VS 22 20220828 U2022 m. rugpjūčio 22–28 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute vyko 2-oji tarptautinė Pietų Azijos studijų vasaros mokykla: konfliktai, taika ir susitaikymas Pietų Azijoje (2nd International South Asian Studies Summer School: Conflict, Peace and Reconciliation in South Asia).

Tarpdisciplininė mokykla, jungianti hindi kalbos, istorijos, antropologijos, kultūros, performatyviąsias ir kino studijas, analizuojanti politinę dinamiką bei plėtojanti kritinį požiūrį į įvairias Pietų Azijos konfliktų formas, suteikė galimybę keistis žiniomis, per akademines diskusijas ir darbą grupėse tobulinti bendravimo įgūdžius.

Visą savaitę įvairių pakopų studentai iš Ukrainos, Italijos, Indijos, Švedijos ir Lietuvos klausė Vilniaus universiteto bei užsienio šalių lektorių paskaitų. Paskaitas studentams skaitė Vilniaus universiteto antropologijos profesorius Victor C. de Munck, indologai doc. dr. Kristina Garalytė ir doc. dr. Deimantas Valančiūnas, jaunesnysis asistentas, Groningeno universiteto doktorantas ir Politikos poveikio laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas Fabio Belafatti, Adomo Mickevičiaus universiteto Pietų Azijos studijų docentė Monika Browarczyk, Sapienza universiteto docentė Sanjukta Das Gupta, Orhuso universiteto hindi kalbos mokslų daktaras Vivekas Shukla, Upsalos universiteto indologijos profesorius Heinzas Werneris Wessleris.

Vasaros mokykloje vyko hindi kalbos dirbtuvės, filmų peržiūros ir kitos kultūrinės veiklos. Dalyviams buvo organizuota išvyka į Kernavės archeologijos ir istorijos muziejų-rezervatą, kur svečiai galėjo susipažinti su kultūros paveldo objektais bei ekspozicija po atviru dangumi.

Vasaros mokyklą organizavo Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutas bendradarbiaudamas su Orhuso universitetu (Danija), Adomo Mickevičiaus universitetu (Lenkija), Sapienza universitetu (Italija) ir Upsalos universitetu (Švedija).

VS 22 apie VS