdvė: tarpdalykinė prieiga“ (angl. “Space and Time: An Interdisciplinary Approach”). Konferencijos vyks anglų kalba.

Konferencijos metu Lietuvos ir užsienio mokslininkai nagrinės erdvės ir laiko temą iš fizikos, istorijos, meno, filosofijos – logikos, fenomenologijos, analitinės ir mokslo filosofijos – bei kitų perspektyvų. Antrus metus vykstančios konferencijos tikslas – skatinti tarpdalykinius erdvės ir laiko tyrimus, inicijuoti įvairių sričių mokslininkų tarptautinį bendradarbiavimą bei ieškoti bendrų sąlyčio taškų tarp skirtingų disciplinų erdvės ir laiko tematikoje. Konferencijos programa.

Konferencija sulaukė didelio tarptautinio mokslininkų susidomėjimo. Šių metų konferencijoje dalyvaus įvairių sričių specialistai bei jaunieji tyrėjai iš 11 šalių, kurie analizuos ritmikos ir tempo, temporalinės egzistencijos, laiko kalboje, kauzalumo, tapatybės, erdvėlaikio, laiko lėtėjimo, kelionių laike bei erdvės susitraukimo, iškreiptumo ir daugelį kitų klausimų.

Kontaktinis asmuo: Kristina Rinkevičienė, VU Filosofijos instituto administratorė, kristina [DOT] rinkeviciene [AT] fsf [DOT] vu [DOT] lt, +370 5 2667617.

Eoin GalavanVilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe šių metų rudenį Vilniuje organizuoja CAMS metodo mokymus „Bendradarbiavimu grįstas savižudybės rizikos vertinimas ir valdymas“. Mokymai skirti Vilniaus miesto psichikos sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems psichologams ir psichiatrams.

Bendradarbiavimu grįsto savižudybės rizikos vertinimo ir valdymo (CAMS) metodas – tai mokslo įrodymais grįstas pagalbos būdas asmenims, galvojantiems apie savižudybę. Jis padeda specialistui įvertinti savižudybės riziką ir planuoti tolimesnę pagalbą bei stebėti pagalbos teikimo efektyvumą. Tyrimai rodo, kad šis metodas yra lankstus ir lengvai pritaikomas, o jo naudojimas ženkliai sumažina savižudybės riziką. Šis metodas tinkamas naudoti tiek suaugusiems, tiek paaugliams.

Skaityti daugiau

ARIE KIZEL2018 m. rugsėjo 13 d., 17 val. maloniai kviečiame į viešą paskaitą „The Challenge of Presenting the Silent Voices of Repressed Group through Community of Philosophical Inquiry“, kurios metu Haifos universiteto (Izraelis) Ugdymo mokslų fakulteto lekt. ekspertas dr. Arie Kizel kalbės apie įgalinantį tapatumą (angl. Enabling Identity). Paskaitos metu mokslininkas pristatys teorinį įgalinančio tapatumo modelį, kuris remiasi naratyvo teorijos (Sarbin, 1986; Riessman, 1993; Solis, 2004) ir filosofų Paulo Freire‘o bei Emmanuelio Levino idėjomis. Daugiau informacijos apie paskaitą anotacijoje.

Skaityti daugiau

Ar greitos mano smegenys VU FsF2018 m. rugsėjo 28 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto mokslininkai tradiciškai dalyvauja Europos Tyrėjų naktyje. Atverdami duris visuomenei, mokslininkai kviečia mokslo entuziastus susipažinti su jų vykdomais moksliniais tyrimais, specialiąja tyrimų įranga bei dalyvauti įvairiuose interaktyviuose eksperimentuose, paskaitose, diskusijose ar seminaruose.

Kviečiame susipažinti su Tyrėjų nakties VU Filosofijos fakultete renginių programa (registracijos į renginius nėra, įėjimas laisvas).

Renginių prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje.

Skaityti daugiau

Rimantas Želvys2018 m. rugsėjo 25 d. (antradienį), 17:30 val. kviečiame į Consilium Educationis seminarą „Universitetas kaip vieningos švietimo sistemos dalis", kuriame pranešimą skaitys Vilniaus universiteto profesorius habil. dr. Rimantas Želvys. Seminaras organizuojamas bendradarbiaujant su Švietimo ateities forumu.

Seminaras vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g.  9, Vilnius). Skelbimas

Šį kartą diskutuosime apie tai, kokia universitetų vieta švietimo ir aukštojo mokslo sistemoje, dėmesį skiriant universiteto misijos ir priėmimo į universitetus klausimų aptarimui.

Skaityti daugiau

Erasmus mapERASMUS+ programa, praeitais metais atšventusi savo 30-etį, siūlo unikalią progą pasisemti patirties užsienio aukštojo mokslo įstaigose bei pažinti kitas kultūras.

Jei esate nuolatinių studijų VU studentas, registruokitės ERASMUS+ konkursui ir tapkite vienu iš 4,4 milijonų studentų, kurie jau pasinaudojo šiuo šansu.

Registracija vyks iki rugsėjo 30 d. (24 val.). Informacija apie universitetų sąrašą ir turimas kvotas.

Atrankos rezultatai bus paskelbti Tarptautinių ryšių skyriaus naujienose ne vėliau kaip po 2 savaičių po elektroninės registracijos uždarymo.

Skaityti daugiau

EZ FsF 2018 sm2018 m. rugsėjo 17 d. maloniai kviečiame dalyvauti mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose, vyksiančiuose VU Filosofijos fakultete.

Šiemet fakulteto mokslininkai jums parengė šias atviras paskaitas bei interaktyvias veiklas:

15:00 val. VU Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius)
Interaktyvi veikla, demonstracija 
„Empatijos pakaitalas ar iliuzija: technologijos, leidžiančios pažvelgti į pasaulį Kito akimis?“

Skaityti daugiau

Ruta Ziliukaite foto K.CSovietmečiu visi žinojo – universiteto profesorius uždirba daug mažiau už fabriko darbininką, sako sociologė Rūta Žiliukaitė, įsitikinusi, kad paniekinamas požiūris į mokslą atėjo iš okupacijos metų.

Pasak Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto direktorės R. Žiliukaitės, niekuo negalima paaiškinti situacijos, kada aukštesnę kvalifikaciją turintys dėstytojai uždirba mažiau už mokytojus. Kartais jai susidaro įspūdis, kad šioje valstybėje norima turėti verslininkams palankią darbo koloniją su daug menkai išsimokslinusios darbo jėgos. Juk, ironizuoja pašnekovė, verslininkai ir valdininkai savo vaikus gali išsiųsti į mokyklas užsienyje.

– Mokytojai diskutuoja dėl etatinio darbo apmokėjimo, bando suprasti, išloš iš to ar praloš. O kokiomis mintimis rugsėjį pasitinka dėstytojai?

– Mūsų fronte visiškai nieko naujo. Lietuvoje susiklosčiusi situacija, kad viešajame sektoriuje dėstytojai yra vieni mažiausiai uždirbančių, nesikeičia. Visi pakeitimai, atlyginimų padidinimai dėstytojų atlyginimo problemos nesprendžia.

Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos