Taikomoji ir teorinė kriminologija

P cover 022

Studijų programos tikslas yra plėtoti studentų žinias taikomosios ir teorinės kriminologijos srityje, derinant jas su inovatyviais tyrimo metodais, kritine analize, tarpdalykiškumu bei aukštais profesiniais etiniais standartais. Programa yra orientuota į nusikaltimų, deviacijos, kontrolės ir saugumo recepcijos visuomenėje tyrinėjimą bei jo rezultatų diegimą kriminalinės justicijos praktinėje veikloje, analizuojant kriminogeninius procesus visuomenėje, gerinant tradicinių ir naujų nusikalstamų veikų kontrolės mechanizmus, organizuojant ir vykdant efektyvias nusikaltimų prevencijos strategijas bei tobulinant kriminologų bei kitų kriminalinės justicijos ekspertų komunikaciją su įvairiomis bendruomenėmis ir tikslinėmis auditorijomis.

Programos absolventai turės gilias žinias apie šiuolaikines kriminologines teorines koncepcijas ir tyrimų metodus bei jų taikymą profesinėje praktinėje veikloje; galės dalyvauti, kritiškai vertinti ir tobulinti programas ir projektus, susijusius su kriminalinės justicijos politika regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu; gebės siūlyti ir priiminėti efektyvius, netradicinius sprendimus, reaguojant į kriminogenines problemas besikeičiančioje socialinėje, politinėje bei kultūrinėje aplinkoje; dalykiškai komunikuos su kitų mokslo sričių ekspertais, vyriausybinių organizacijų atstovais, politikais bei bendruomenių lyderiais, sprendžiant nusikaltimų kontrolės ir prevencijos klausimus, laikysis aukštų akademinės ir profesinės etikos standartų.

Studijų programos „Sociologija ir kriminologija“ pavadinimo pakeitimas į „Taikomoji ir teorinė kriminologija“ labiau atspindi pasikeitusią magistrantūros studijų programos koncepciją – orientaciją į praktinius ir teorinius gebėjimus bei tikslingą problemų sprendimą bei atliepia kriminalinės justicijos sistemos ir už nusikaltimų kontrolę ir prevenciją atsakingų organizacijų institucinius poreikius - įdarbinti ne plataus profilio socialinių mokslų absolventus, o konkrečios srities problemas ir jų sprendimo būdus išmanančius profesionalus. Studijų programa nauju pavadinimu pradedama vykdyti 2021 m.

Dėl Informacinės sistemos ypatumų studentai dabar negalės lanksčiai elektroniniu būdu pasirinkti studijų šaką. Todėl Taikomosios ir teorinės kriminologijos studijų programos šakos pasirinkimas vyks tokia tvarka:

1. Taikomąją ar teorinę studijų šaką studentai galės pasirinkti per pirmąjį studijų mėnesį po konsultacijų su TTK SPK pirmininku, programos dėstytojais. Pasirenkant studijų šaką, taip pat reikia atsižvelgti į asmeninius profesinės karjeros lūkesčius ir baigiamojo magistro darbo sritį arba temą.

2. Pasirinkus taikomąją ar teorinę studijų šaką, studentai turi pasirinkti ne mažiau kaip 60 proc. dalykų, priklausančių atitinkamai šakai.

3. Po pirmo semestro, bet nepasibaigus antram semestrui, studentai galės iš naujo persvarstyti savo pasirinkimą ir, esant poreikiui, po konsultacijos su magistro darbo vadovu ir SPK pirmininku, pakeisti studijų šaką.

Viliamės, kad lanksti takoskyra tarp studijų šakų skatins studentus ieškoti ir formuoti savo profesinį kriminologinį kelią. Unikalią tiriamąją magistrantūros studijų programą kūrėme ambicingiems ir tikslo siekiantiems žmonėms!

ormal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Nanotechnologijos ir medžiagotyra
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos