Socialinės politikos forumas: „Pensijos: didinti negalima nedidinti“

Pradžia: 2024-03-12 18:00
Pabaiga: 2024-03-12 19:30

pensijos2024 kovo 12 d. 18 val. VU Filosofijos fakultete (201 a.) vyks Socialinės politikos forumo kartu su LR Valstybės kontrole organizuojama diskusija „Pensijos: didinti negalima nedidinti“.

Pensijos ir jų dydis Lietuvoje yra opus klausimas. Neseniai pasirodžiusios Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir Europos Komisijos prognozės rodo, kad dabartinė pensijų indeksavimo sistema nėra socialiai tvari. Tyrimai rodo, jog antroji pensijų pakopa iki šiol neduoda lauktų rezultatų, o šalpos pensijos neapsaugo silpniausių mūsų visuomenės narių nuo skurdo. Trejų šių metų rinkimų kontekste (LR Prezidento, LR Seimo ir Europos Parlamento) yra ypač svarbu kalbėti apie pensijų sistemą, jos tobulinimo galimybės. Ši diskusija yra pirmoji Socialinės politikos forumo iniciatyva. Kviečiame visus, kurie domisi socialine politika, siekia jos tobulinimo Lietuvoje, prisijungti, diskutuoti, dalyvauti.

Renginio programa:

• Įžanginis organizatorių ir diskusijos partnerių žodis
    • Rasa Ibelhauptaitė-Duobienė (LR Valstybės kontrolė, Socialinės politikos forumo atstovė)
    • Valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas (LR Valstybės kontrolė)
  • Plenarinė diskusija. Dalyviai:
    • dr. Romas Lazutka (VU)
    • Mindaugas Lingė (LR Seimas)
    • Linas Kukuraitis (LR Seimas, buvęs LR SADM ministras)
    • dr. Jekaterina Navickė (VU)
    • Vaidotas Tuzikas (Lietuvos bankas)
  • Klausimai ir atsakymai

Diskusiją bus galima stebėti ir nuotoliu.

Registracija dalyvavimui gyvai VU Filosofijos fakultete:  https://forms.gle/4aERGMSRAZ6ZJ7Cf7

Registruotis nuotolinei transliacijai nėra būtina.

Transliacijos nuoroda:  https://youtube.com/live/fJ3RP2lPfqg?feature=share

Norinčius prisijungti prie augančios Socialinės politikos bendruomenės, kviečiame registruotis ir tapti forumo nariais. Registarcijos nuoroda