logikos diena 2Prieš dvejus metus UNESCO, išreikšdama pagarbą vieniems svarbiausių 20-ojo amžiaus logikų Alfredui Tarskiui ir Kurtui Gödeliui, sausio 14 dieną paskelbė Pasauline logikos diena. 2021 m. sausio 14-ą dieną Filosofijos institutas visus kviečia švęsti Pasaulinę logikos dieną virtualiame vienos dienos simpoziume, kuriame pranešimus skaitys Filosofijos instituto studentai ir doktorantai. Renginio vieta: MS Teams http://bit.ly/3ouHCiS

19-ajame amžiuje pradėtas logikos formalizavimo procesas paspartino logikos vystymąsi bei 20-ajame amžiuje pagimdė daugybę neklasikinių logikų. Jų atsiradimo pasekmės buvo dvejopos: atsiradus logikoms, neigiančioms pamatinius klasikinės logikos principus, klasikinės logikos principai prarado absoliutaus akivaizdumo statusą, o užgimus įvairių atmainų modalinėms logikoms įgijome galimybę suteikti formalų pavidalą filosofiniams svarstymams apie galimybę, būtinybę, laiką, pažinimą ir moralę. Logikų gausa, atsiradusi 20-ajame amžiuje ir besiplečianti iki šios dienos, verčia mus kelti klausimus apie logikos ribas ir neutralumą bei atskleidžia reikmę kurti logikas, skirtas konkretiems tyrimų objektams.