Mokslo naujienos

lapkritisPaskelbtas pirmasis projekto „Sisteminis požiūris į lyties lygybę“ (SAFER; Systematic Approaches for Equality of Gender) naujienlaiškis. Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis pagal Justice programą.

Pagrindinis „SAFER“ projekto tikslas yra užtikrinti smurto lyties pagrindu prieš vaikus prevenciją ir intervenciją.

Skaityti daugiau...

knygosŠ. m. vasario 1 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doktorantas TOMAS MACEINA gins disertaciją „Dvejopas informacijos apdorojimas priimant sprendimus skirtingose veiklose“ socialinių mokslų srities, psichologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Gintautas Valickas (Vilnius universitetas, socialiniai mokslai, psichologija - 06 S).

Disertacijos gynimas vyks 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Pradžia – 14 val.

Skaityti daugiau...

disertac booksŠ. m. vasario 8 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doktorantė ODETA GELEŽĖLYTĖ gins disertaciją „Dėl savižudybės artimojo netekusių asmenų profesionalios pagalbos siekimo veiksniai“ socialinių mokslų srities, psichologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacijos gynimas vyks 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Pradžia – 14 val.

Mokslinė vadovė – prof. habil. dr. Danutė Gailienė (Vilnius universitetas, socialiniai mokslai, psichologija - 06 S).

Skaityti daugiau...

Books 1 21 copyŠ. m. sausio 25 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doktorantė MILDA BALTRIMIENĖ gins disertaciją „Subjektinių teisių prigimties problema šiuolaikinėse teisinio pozityvizmo teorijose” humanitarinių mokslų srities, filosofijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacijos gynimas vyks 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Pradžia – 10 val.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Alvydas Jokubaitis (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – 01H).

Skaityti daugiau...

74560f99d2641961dd0e7ecb82d7ad0408371677 article scale2018 m. gruodžio 1 d. 18 val. kviečiame į Vilniaus universiteto Filosofijos instituto docento dr. Nerijaus Mileriaus monografijos „Žiūrėti į žiūrintįjį: kinas ir prievarta“ pristatymą. Pristatymas vyks Paviljone (Pylimo g. 21B). Jo metu dalyvaus Audronė Žukauskaitė (Lietuvos kultūros tyrimų institutas), Agnė Narušytė (Vilniaus dailės akademija) bei autorius.

Renginio prieiga facebook paskyroje.

Monografijoje pristatomas prievartos metakine tyrimas, vykdytas 2016-2018 metais. Autoriaus teigimu, joje atsižvelgiama į metakiną ir jo vizualizuotos prievartos pavyzdžius. Tam pasitelkti interpretuoti M. Antonioni, S. Kubricko, M. Haneke’s, A. Amenabaro kino kūriniai. Metakinu vadinamas toks kinas, kuriame vienu ar kitu aspektu reflektuojamas pats kino fenomenas, o taip sukuriamas „kino kine“ efektas. Svarbu pabrėžti, jog monografijoje atsispindi ir žiūrovo, t. y. žiūrinčiojo į žiūrintįjį, problematika.

Skaityti daugiau...

2018 11 30 konferencijos uzsklanda2018 m. lapkričio 30 d. Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centras kviečia į 3-iąją Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferenciją.

Konferencija skirta psichologams, psichiatrams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams ir kitiems specialistams, dirbantiems su savižudybės rizikoje esančiais žmonėmis.

Konferencijos programa.

Skaityti daugiau...

20181206 101531 copy2018 m. gruodžio 6-8 dienomis VU Filosofijos fakultete vyko konferencija „Gamtos transformacijos ir antropologinis skirtumas: ontologija, etika, menas“.

Jos metu buvo skaitomi pranešimai ir diskutuojama šiuolaikinės žmogaus apibrėžtys, Antropoceno, santykio su gamta ir gyvūnais problematika, gamtos redukavimas į kraštovaizdį mene, gamtos ir gyvūno sampratų transformacijos, gyvūnų teisių problematiškumas, biofilosofijos ir biopolitikos klausimai.

Skaityti daugiau...

milerius2Išleista Vilniaus universiteto Filosofijos instituto docento dr. Nerijaus Mileriaus monografija „Žiūrėti į žiūrintįjį: kinas ir prievarta“. Monografijoje pristatomas prievartos metakine tyrimas, vykdytas 2016-2018 metais, interpretuojami M. Antonioni, S. Kubricko, M. Haneke’s, A. Amenabaro kino kūriniai bei jų vizualizuotos kinematografinės prievartos formos.

milerius monografija ŽŽMetakinu vadinamas toks kinas, kuriame vienu ar kitu aspektu reflektuojamas pats kino fenomenas. Toks „kino kine“ efektas gali būti pasiektas pasitelkus daugybę skirtingų priemonių – vizualizuojant kino „užkulisius“ ir konstrukciją, kūrybinius ir techninius kino konstravimo įrankius, eksponuojant ne tik paties kino, bet ir fotografijos, video, interneto technologijas, per tokią technologijų kaitą vis iš naujo apmąstant paties kino prigimtį ir specifiką. Nors gali susidaryti įspūdis, kad toks „kinas kine“ tampa specializuotu, vien į kino terpę susitelkiančiu fenomenu, iš tiesų save vienu ar kitu aspektu vaizduojantis kinas pasiekia visiškai priešingus rezultatus ir parodo, kaip kintant kinui, kinta ir per kiną suprantamų tikrovės, fikcijos, laiko, prievartos ir kitų esminių konceptų suvokimas. Štai kodėl metakine dažnai įžvelgiamas „mąstymo matmuo“, nors pats mąstymas čia išreiškiamas ne sąvokų, o kinematografinių vaizdų priemonėmis.

Skaityti daugiau...
Puslapis 1 iš 19
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos