Institucijoms

Kviečiame tapti Vilniaus universiteto partneriais!

Siekdami užtikrinti sėkmingą Vilniaus universiteto studentų visapusišką ir kvalifikuotą studentų praktinį rengimą, kviečiame tapti mūsų partneriais organizuojat psichologijos ir pedagogikos studijų programų studentų praktinį mokymą praktikos institucijose bei teikiant vadovavimo praktikai institucijoje paslaugas.

Pageidaujantys tapti Vilniaus universiteto partneriais organizuojant studentų praktinį mokymą turi atitikti šiuos kriterijus:

Psichologijos studijų programų studentų praktikos institucija:

  • Yra tinkama vieta įgyvendinti psichologijos bakalauro studijų programoje numatytos mokomosios praktikos tikslus ir uždavinius;
  • Gali sudaryti tinkamas praktikos sąlygas (skirti praktikos vadovą, leisti stebėti specialistų darbą, pagal kompetenciją savarankiškai dirbti, aprūpinti praktinio mokymo užduotims vykdyti reikiama dokumentacija, reikalingomis priemonėmis), pasirašyti trišalę studento praktinio mokymo sutartį;
  • Užtikrina, kad studentui/-ei būtų paskirtas kompetentingas praktikos vadovas/-ė: klinikinės psichologijos, sveikatos psichologijos, organizacinės psichologijos, edukacinės ir vaiko psichologijos bei teisės psichologijos srities mokomosios praktikos institucijose – įmonėse ir organizacijose – praktikos vadovu/-e turi būti psichologas/-ė, turintis/-i ne mažesnį kaip psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnį ir ne mažesnę nei dvejų metų psichologo darbo patirtį. Psichologas/-ė įstaigoje turi atlikti psichologui priskiriamas funkcijas.
  • Garantuoja studentui/-ei darbuotojų saugos ir sveikatos bei higienos normas atitinkančias darbo sąlygas.

Pedagogikos studijų programų studentų praktikos institucija:

  • yra švietimo įstaiga ar nevyriausybinė organizacija, vykdanti edukacines programas, sudaranti praktinio mokymo bei studijų integravimo galimybes ir užtikrinanti būtiną pagalbą praktiką atliekančiam studentui/-ei;
  • Skiria studentui/-ei kompetentingą praktikos vadovą/-ę/mentorių/-ę, kuris teikia studentui/-ei konsultacinę, dalykinę ir didaktinę pagalbą, padeda įgyvendinti skirtas pedagoginės praktikos užduotis, teikia rekomendacijas ir kartu su VU pedagoginės praktikos vadovu aptaria pedagoginės praktikos rezultatus, skatina ir palaiko studento integraciją į švietimo įstaigos bendruomenę. Mentorius/-ė turi būti pedagogas/-ė, turintis/-i ne mažesnę nei dvejų metų pedagoginio darbo patirtį studijuojamo mokomojo dalyko srityje;
  • Pasirašo trišalę studentų praktinio mokymo sutartį;
  • Garantuoja studentui/-ei darbuotojų saugos ir sveikatos bei higienos normas atitinkančias darbo sąlygas.

Susidomėjusius kviečiame registruotis el. paštu:

Su partneriais yra pasirašoma Vilniaus universiteto patvirtinta bendradarbiavimo sutartis.

Skaityti daugiau

Norintiems pasikonsultuoti

• Filosofijos fakulteto dekanatas: Universiteto g. 9/1, Vilnius, 212 kab., tel. (8 5) 266 7600, el. p.

• VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrius I–V 8:00–17:00 val.

   Saulėtekio al. 9, III r., 104 kab., Vilnius, tel. (8 5) 219 3144, el. paštas

JUMS VISADA PADĖS:

FsF 105 copy  

Studijų skyriaus vadovė
Rūta Dragūnevičienė
108 kab., tel. (8 5) 266 7606, el. paštas

Rūta tau padės susidaryti individualų studijų planą, atnaujinti ar keisti studijas. Taip pat ji žino visus atsakymus apie stipendijas, studentų rotaciją, studijų finansavimo keitimą, Erasmus+ bei praktiką.

 DSC0589c1  

Studijų koordinatorė
Giedrė Liupševičiūtė
108 kab., tel. (8 5) 266 7607, el. paštas

Giedrė yra mūsų fakulteto pažymų ekspertė. Taip pat ji visada maloniai atsakys į klausimus apie Filosofijos instituto kuruojamų studijų programų studijų rezultatus, kurso kartojimą, atsiskaitymą eksternu, egzaminų laikymo atidėjimą, akademines atostogas ar studijų nutraukimą. Drąsiai kreipkis į Giedrę jei turi klausimų apie Psichologijos (turintiems aukštąjį universitetinį išsilavinimą) studijų programą.

FsF 79 copy copy  

Studijų koordinatorė
Orinta Tumienė
108 kab., (8 5) 268 7191, el. paštas

Orinta žino viską kas susiję su studijų įmokomis, studentų finansiniais įsipareigojimais, banko sąskaitomis, ji taip pat koordinuoja neįgaliųjų reikalus. Užeik pas Orintą jei nori pasikalbėti apie Psichologijos instituto kuruojamų studijų programų studentų studijų eigą, apie studijų rezultatus, kurso kartojimą, atsiskaitymą eksternu, egzaminų laikymo atidėjimą, akademines atostogas, studijų nutraukimą.

 1150832a3m   Studijų koordinatorė

Marija Tarasova
108 kab., tel. (8 5) 266 7629, el. paštas

Azijos ir transkultūrinių studijų instituto ir Sociologijos ir socialinio darbo instituto  kuruojamų studijų programų studentų studijų eigos klausimais apie studijų rezultatus, kurso kartojimą, atsiskaitymą eksternu, egzaminų laikymo atidėjimą, akademines atostogas, studijų nutraukimą kreipkis į Mariją.

FsF 90 copy copy  

Studijų koordinatorė
Jolanta Zenkevič
108 kab., tel. (8 5) 219 3291, el. paštas 

Ugdymo mokslų instituto kuruojamų studijų programų studentų studijų eigos klausimais apie studijų rezultatus, kurso kartojimą, atsiskaitymą eksternu, egzaminų laikymo atidėjimą, akademines atostogas, studijų nutraukimą kreipkis į Jolantą.
A Misiunaite  

Studijų koordinatorė
Albina Misiūnaitė
212 kab., tel. (8 5) 266 7600, el. paštas  

Kilus klausimų dėl gretutinių studijų, BUS‘ų (bendrųjų universitetinių studijų) ir profesinių pedagoginių studijų „Mokyklos pedagogika“, nedvejok ir kreipkis į Albiną, kuri koordinuoja šias sritis.

Ineta Studijų skyrius  

Studijų koordinatorė
Ineta Kvietkienė
109 kab. tel. (8 5) 266 7608; el. p.:

Inetos žinioje yra visų praktikos sutarčių registravimas. Taip pat ji rūpinasi fakulteto mokymosi visą gyvenimą programomis, studijų tarptautinimo bei edukacinių iniciatyvų projektais.

Rita Nov  

Studijų koordinatorė
Rita Novikienė
109 kab., tel. (8 5) 239 8795, el. paštas

Jei tau kilo nors menkiausias klausimas apie tvarkaraščius visada kreipkis į Ritą. (Azijos ir tranksultūrinių studijų institutas, Ugdymo mokslų institutas, Psichologija turintiems aukštąjį išsilavinimą).

 Asta D  

Studijų koordinatorė
Asta Demšienė
109 kab., tel. (8 5) 219 3017, el. p.

Į Astą galima kreiptis visais su tvarkaraščiais susijusiais klausimais (Filosofijos institutas, Psichologijos institutas, Sociologijos ir socialinio darbo institutas).

Simona V  

Tarptautinių studijų programų ir partnerysčių koordinatorė
Simona Vižinienė
tel. +370 5 268 6999, el. p.

Simona rūpinasi visais tarptautiškumo klausimais fakultete: studentų ir dėstytojų mainais, mobilumo reikalais pagal Erasmus+ ir kitų programas, išmano Erasmus+ praktikų klausimus, koordinuoja tarptautinių studijų programų studijų procesą.

Foto Inga  

Studijų kokybės specialistė
Inga Bazienė
109 kab., tel. (8 5) 219 3223, el. paštas

Skaityti daugiau

Studentams

015 str

Integracijos savaitė

Vilniaus universiteto pirmakursių integracijos savaitė #studenAUK vyksta rugsėjo pirmąją savaitę. Jos metu pirmakursiai turi galimybę susipažinti su VU bendruomene, studijų ypatybėmis, sužinoti apie vidinį gyvenimą, universitete veikiančias organizacijas, laisvalaikio ir sporto klubus, biblioteką, susitikti su Vilniaus universiteto Studentų atstovybe, taip pat gali dalyvauti VU muziejaus rengiamose ekskursijose po istorinius universiteto centrinius rūmus.

Kuratorių programa

Geriausias būdas sužinoti yra patirti ir geriausiai žinias perduoda būtent tie, kurie jas įgyja patirdami. Kasmet Vilniaus universiteto Studentų atstovybės padaliniai atrenka daugiau nei 200 kuratorių – vyresniųjų kursų studentų, jau patyrusių, ką reiškia studijuoti universitete, besirūpinančių ir padedančių pirmakursiams.

Nauji universiteto studentai gali kreiptis į kuratorius pačiais įvairiausiais klausimais, pradedant viešojo transporto sistemos ypatumais ir baigiant egzaminų įvertinimo tvarka. Visą pirmąjį studijų semestrą kuratoriai palaiko ryšį su pirmakursiais ir rūpinasi, kad perėjimas iš mokyklinio gyvenimo į universitetinį būtų kuo lengvesnis ir malonesnis. Tad drąsiai kreipkitės į savo kuratorius, kurių kontaktus galite rasti Vilniaus universiteto Studentų atstovybės padalinio Jūsų fakultete tinklalapyje.

Kilus klausimams dėl studijų ar susidūrę su problemomis pirmakursiai kaip ir visi studentai taip pat gali kreiptis į VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrių.

Skaityti daugiau

Aktualu

SVARBIAUSIOS PAVASARIO SEMESTRO DATOS

2024/2025 m. m. pavasario semestras trunka nuo 2025 m. vasario 4 d. iki 2025 m. birželio 30 d.
Studijų veiklos pradedamos vasario 4 d. ir tai yra pirmoji semestro savaitė. VU studijų kalendorių galite rasti čia.
Studijų veiklų tvarkaraščius galite rasti čia

Studentų Velykų (pavasario) atostogos suplanuotos balandžio 21-27 dienomis.

Baigiamųjų kursų studentams galutinių atsiskaitymų laikotarpis organizuojamas anksčiau – gegužės mėn. Svarbu, kad visi įvertinimai baigiamųjų kursų studentams būtų įvesti informacinėje sistemoje iki gegužės 20 d.

Diplomų įteikimo Fakulteto absolventams šventė numatyta 2025 m. birželio 25 d. Šv. Jonų bažnyčioje.

Diplomai numatomi teikti tokia tvarka:

11 val. BAKALAURAI (UMI ir PI)

Dalyko pedagogika, Vaikystės pedagogika, Psichologija

14 val. BAKALAURAI (FI, ATSI ir SSDI)

Filosofija, Azijos studijos, Socialinė politika, Socialinis darbas, Sociologija, Kriminologija

17 val. MAGISTRAI (visi) ir PPS „Mokyklos pedagogika“ absolventai

Pastaba. Labai svarbu atvykti į Jūsų programų grupei numatytą ceremonijos pradžią, nes konkreti teikimo tvarka gali keistis.

%MCEPASTEBIN%
Skaityti daugiau

Studijų užsienyje galimybės

Erasmus+ mobilumo veiklos aukštojo mokslo institucijų studentams

Erasmus+ programos konkursas skelbiamas du kartus per metus: vasario mėnesį – rudens semestrui arba kitiems mokslo metams; rugsėjo mėnesį – pavasario semestrui.

Kvietimo teikti paraiškas ir tikslių atrankos konkurso datų ieškokite Tarptautinių ryšių skyriaus naujienose.

Konkurse norintys dalyvauti studentai turi pasirinkti užsienio universitetą (galimi 2 pasirinkimo variantai), kuriame nori studijuoti ir kuris atitinka jų studijų kriterijus bei užpildyti elektroninę paraiškos formą. Pasibaigus elektroninei registracijai, studentų atranka vykdoma fakultetuose, kurie atsakingi už galutinius konkurso rezultatus. Atranka vykdoma remiantis šiais kriterijais: pretendavimas į vietą tokiame užsienio universitete, kuris sudaro galimybes suplanuoti studijų programą, atitinkančią studento studijų kryptį ir lygį; aiški ir pagrįsta motyvacija; paskutinių dviejų sesijų rezultatų svertinis vidurkis ne mažesnis kaip 7 balai; geras užsienio kalbos, kuria dėstomi dalykai užsienio universitete, mokėjimas.

   Mainų galimybės      Kitos studijų užsienyje galimybės      Praktika užsienyje

Konkurso rezultatai skelbiami ne vėliau kaip po 2 savaičių pasibaigus atrankai. Juos galite rasti Tarptautinių ryšių skyriaus svetainėje ir/ar savo fakulteto svetainėje bei pas fakultetų Erasmus+ koordinatorius.

Filosofijos fakulteto Erasmus+ koordinatorė

Simona V  

Tarptautinių studijų programų ir partnerysčių koordinatorė
Simona Vižinienė
tel. +370 5 268 6999, el. p.

Simona rūpinasi visais tarptautiškumo klausimais fakultete: studentų ir dėstytojų mainais, mobilumo reikalais pagal Erasmus+ ir kitų programas, išmano Erasmus+ praktikų klausimus, koordinuoja tarptautinių studijų programų studijų procesą.

Skaityti daugiau

Atvirieji studijų dalykai

DSC03819

Kviečiame praturtinti bakalauro ir magistrantūros studijas universitete atviraisiais studijų dalykais, dėstomais kaimynystėje - Filosofijos, Istorijos, Filologijos fakultetuose, o taip pat ir naujomis pažintimis su skirtingų sričių profesionalais bei praplėsti karjeros galimybes. Plačiau apie tarpfakultetinių atvirųjų dalykų ir studentų „mainų“ idėją skaitykite čia - VU Filologijos, Filosofijos ir Istorijos fakultetai siūlo studentams individualizuoti studijas.

Kokie atvirieji studijų dalykai yra siūlomi Filosofijos, Istorijos, Filologijos fakultetuose ir koks yra atvirųjų studijų dalykų pasirinkimo kelias sužinosite pasidairę žemiau.

Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos