Socialinė politika 2050: idėjos Lietuvai

SP konkursas webŠiandienos pasaulis kupinas iššūkių, tačiau dosnus ir naujų galimybių. Prieš pat naujuosius metus buvo patvirtinta mūsų valstybės strateginė ateities vizija „Lietuva 2050”. Šiemet vyks ir treji rinkimai: LR Prezidento, Seimo, Europos Parlamento.

Į kokias svarbiausias tendencijas ir socialines problemas šalies institucijos ir politikai turėtų atsižvelgti jau šiandien? Kokie sprendimai yra svarbūs mūsų šaliai trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje?

Kviečiame 9-12 kl. moksleivius domėtis savo valstybės ateitimi, vykdoma socialine politika ir siūlyti idėjas opiausių mūsų visuomenės problemų sprendimams. Pasirink įdomiausią socialinės politikos sritį, ja pasidomėk ir pasiūlyk idėjas aktualioms šios srities problemoms spręsti. Užduočiai gali būti pasirinktas bet koks formatas (esė, plakatas, skaidrės, video ir pan.). Užduotis gali būti atliekama individualiai arba grupėje ir pateikiama nuo klasės. Konkurso darbų vertinimo tvarką rasite - čia.

Siūlomos sritys:

• Būsto politika;
  • Ekosocialinė politika;
  • Jaunimo politika;
  • Lygių galimybių politika;
  • Migracijos politika;
  • Socialinė ir sveikatos apsauga;
  • Šeimos politika;
  • Švietimo politika;
  • Užimtumo politika.

Suformuluotas idėjas galima teikti nuo 2024 m. vasario 1 d. iki 2024 m. kovo 1 d. (imtinai). Mokinius kviečiame siųsti konkurso darbus per „Wetransfer“ arba el. paštu . Būtina kartu atsiųsti/įkelti tėvų pasirašytą (el. parašu ar ranka) sutikimo viešinti informaciją formą. Su kiekvienu dalyviu susisieksime ir informuosime apie rezultatus.

Mokytojai, paskatinę mokinius dalyvauti konkurse, kviečiami parašyti el. paštu apie klasės/-ių dalyvavimą konkurse, bei nurodyti kontaktus, kuriais galėtume susisiekti.

Nugalėtojai:

SP konkursas FB I vieta

SP konkursas FB II vietaSP konkursas FB III vieta

Konkurso nugalėtojus pakviesime į ekskursiją LR Seime visai klasei ir savo idėjos Lietuvai pristatymą 2024 m. kovo 22 d. 12 val. Visus konkurso laureatus apdovanosime diplomais ir organizatorių, bei partnerių prizais. Visi konkurso dalyviai gaus padėkas už pateiktas idėjas.

Visus konkurso dalyvius kviečiame dalyvauti dirbtuvėse, kurių metu detaliau pristatysime konkurso idėją, socialinės politikos sritis, kartu sugeneruosime pirminių idėjų sąrašą. Dirbtuvių skaidres galite rasti ČIA.. Registracija į dirbtuves vyksta ČIA. Dalyvavimas dirbtuvėse nėra privalomas.

ELTA4102643 Vilnius, 2023 m. Liepos 27 d. (ELTA). 2023.07.27 14:32:54. Josvydas Elinskas (ELTA)„Racionalus, žingeidus, atviras, pilietiškas, plačiai mąstantis, siekiantis naujovių, didelių užmojų turintis, norintis kurti – toks yra mūsų šalies jaunimas. Didžiuojuosi, kad karta po kartos mes augame stipresni, išsivaduojame iš stereotipų. Jaunuolių, kurie jau šiandien turi galimybę augti ir skleistis tokioje Lietuvoje, apie kurią prieš kelis dešimtmečius buvo galima tik pasvajoti, įsitraukimas nubrėžiant šalies socialinės politikos gaires yra tai, kam mes jau tikrai esame subrendę. Tad kviečiu visus mokinius dalyvauti, dalintis mintimis, idėjomis, juk socialinė politika yra žmonėms ir apie žmones, kur geriausi sprendimai gimsta skirtingų nuomonių ir požiūrių diskusijose“, – dalyvauti kviečia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

R. Lopata LRT 2020 Img2664985451

„Respublika kuriama tam, kad tarnautų ne tik šiandienos, bet ir ateities kartoms. Todėl šiandienos politikai turi atidžiai klausytis jaunimo, padėti jiems suprasti dabarties sprendimus ir kartu su jaunuomene tiesti tiltus į ateitį. Vizija „Lietuva 2050“ yra tik artimosios šio tilto atramos, o tolimesnes turime statyti visi kartu. Seimo Ateities komitetas laukia jaunosios kartos minčių ir intuicijų ir yra pasirengęs įsiklausyti į jos balsus“, – sako Lietuvos Respublikos Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata.

DSC01417a1

„Kviečiame visus jaunus žmones domėtis mūsų šalies socialine politika, aktyviai siūlyti idėjas, nebūti abejingiems socialinių problemų sprendimui. Tikimės, jog šis konkursas atvers įdomų ir labai įvairialypį socialinės politikos pasaulį, o kai kuriuos paskatins rinktis socialinę politiką kaip savo būsimos prasmingos profesinės karjeros kelią. Vilniaus universitetas jau daugiau nei dešimtmetį vykdo Socialinės politikos krypties studijas, siekia prisidėti prie aukščiausios kvalifikacijos profesionalų rengimo šioje gyvybiškai svarbioje mūsų valstybei srityje“, – dr. Jekaterina Navickė, VU Socialinės politikos studijų programos komiteto pirmininkė, konkurso organizatorė.

Konkurso organizatorius: VU Socialinės politikos studijų programos komitetas

Informacija apie socialinės politikos studijas: Socialinės politikos studijų programa VU

Konkurso partneriai:

Seimo logotipas spalvotas etaloninis SADM logo herbas

Konkurso organizatoriai pasilieka teisę, esant būtinybei ar nenumatytoms aplinkybėms, vienašališkai koreguoti konkurso eigą, vertinimo ir apdovanojimų teikimo tvarką ar kitas su konkursu susijusias sąlygas.