Socialinis darbas

SD koliaz prad

Socialinio darbo bakalauro studijų programos tikslas yra formuoti tvirtą profesinę tapatybę, paremtą socialinio darbo teorinėmis žiniomis, vertybėmis bei praktiniais įgūdžiais, turinčius specialistus, kurie įgalina žmones savarankiškai įveikti sunkumus, skatina bendruomenių sanglaudą, dalyvauja kuriant visuomenės gerovę ir užtikrinant žmogaus teises.

Socialinio darbo programa suteikia tvirtus pagrindus praktinei veiklai, skatina studentus globaliai mąstyti apie socialines problemas ir lokaliai veikti siekiant padėti asmenims ir bendruomenėms įveikti patiriamus sunkumus arba mažinti patiriamų sunkumų pasekmes. Suteikia žinių ne tik apie visuomeninius procesus ir asmenybės psichologiją, bet ir jų tarpusavio sąveikas.

Krypciu grupe2x Krypčių grupė Socialiniai mokslai Application2x Studijų trukmė 4 metai
Kryptis2x Studijų kryptis Socialinis darbas Scope2x Programos kreditai 240 kreditų
Qualification2x Kvalifikacinis laipsnis
baneriukas
Socialinių mokslų bakalauras, socialinis darbuotojas Tuition2x Valstybės nefinansuojamos vietos
metinė studijų kaina
3 176 EUR
 

Studentai įgyja praktinių tiesioginio darbo su vaikais, jaunimu, šeimomis, pagyvenusiais asmenimis, migrantais, asmenimis, turinčiais negalią ir kt. įgūdžių, taip pat socialinių paslaugų organizavimo ir administravimo, inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo kompetencijų.

Išskirtinis dėmesys praktikoms ir jų supervizijoms. Studentai įtraukiami į dėstytojų vykdomus nacionalinius ir tarptautinius projektus, tyrimus, mokslo ir praktikos renginius, inovacijų kūrimą.

Studentams sudarytos galimybės dalyvauti Erasmus+ programose ir įgyti tarptautinės studijų ir praktikos patirties.

Studijų programos planas

Dalykai Kreditai Dalykai Kreditai
1 rudens semestras 5 rudens semestras  
Privalomieji dalykai 30.0 Privalomieji dalykai 25.0
Dalyko mokslinė komunikacija 5.0 Konsultavimas socialiniame darbe 5.0
Filosofija 5.0 Kursinis darbas 5.0
Komunikacija ir socialinė lyderystė 5.0 Socialinė psichologija 5.0
Psichologija 5.0 Socialinis darbas su šeima 5.0
Socialinio darbo įvadas 5.0 Socialinių tyrimų metodai 5.0
Sociologija 5.0 Individualiųjų studijų dalykai (moduliai)  5.0
2 pavasario semestra   6 pavasario semestras  
Privalomieji dalykai 15.0 Privalomieji dalykai 20.0
Socialinio darbo profesijos raida 5.0 Profesinė praktika 15.0
Socialinio darbo psichologija 5.0 Psichiatrijos įvadas 5.0
Socialinio darbo teorija 5.0 Individualiųjų studijų dalykai (moduliai) 10.0  
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai) 15.0
3 rudens semestras   7 rudens semestras  
Privalomieji dalykai 20.0 Privalomieji dalykai 20.0
Socialinio darbo metodai 5.0 Bakalauro darbo projektas 5.0
Socialinis darbas ir sistemų teorija 5.0 Darbo rinkos politika 5.0
Vertybės ir profesinė etika 5.0 Duomenų statistinė analizė 5.0
Žmonių su negalia įtrauktis 5.0 Socialinė politika 5.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai) 10.0 Individualiųjų studijų dalykai (moduliai) 10.0
4 pavasario semestras   8 pavasario semestras  
Privalomieji dalykai 20.0 Privalomieji dalykai 30.0
Darbo grupėje metodika 5.0 Bakalauro baigiamasis darbas (kryptis: socialinis darbas) 10.0
Kokybinių tyrimų metodologija 5.0 Projektų valdymas 5.0
Profesinė praktika 5.0 Suaugusiųjų ir gerontopsichologija 5.0
Socialinės paslaugos 5.0 Teisės pagrindai socialiniame darbe 5.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai) 10.0 Žmogaus teisės ir socialinis darbas 5.0
Kodėl ši programa?   Karjera
  • Socialinis darbas yra labai plati, lanksti ir vis dar auganti profesija – tai suteikia pagrindą labai įvairioms karjeros kryptims;
  • VU socialinio darbo studijos patenka tarp geriausių Lietuvos aukštųjų mokyklų dalykiniame reitinge;
  • Studijų metu gysite daug psichologijos žinių;
  • Didelis dėmesys skiriamas žmogaus teisių klausimams, socialiniam verslumui ir inovacijoms, technologijų, tvarumo ir socialinės ekologijos integracijai į socialinio darbo praktiką, siekiant pagerinti visų gyvenimą;
  • Programos absolventai turi galimybes rinktis iš labai plataus veiklos veiklų lauko: nuo tiesioginio darbo su vaikais, jaunimu, šeimomis, pagyvenusiais, migrantais, asmenimis, turinčiais negalią, iki admisnitracinio, vadybinio, projektinio darbo pobūdžio;
  • Šios studijos taip pat atveria kelią į psichoterapijos studijas, baigus socialinio darbo bakalauro studijas atsiveria galimybės studijuoti meno terapijos, gyvūnų terapijos magistrantūroje, pretenduoti į psichologijos studijas baigusiems aukštąjį, o taip pat ir podiplomines psichoterapijos, krizių įveikos, supervizijos, koučingo studijas;
  • Programos absolventai lengvai suranda darbą tiek dideliuose miestuose, tiek ir regionuose, yra laukiami ir tarptautinėse organizacijose.
 
  • dirbti socialiniais darbuotojais, jaunimo darbuotojais, atvejų vadybininkais, projektų koordinatoriais, komandų vadovais, specialistais ir pan. valstybinėse, savivaldybių socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, socialinės reabilitacijos, teisėsaugos ir kt. institucijose;
  • Nevyriausybinėse organizacijose ar bendruomenėse;
  • Socialines paslaugas teikiančiose viešose ir privačiose įmonėse;
  • Savivaldybių socialinės paramos skyriuose / centruose;
  • Jaunimo centruose ir kitose su jaunimu dirbančiose organizacijose;
  • Socialinės apsaugos ir darbo be kitose ministerijose;
  • Psichikos sveikatos centruose;
  • Bendruomeniniuose vaikų globos namuose ir šeimynose;
  • Jaunimo reikalų agentūroje;
  • Probacijos tarnyboje;
  • Vaiko teisių apsaugos tarnyboje;
  • Pal. J. Matulaičio socialiniame centre;
  • VA Caritas nuteistųjų konsultavimo centre.

Dėstytojai 

Birutė Švedaitė Sakalauskė foto min copy Eglė Šumskienė2 copy Jurga Mataitytė Diržienė foto rsz seniutis miroslavas foto copy Lijana foto
Doc. dr. 
Birutė Švedaitė-Sakalauskė
Prof. dr. 
Eglė Šumskienė
Doc. dr. 
Jurga Mataitytė-Diržienė
Doc. dr.
Miroslavas Seniutis
Doc. dr.
Lijana Gvaldaitė
Socialinis darbas ir sistemų teorija; Darbo grupėje metodika; Duomenimis grįstas socialinis darbas Žmogaus teisės ir socialinis darbas; Atstovaujamasis socialinis darbas; Šiuolaikinė motinystė/tėvystė Dalykinė komunikacija; Vertybės ir profesinė etika; Socialinio darbo profesinė praktika Socialinio darbo teorija; Socialinė pedagogika; Vaiko gerovė; Technologijų inžinerija ir tvari ateitis Socialinis darbas su šeima; Socialinio darbo metodai; Šeima ir vaiko sociokultūrinė aplinka


Absolventai


Simon Schwarz copy

Simon Schwarz

VU Socialinio darbo bakalauro studijas baigiau 2018 metais. Mąstant apie savo profesinės kelionės pradžią, prisiminimuose giliai kapstytis netenka, nes įgytos žinios ir patirtys vis dar gyvos kasdieniniame praktiniame darbe. Esu dėkingas už įdiegtą stiprų konsultavimo ir darbo grupėmis pagrindą, tarnavusį jau ir 3 kurso praktikos metu, už ypač įsiminusią išvyką su Neformaliojo ugdymo metodų kurso grupe, už bakalaurinio darbo rašymą, įtvirtinusį akademinio rašymo gebėjimus… Studijų vientisumo ir tęstinumo pojūtį užtikrino dėstytojų nuoširdus, betarpiškas bendravimas, asmeninės iniciatyvos skatinimas, potencialo įžvelgimas ir rimtas bei pagarbus požiūris į studentą, nuolat motyvavęs eiti tolyn ir gilyn. Po studijų likau dirbti savo praktikos vietoje Vilniaus arkivyskupijos ,,Caritas“, toliau gilinu žinias ir dirbu su nuteistaisiais ir asmenimis, sergančiais priklausomybės ligomis.

Eglė Došienė

Eglė Došienė

Esu socialinio darbo bakalauro ir magistro studijų absolventė. Studijos VU Filosofijos fakultete padėjo pagrindus mano, kaip socialinės darbuotojos profesiniam tapatumui. Studijų metu aš pirmiausia labai gerai pažinau save: atradau savo stipriąsias savybes, suvokiau ir mokiausi priimti savo bei kitų ribas. Nuo pat pirmo kurso studijos pasiūlė platų ir tarpdalykinį žinių lauką. Nuolatinės diskusijos su dėstytojais, kuriančiais pagarbų santykį su studentais, leido jaustis saugiai ir nebijoti kelti klausimus, kritiškai pažvelgti į socialines problemas ir ieškoti jų sprendimų būdų. Ypatingai vertinu praktikas ir seminarus, kurių pagrindas buvo mokymasis per patyrimą ir jo refleksija. Taip išsiugdžiau įgūdį ir įprotį reflektuoti praktinę veiklą, kuris tapo „duona kasdienine“, be kurios socialinio darbo neįsivaizduoju. Baigusi studijas 8 metus dirbau VšĮ Pal. J. Matulaičio socialiniame centre vaikų ir jaunimo padalinio vadove, o šiuo metu – Jaunimo reikalų departamento prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiąją patarėja.

Patrik

Patrikas Borisovas

Keliais sakiniais aprašyti socialinio darbo bakalauro studijas – nelengva užduotis. Man tai buvo daugiau nei tik studijos ar įgytas diplomas. Šios studijos suteikė platų žinių bagažą, kuris neapsiriboja vien tik socialiniu darbu, leido susipažinti su nuostabiais žmonėmis ir praplėtė profesines kompetencijas. Privalu paminėti gausybę studijų metu įvykusių renginių, organizuotų išvykų ir sudalyvautų konferencijų. Labiausiai įsiminė išvyka į Jordaniją ir išskirtinė galimybė apsilankyti Zaatari pabėgėlių stovykloje, kuri teikia prieglobstį apie 80 tūkst. pabėgėlių. Studijas pradėjęs su nedidele nežinomybe, pabaigiau užtikrintas dėl savo profesinio identiteto ir ateities galimybių.


Bendruomenė

SD koliaz bend

Socionomų forumas, GOsocial – socialinių inovacijų festivalis, VU socialinio darbo bendruomenės – studentų ir dėstytojų – šventė.


Filosofijos fakultete


Screenshot 2025 01 23 at 11.41.06

Filosofijos fakultetas yra seniausias VU fakultetas įkurtas kartu su universitetu 1579 m.

Vieninjantis penkis humanitarinių ir socialinių mokslų institutus, dėl sutelktos mokslų disciplinos įvairovės Filosofijos fakultetas yra vadinamas „universitetu universitete“.

Čia jums dėstys aukščiausios kompetencijos dėstytojai: žymiausi savo sričių Lietuvos mokslininkai bei fakultete vizituojantys mokslininkai iš užsienio.


Atrask studijas Filosofijos fakultete: kitos bakalauro studijų programos

BA pateik


Magistrantūros studijos 

MA pateik1


Kyla klausimų?

Screenshot 2025 01 23 at 11.56.56 Studijų koordinatorė
Marija Tarasova
108 kab., tel. (0 5) 266 7629
Screenshot 2025 01 23 at 11.57.10
Screenshot 2025 01 23 at 11.57.23 9-16 val.
Screenshot 2025 01 23 at 11.57.37 Universiteto g. 9, LT-01131 Vilnius
%MCEPASTEBIN%
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos