Išleista VU Filosofijos fakulteto Sociologijos katedros profesorės Irenos Juozeliūnienės monografija „Žemėlapių metodai vaizdu grįstame tyrime“.

Irena Juozeliūnienė. Žemėlapių metodai vaizdu grįstame tyrime. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014.- 260p. Knygos viršelis – parsisiųsti.

Monografijoje gvildenami vizualiajai sociologijai priskiriami klausimai. Supažindinama su tyrimo dalyvio balso diskursu, parodoma, kaip vizualus posūkis išryškino žemėlapių metodų vietą vaizdu grįstuose tyrimuose. Aptariami šeimų ir vaikų tyrimui naudojami Koncentrinių apskritimų žemėlapiai ir jų derinimas su piešinių ir siužetų metodais. Plačiau pristatomi Mano šeimos žemėlapio ir Vaidmens darybos žemėlapio metodai, aiškinamas jų teorinis ir metodologinis pagrįstumas bei ypatumai. Remiantis užsienio ir lietuvių autorių tyrimais parodoma, kaip šie metodai yra taikomi šeiminiams santykiams, migracijos poveikiui šeimai ir migracijos pateikimui televizijos laidose analizuoti.

Knyga skiriama tyrėjams, besidomintiems inovacinėmis metodologijomis ir ieškantiems sociologinio žiūros taško psichologijos ir antropologijos užkariautose erdvėse.

Monografija parengta ir publikuota vykdant Lietuvos mokslo tarybos nacionalinės mokslo programos Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas projektą „Emigracija ir šeima: iššūkiai, šeiminiai resursai, sunkumų įveikos būdai“ – VAT- 39/2012.

Kontaktinis asmuo:
Vida Valatkaitė
tel.: +370 5 266 7626
el. paštas:

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos