Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedra

Prof. Marius Povilas Šaulauskasmps
Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedros vedėjas

Telefonas: +370 5 2667617
Universiteto g. 9, 311 kab.
El. paštas:

Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedra, kaip Filosofijos fakultete įsteigto Filosofijos instituto vidinis organizacinis darinys, veikia nuo 2018 m. vasario 1 d. reorganizavus Filosofijos istorijos ir logikos katedrą.

Filosofijos istorijos ir logikos katedra Vilniaus Universitete buvo įkurta 1982-aisiais, prof. R. Pavilionio ir kitų mokslininkų iniciatyva iki tol veikusią Mokslinio ateizmo ir filosofijos istorijos katedrą padalinus į Filosofijos istorijos ir logikos katedrą bei Mokslinio ateizmo katedrą. Pirmuoju Filosofijos istorijos ir logikos katedros vedėju tapo prof. Rolandas Pavilionis. Tuo metu katedroje taip pat dirbo profesoriai Romanas Plečkaitis ir Bronislovas Genzelis, docentai Kristina Rickevičiūtė ir Nikodemas Juršėnas, dėstytojai Romualdas Ozolas ir dr. Romualdas Kacevičius bei laborantė Vida Valatkaitė. 1989-aisiais Universitete veikusios Filosofijos bei Filosofijos istorijos ir logikos katedros priskirtos tais pačiais metais atkurtam Filosofijos fakultetui. 1991-aisiais, prof. Pavilioniui tapus universiteto rektoriumi, Filosofijos istorijos ir logikos katedros vedėju išrinktas prof. Romanas Plečkaitis, vadovavęs katedrai iki 1996-ųjų. Katedroje taip pat dirbo dėstytojas Adolfas Poška, dr. Petras Butkus, dr. Lidija Šabajevaitė, prof. Vygintas Bronius Pšibilskis. Šiuo metu Filosofijos istorijos ir analitinės filosofijos katedrai vadovauja prof. Marius Povilas Šaulauskas, nuo 1996 iki 2018 vadovavęs Filosofijos istorijos ir logikos katedrai.

Katedra dalyvauja vykdant Filosofijos bakalauro ir magistro studijų programas. Be to, katedros dėstytojų siūlomi kursai yra sudėtinė įvairių humanitarinių, socialinių, gamtos ir tiksliųjų mokslų studijų programų, vykdomų Vilniaus universitete, dalis.