FSF įvykiai

Kristupo Saboliaus paskaita „Vaizduotė ir algoritmai“ [ 2018 03 21]

Vilniaus universitetaskristupas sabolius (VU) ir advokatų kontora Law Firm GLIMSTEDT VU bendruomenę ir visus vilniečius kviečia į atvirą nemokamų paskaitų ciklą LEAD (LEAD – angl. learning, educating, achieving, developing)!

Iškilios asmenybės, savo srities ekspertai, charizmatiški oratoriai iš Lietuvos ir užsienio šiose paskaitose pristato savo idėjas, dalijasi įžvalgomis ir mintimis aktualiausiomis šio meto temomis.

Antroji paskaita skirta žmogaus vaizduotės tyrinėjimams. Jos metu savo įžvalgomis dalysis rašytojas, filosofas, vaizduotės tyrinėtojas, VU Filosofijos fakulteto dėstytojas Kristupas Sabolius!

Paskaitos metu kelsime klausimus – kas yra vaizduotė ir kaip ji veikia? Ar mes galime ją programuoti? O gal tai tik šalutinis suvokimo produktas? O gal priešingai – be jos neįmanoma jokia laisvės forma?

Sartre'as yra pastebėjęs, kad esminė vaizduotės funkcija – tai atverti kitokios situacijos perspektyvą. Įsivaizduoti – reiškia išvysti galimybes, o kartu jas sukurti. Ar mes vis dar galime tai daryti naujų technologijų amžiuje?

Maloniai kviečiame kovo 21 dieną, 17:30 į Vilniaus universiteto Teatro salę, Universiteto g. 3, Vilnius.

Paskaitos prieiga Facebook paskyroje

N. Mileriaus paskaita „Kasdienybės statusas modernybėje: tarp makro ir mikro plotmių“ [2018 03 22]

Milerius nerijus VU FsF2018 m. kovo 22 d. 16 val. kviečiame į VU Filosofijos Instituto docento dr. Nerijaus Mileriaus paskaitą „Kasdienybės statusas modernybėje: tarp makro ir mikro plotmių“. Paskaita vyks VU Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).

Paskaitos anotacija:
Ilgą laiką traktuota kaip paraštinė ir periferinė problema, kasdienybė ne tik reabilituojama XIX a. pabaigos/XX a. pradžios koncepcijose, bet ir paverčiama  viena centrinių XX a. antrosios pusės filosofijos temų. Atsilikimas neretai sudaro sąlygas kūrybiniam proveržiui. Šis paradoksas ženklina XX a. kasdienybės problematikos specifiką. Viena vertus, kaip tvirtino Guy Debord’as, kasdienybė buvo nustumta į istorijos procesų užutekį. Kasdienybė stigmatizuota, kaip nematoma „akloji“ zona, izoliuota nuo globalių modernybės perturbacijų. Antra vertus, būtent toks nematomas ir apleistas kasdienybės pobūdis privertė atsigręžti į kasdienybę ir atverti joje revoliucinį transformacijos potencialą.

Kaip kasdienybės monotonija ir rutiniškumas gali būti konvertuotas į kasdienybės maištą ir kūrybiškumą, kaip kasdienės mikrorevoliucijos tikėjosi perkeisti sociumo makrostruktūras – šios ir kitos temos bus aptariamos paskaitoje ir diskusijoje.

Paskaitos prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje.

Paskaita yra LMT finansuojamo projekto „Kasdienybė ir karo traumos reprezentacija vėlyvojoje modernybėje“ (S-MOD-17-1) dalis.

Kontaktinis asmuo:
Nerijus Milerius
Telefonas: 852667617
El. paštas:

Consilium educationis seminaras [2018 03 29]

Consilium Educationis seminaras2018 m. kovo mėn. 29 d. (ketvirtadienį), 16.00 val. kviečiame į CONSILIUM EDUCATIONIS seminarą, kuriame Vilniaus universiteto prof. habil. dr. Rimas Norvaiša skaitys pranešimą „Kokie matematiniai gebėjimai būtini XXI  amžiuje ir ar planuojame juos ugdyti?“

Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto (Universiteto g.  9, Vilnius) 201 aud.

Skelbimas.

Seminaro prieiga VU Filosofijos fakulteto Facebook paskyroje.

Seminarų ciklo Consilium Educationis tikslas – diskusijos, o ne bendrinimai, ne nuomonių „primetimas“, o jų išsakymas ir kiekvieno dalyvio skatinimas problemos gvildenime mąstyti įvairiais žiūros kampais.

Seminarų rengėja ir vedėja – VU Ugdymo mokslų instituto  profesorė habil. dr. Vilija Targamadzė.

Kontaktinis asmuo:
Justina Garbauskaitė-Jakimovska
tel.: +370 5 266 76 25
el. paštas:

Lietuvos čempionė I. Preidžiūtė: Socialinė politika primena stalo tenisą

stalo tenisas I.PreidziuteŠių metų kovą Lietuvoje įvyko 88-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas. Jo nugalėtoja tapo Ingrida Preidžiūtė – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto socialinės politikos IV kurso studentė. Aukso medalį pelnyti jai padėjo 15 metų atkaklaus darbo stalo teniso treniruotėse ir kasmetinis dalyvavimas Lietuvos stalo teniso čempionatuose vos nuo 13 metų amžiaus.

Su Ingrida kalbamės apie stalo tenisą, socialinės politikos studijas ir… socialinę politiką kaip stalo tenisą.

Papasakokite, kaip tapote Lietuvos stalo teniso čempione. Ar formulė „99 proc. darbo ir 1 proc. sėkmės“ tiktų iliustruoti pačios pergalę?

Lietuvos čempione tapau visai netikėtai. Šio laimėjimo siekiau nuo 13 metų, šis čempionatas man buvo 10-asis. Per ankstesnius čempionatus vis pritrūkdavo mažo žingsnelio, esu ne karta įnirtingose kovose pralaimėjusi ketvirtfinalyje ar pusfinalyje, tačiau niekaip nepavykdavo pasiekti finalo ir juo labiau jį laimėti. Šiais metais stengiausi nuteikti save, kad tiesiog žaisiu taip gerai, kaip tik galiu, atiduosiu visas jėgas ir mažiau galvosiu apie rezultatą ar pergalę. Kad ir kaip paradoksalu – netikėtai tapau čempione. Negalėjau tuo patikėti iki pat paskutinio taško. Vis dėlto pritarsiu tam, kad tik didelis darbas atsiperka, o sėkmė kartais prie to prisideda. Per tuos metus buvo ir ašarų, ir džiaugsmo, ir nusivylimo, tačiau atkaklus darbas nelieka neįvertintas.

Išgirdusi, kad stalo teniso čempione tapo VU socialinės politikos studentė, pagalvojau, kad socialinė politika iš dalies paradoksaliai primena stalo tenisą, Amerikoje kitaip vadinamą „ping pongu“. Esama netgi terminų tokių kaip „parlamentarinis ping-pongas“, „politinis ping-pongas“. Kaip pati vertinate šių dviejų skirtingų sričių sąsajas?

Tikrai galime įžvelgti paradoksalių panašumų tarp socialinės politikos ir „ping pongo“, bet ne tik dėl socialinės politikos nutarimų, atsimušančių į opozicijos nepritarimą ar prezidento/-ės veto ir grįžtančių iniciatoriams, visai kaip atmuštas teniso kamuoliukas grįžta žaidėjui. Nors žaidimas, žvelgiant iš šalies, gali atrodyti labai paprastas ir nereikalaujantis daug strateginio mąstymo ir būsimų mušimų (ėjimų) numatymo, tačiau stalo teniso žaidėjas, kaip ir socialinės politikos formuotojas, privalo numatyti kelis ėjimus į priekį. Socialinėje politikoje kiekvienas veiksmas sukelia atoveiksmį visuomenėje, kuris gali būti ir teigiamas, ir neigiamas. Taip ir stalo tenise – kiekvienas mušimas grįžta ir gali būti labai parankus arba ne.

Skaityti daugiau...

VU Filosofijos fakulteto dekano rinkimų rezultatai

VU FsF vartaiVilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto rinkimų komisija informuoja, kad 2018 m. kovo 14 d. Filosofijos fakulteto tarybos posėdžio metu vyko dekano rinkimai.

VU Filosofijos fakulteto dekanu 2018-2023 metų kadencijai vienbalsiai išrinktas Sociologijos ir socialinio darbo instituto profesorius dr. Arūnas Poviliūnas.

Filosofijos fakulteto rinkimų komisijos protokolas

J. Lazauskaitė-Zabielskė: 3+1 būdas savo darbą paversti svajonių darbu

Nuotrauka darbasKasmet JAV žurnalas „Fortune“ kartu su „Great Place to Work“ institutu skelbia patraukliausių darbdavių sąrašą, Lietuvoje vyksta „Verslo žinių“ organizuojamas „Geidžiamiausio darbdavio“ konkursas, o „OVC Consulting“ teikia apdovanojimus „AON Best Employers Awards“. Organizacijų atranka ir vertinimas remiasi darbuotojų ir vadovų apklausomis, kurių metu aiškinamasi darbuotojų santykis su vadovybe, kolegomis ir pačiu darbu. Pirmąsias vietas sąrašuose ir reitinguose pelno organizacijos, sudarančios motyvuojančias, įkvepiančias sąlygas produktyviai veiklai ir besirūpinančios savo darbuotojais.

Geidžiamiausi darbuotojai – įsitraukę į darbą

Jei paklaustumėte šiuolaikinių organizacijų vadovų, kokių darbuotojų jie nori, dauguma jų atsakytų – motyvuotų, atsidavusių darbui, norinčių ir galinčių pasinerti į darbinę veiklą, proaktyvių ir įsipareigojusių aukštiems veiklos standartams. Kitais žodžiais tariant – įsitraukusių į darbą.

Toks organizacijų noras yra labai pagrįstas, nes, kaip rodo jau kelis dešimtmečius atliekami organizacinės psichologijos tyrimai, įsitraukę į darbą darbuotojai išties deda daugiau pastangų, siekia padaryti daugiau ir geriau, dažniau imasi iniciatyvos, yra kūrybiškesni, produktyvesni. Nenuostabu, kad tokie darbuotojai pasižymi geresniais veiklos rezultatais, atneša savo organizacijoms didesnę finansinę naudą. Maža to, dėl darbe patiriamos sėkmės ir teigiamų emocijų įsitraukę į darbą asmenys yra geresnės sveikatos ir apskritai laimingesni žmonės, savo pasitenkinimu užkrečiantys tiek kolegas darbe, tiek šeimos narius asmeniniame gyvenime.

Skaityti daugiau...

VU socialinės politikos studentė – Lietuvos stalo teniso čempionė

I.Preidziute stalo teniso cempioneKovo 2–4 d. Vilniuje, Tauro sporto mokyklos salėje, vyko 88-asis Lietuvos stalo teniso čempionatas. Jame dalyvavo ir trys Vilniaus universiteto (VU) studentai, o Filosofijos fakulteto socialinės politikos IV kurso studentė Ingrida Preidžiūtė tapo Lietuvos stalo teniso suaugusiųjų moterų čempione ir pasipuošė aukso medaliu.

I. Preidžiūtė, pusfinalyje užtikrintai įveikusi kaunietę Ugnę Baskutytę, finale susitiko su 15-mete Kornelija Riliškyte ir nugalėjo ją po atkaklios kovos rezultatu 4:3 (11:9, 12:10, 5:11, 8:11, 11:13, 11:6, 11:9).

Puikiai Ingridai sekėsi ir dvejetų varžybose. Kartu su buvusia komandos drauge, Teisės fakulteto absolvente Aukse Gecevičiūte (Rasimavičiene) jos iškovojo 2 vietą ir sidabro medalius, 1:3 nusileidusios moterų dvejetų nugalėtojoms V. Venckutei ir U. Baskutytei.

Skaityti daugiau...

Vilniaus universitetas tapo tarptautinio STEM ugdymo konsorciumo nariu

STEAM konsorciumas2018 m. pradžioje Freiburgo pedagoginiame universitete (Vokietija) buvo iškilmingai inauguruotas tarptautinis STEM (Science, Technologies, Engineering, Mathematics) ugdymo konsorciumas (angl. Consortium for STEM Education).

Kartu su Vilniaus universitetu šio tinklo konsorciumo steigėjai yra universitetai iš 12 šalių. Prie jo nuolat kviečiamos aktyviai jungtis aukštosios mokyklos, suinteresuotos STEM ugdymo filosofija.

Renginyje Vilniaus universitetui (VU) atstovavęs Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas pabrėžė, kad tokia tarptautinė partnerystė itin vertinga mūsų universitetui, tampančiam aktyviu pedagogų rengimo centru.

„STEM konsorciumas leis keistis patirtimi ir rasti daugiau būdų, kaip efektyviau panaudoti Vilniaus universiteto gamtos mokslų srityse sukauptą potencialą ugdymo turiniui, visų pirma, bendrojo ugdymo srityje atnaujinti“, – pabrėžė A. Poviliūnas.

Skaityti daugiau...

P. Skruibis apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle

SKRUIBIS sv kristoforo statuleliu iteikimasVilniaus Rotušėje sausio 25 d. vakarą, minint Vilniaus miesto 695-ąjį gimtadienį, 20-ą kartą įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės labiausiai 2017 metais nusipelniusiems vilniečiams. Apdovanojimu pagerbti asmenys, įmonės ir organizacijos už nuopelnus mokslo, verslo, kultūros, meno, švietimo, sporto, teisėsaugos, architektūros, labdaringos veiklos, sveikatos apsaugos, medicinos, Vilniaus įvaizdžio formavimo ir turizmo plėtros srityse. Net keturios Šv. Kristoforo statulėles įteiktos Vilniaus universiteto (VU) bendruomenės nariams.

Nominacija „Už socialinę ir pilietinę veiklą“ skirta VU Filosofijos fakulteto docentui, ilgamečiam „Jaunimo linijos“ direktoriui, Lietuvos savižudybių prevencijos strategijos kūrėjui Pauliui Skruibiui. Dėkodamas už apdovanojimą, psichologas pabrėžė, kad kiekvienoje bendruomenėje turėtų būti žmonių, į kuriuos būtų galima atsiremti – ir jie neprivalo būti profesionalai. „Man būtų labai džiugu, jeigu Vilniaus mieste būtų tokių žmonių daug ir jiems skiriamas tinkamas dėmesys“, – teigė P. Skruibis. Apdovanojimą Pauliui įteikė muzikantas ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius Andrius Mamontovas.

Skaityti daugiau...

VU Psichologijos institutas pradeda įgyvendinti SAFER projektą

EU Justice logoVilniaus universiteto Psichologijos institutas pradeda įgyvendinti Europos Komisijos Justice Programme finansuojamą projektą Systematic Approaches For Equality of Gender (SAFER, Grant Agreement Number – 776970).

Projekto įgyvendinimo pradžia – 2018 m. vasario mėn.
Projekto vadovė dr. Neringa Grigutytė.

Daugiau informacijos apie SAFER projektą.

Asmuo kontaktams:
Neringa Grigutytė
Tel.: +370 689 37355

El. paštas: