Oksfordo universiteto doktoranto Pranciškaus Griciaus paskaita: „Aukštesnės eilės metafizika“

Pradžia: 2024-03-08 15:00
Pabaiga: 2024-03-08 16:30

PG Aukštesnės2024 m. kovo 8 d. 15 val. kviečiame jus į Oksfordo universiteto doktoranto Pranciškaus Griciaus paskaitą „Aukštesnės eilės metafizika“. Paskaita vyks VU Filosofijos fakulteto 207 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).

Aukštesnės eilės metafizika – tai pastaruosius du dešimtmečius itin sparčiai auganti metafizikos sritis, nagrinėjanti teiginių, savybių ir ryšių prigimtį. Seminaro metu bus aptariama klasikinė aukštesnės eilės logika bei pagrindinės teorinės motyvacijos priimti šią konceptualinę schemą. Tada kiek detaliau pristatomos aukštesnės eilės tapatybės teorijos, analizuojama šių teorijų sąsaja su metafizinio grindimo filosofema ir modaliniu logicizmu – nuostata, jog modalinė metafizika gali būti redukuota į aukštesnės eilės metafiziką.

Seminaras organizuojamas vykdant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą „Analitinės metafizikos terminologijos žodyno rengimas remiantis S. Kripkės, D. Lewiso, A. Plantingos ir W. V. O. Quine’o darbais“ (sut. reg. nr. S-MIP-22-16).