„Socialinės politikos bakalauro studijų programos tikslas – suteikti gilias ir kompleksiškas žinias apie socialinės gerovės sistemas, socialinės nelygybės priežastis ir viešosios politikos formavimo procesus.
Ši programa išsiskiria tarpdisciplininiu požiūriu, integruojančiu sociologijos, ekonomikos, politikos mokslų ir teisės žinias, suteikiant studentams plačias analitines kompetencijas.
Programoje akcentuojami kokybiniai ir kiekybiniai tyrimų metodai, leidžiantys studentams kritiškai analizuoti socialinius reiškinius, atlikti empirinius tyrimus ir vertinti politikos priemonių veiksmingumą.“ Doc. dr. Rūta Brazienė, Socialinės politikos studijų programos komiteto pirmininkė.
Krypčių grupė
Socialiniai mokslai
Studijų trukmė
4 metai
Studijų kryptis
Sociologija
Programos kreditai
240 kreditų
Kvalifikacinis laipsnis
Socialinių mokslų bakalauras
Valstybės nefinansuojamos vietos metinė studijų kaina
3 176 EUR
Studentai įgyja praktinių įgūdžių naudotis statistinėmis analizės programomis, dirbti su socialinių tyrimų duomenimis ir rengti socialinės politikos rekomendacijas.
Išskirtinis dėmesys skiriamas praktiniam pasirengimui – studentai turi galimybę atlikti stažuotes valstybinėse institucijose, nevyriausybinėse, tarptautinėse organizacijose ar tyrimų bendrovėse ir susipažinti su realia socialinės politikos įgyvendinimo praktika.
Studentams sudarytos puikios sąlygos dalyvauti Erasmus+ mainų programose ir įgyti tarptautinės patirties.
Atlikdami TYRIMUS, užpildykite PRAŠYMO FORMĄ, suderinkite su vadovu ir atsiųskite dokumentą instituto administratorei Julijai Orlovskajai el. paštu:
Rašto pasirašymas vyksta elektroniniu būdu. Prašymas bus pasirašytas ir užregistruotas per penkias darbo dienas. Julija apie pasirašytą, užregistruotą ir išsiųstą institucijai raštą Jus informuos VU el. paštu, prisegdama raštą.
Socialinės politikos profesinė praktika vyksta 8-me semestre. Praktika skirta įtvirtinti studentų per 7 semestrus sukauptas teorines žinias praktinėje veikloje, patobulinti universitete įgytas kompetencijas, reflektuoti žinių ir vertybių praktinio realizavimo raišką.
Praktika vyksta pagal patvirtintą praktikų tvarką ir praktikos dalyko apraše išdėstytą programą. Praktikos metu studentai ne tik dirba praktikos institucijose, bet ir atlieka dalyko apraše nurodytas užduotis bei reguliariai aptaria praktikos eigą universitete, seminarų metu, su dalyką koordinuojančia dėstytoja.
Anksčiau atlikti profesinės praktikos galimybių nėra, nes dar nebūna sukauptos profesinės praktikos atlikimui reikalingos teorinės žinios. Tačiau palaikoma ir skatinama studentų iniciatyva atlikti savanorišką praktiką laisvu nuo studijų metu.
Praktika gali būti atliekama įstaigose, kurios nurodytos universiteto patvirtintame praktikos vietų sąraše, arba esant pagrįstai motyvacijai – kitose įstaigose, suderinus tai su dalyką koordinuojančia dėstytoja.
Į praktikos vietas studentai paskirstomi dalyką koordinuojančios dėstytojos, pagal praktikos tvarkoje numatytus kriterijus. Išankstiniai savarankiški studentų susitarimai dėl praktikos vietų nėra reikalingi ir nėra kriterijumi skirstant studentus į konkrečias praktikos vietas.
Visais dėl praktikos kylančiais klausimais rekomenduojama konsultuotis su dalyką koordinuojančia dėstytoja (J. Mataityte-Diržiene) iš anksto. Pasirengimas praktikai pradedamas lapkričio mėn.
Visi praktikai reikalingi aktualios redakcijos dokumentai pateikiami e-mokymosi sistemoje.
Šiuo metu tai vienintelė socialinės politikos studijų programa Lietuvoje;
Programos absolventai sėkmingai įsidarbina socialinės apsaugos ir užimtumo politikos formavimo institucijose, viešojo administravimo sektoriuje, nevyriausybinėse organizacijose, tarptautinėse organizacijose, tyrimų ir konsultacijų įmonėse;
Ši programa suteikia puikius pagrindus tolimesnėms magistro studijoms tiek Lietuvos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose;
Studijų programa yra pagrįsta naujausiais nacionalinio ir tarptautinio lygmens moksliniais tyrimais, socialinės politikos tendencijomis ir suteikia aktualių socialinės politikos žinių ir kompetencijų;
Programos dėstytojai yra savo srities profesionalai bei ekspertai, turintys tarptautinės akademinės bei profesinės patirties.
Politinėse, pilietinėse, profesinėse ir lobistinėse organizacijose;
Darbo rinkos politika, Užimtumo politika, Asmens gerovė
Socialinio tyrimo dizainas, Socialinės politikos analizė
Socialinė apsauga, Skurdas ir nelygybė, Socialinės gerovės tyrimai
Viešoji politika, politinis procesas
Šeimos politika, Lygių galimybių politika
Absolventai
Rasa Ibelhauptaitė-Duobienė, absolventė, LR Valstybės kontrolė, Biudžeto stebėsenos departamento vyriausioji ekonomistė.
„Studijos šioje srityje man suteikė supratimą apie tai, kad pasaulis yra viena didelė kompleksinė sistema bei suteikė įrankius, kaip toje sistemoje veikti. Su dėstytojų pagalba studijų metu leidomės į tyrinėjimo kelionę, kurioje daug diskutavome apie visuomenėje kylančias problemas, nagrinėjome jas iš įvairių perspektyvų, taikėme skirtingus duomenų analizės įrankius.“
Aušra Čižauskaitė, absolventė, Socialinės politikos daktarė, disertaciją apgynė 2024 m. Dublino universiteto koledže.
„Gyvename besikeičiančiame pasaulyje, kuris nuolat kuria naujas socialines problemas ir poreikį į jas reaguoti. Socialinės politikos studijos VU yra vienos iš nedaugelio studijų programų, kuriose iš pagrindų analizuojamos socialinio teisingumo, nelygybės ir gerovės valstybės temos.“
Vytautas Butkus, absolventas, Klaipėdos rajono savivaldybės vicemeras.
„Pagrindinė VU Socialinės politikos studijų nauda – bendrų vertybių atradimas. Studijuodamas sutikau žmones, kurie panašiai galvoja, bei siekia panašių tikslų - tarnauti ir padėti žmogui. Vieni akademinėje veikloje ieškodami naujų sprendimo būdų, kiti praktinėje veikloje bandydami jas pritaikyti.“
Nacionalinė Socialinės politikos konferencija, Socialinės politikos kalėdos, Socialinės politikos alumnų klubas, Filosofijos fakulteto dienos „Fiesta Persona“.
Filosofijos fakultete
Filosofijos fakultetas yra seniausias VU fakultetas įkurtas kartu su universitetu 1579 m.
Vieninjantis penkis humanitarinių ir socialinių mokslų institutus, dėl sutelktos mokslų disciplinos įvairovės Filosofijos fakultetas yra vadinamas „universitetu universitete“.
Čia jums dėstys aukščiausios kompetencijos dėstytojai: žymiausi savo sričių Lietuvos mokslininkai bei fakultete vizituojantys mokslininkai iš užsienio.
Atrask studijas Filosofijos fakultete: kitos bakalauro studijų programos
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos